Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Transeksualnost

Transeksualnost

Pozdravljeni!
Imam hcerko, ki je pred kratkim dopolnila 6let. Ravno je zacela obiskovati prvi razred.
Od nekdaj je imela rajsi stvari, ki so s strani druzbe, namenjene fantom.
Pred pol leta je zelela, da jo zacnemo klicati po nove fantovskem imenu.
Njeno zeljo smo spostovali, saj smo mislili da je samo obdobje. Sedaj sama sebe naslavlja kot fant, tudi v soli uporablja fantovsko ime.
Na internetu sem zasledila veliko stvari glede transeksualnosti.
Videla sem, da obstaja hornonsko zdravljenje, psihiatricno zdravljenje.
Z mozem ne veva kaj naj. Zanima naju ali ima kdo kaksno podobno izkusnjo ali nasvet?

Hvala vsem.

Verjetno je tema provokacija pa vendar ….

Ja, taki primeri se dogajajo, ampak tudi punce, ki se igrajo s pretežno “fantovskimi” igračami večinoma niso transeksualne. Sama sem bila podoben primer, sem pač imela raje fantovsko družbo in fantovske igre. Se mi zdi, da je veliko prezgodaj sklepati na karkoli. Glede imena je mogoče malo čudno, lahko pa da ji je samo všeč. Kar se tiče govorjenja v moškem spolu, malo za šalo malo zares, če se preselite na Bled ne bo nihče opazil, tam veliko domačink zase uporablja moški spol.

Čas bo pokazal kako in kaj. Če kljub vsemu čuti, da je rojena v napačnem telesu sta hormonska in psihoterapija najslabše, kar lahko storiš. Pač jo/ga sprejmi kot je, ne spodbujaj takega vedenja, vendar ga tudi ne zavračaj. Je tvoj otrok in potrebuje podporo in ljubezen. Slovenija je res še preveč neosveščena in zaprta glede tega, ampak vsak je kar je, spremeniti se ne da veliko, s podporo okolice pa take osebe lahko ogromno dosežejo in ogromno dajo družbi nazaj.

Pa malo se vprašaj, kaj bi ti želela, da tvoji starši naredijo v enakem primeru. Vsekakor le pogumno!

Draga Zaskrbljena mamica!
Ko sem bila ja mlada, sam se pocutla prav takvo, kakvo tvoja mlada čerka. Mislim da ne treba pomoči, zašto ovaj svijet je takvi.
Sad je s mnom sve dobro imam ljubav in moju mačku i dvije mali curici. ovaj tvoja čerka, treba samo vrijeme. Kazala si da ima 6 godina? ima baš dosti života pred sobom.
Upam da sam ti dala upomoč!
sve dobro, Ditka

nova
Uredništvo priporoča

Kaj je problem? Da se s “fantovskimi” igračami igra? Vprašaj se, zakaj so “fantovske” igrače toliko boljše in bolj zanimive od “dekliških”. Zakaj je družba tako določila?

I moj sin imao je potrebu, da se zove kao curica. Sad je odrasao muški, ima ženu in sina.

Bravo!
imamo mi pomuč sa balkana!
bodi ljepo

New Report

Close