Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Stanovanje v najemu in razhod

Stanovanje v najemu in razhod

S fantom nisva več za skupaj in greva narazen. Živiva še vedno skupaj v najetem stanovanju, stanovanje sva dobila zelo ugodno proti trenutnim cenam najemnin.
Fant zahteva, da se odselim jaz. Jaz se s tem ne strinjam in predlagala sem mu, naj se odseli on, ter si poišče drugo stanovanje.
Lokacija in bližina službe mi ustreza. On dela na drugem koncu Ljubljane, zato mislim, da bi bilo pametnejše, če si on poišče drugo stanovanje v bližini službe.
Lastnika ne bi vmešavala v najin spor, dogovoriti se pa nisva sposobna.
Kaj lahko še naredim, da ostanem?
Želim, da se čim prej izseli.

Moralno logično je, da stanovanje obdrži tisti, ki ga je tudi najel oz. našel in se dogovoril za najem.
Drugače pa ne vem, če obstoja kakšen smiseln princip za tako odločitev.

Ne, ti ne misliš, da je pametnejše, da on poišče stanovanje bližje službi. Ti misliš izključno to, da bi rada še naprej imela ugodno najemnino. Saj ne pravim, da je to narobe, samo ne delaj sedaj iz tipa nekega negativca, ki ti ne pusti stanovanj zato, ker se noče preselit bližje službi.

Kdo je naveden na pogodbi kot najemnik stanovanja.?
Ločiti je treba med najemnikom (torej nosilcem pogodbe, lahko sta tudi oba) in tistim ki biva z njim . Poglej najemno pogodbo kaj točno piše v njej.

kdo je napisan na najemni pogodbi?
tisti ima pravico drugega izselit.

praktično gledano pa je to zadnja stvar, zaradi katere bi se kregala. če ne bi šel ven on, bi šla pa jaz.


V pogodbi sva napisana oba.

Kaj ljudje postanejo, ko gre za njihovo rit ..


V pogodbi sva napisana oba.
[/quote]

pol si pa dajta še naprej nagajat. bosta še par let tako veselo skupaj živela

ps
močno odsvetujem, da bi kdaj otroke imela. če se pri razhodu nisi sposobna zmenit glede najetega stanovanja, se boš zaradi otrok ali kakršne koli lastniške nepremičnine pripravljena pobiti do smrti.

Oba se izselita in mir. Do takrat plačujta in javita lastniku že danes


V pogodbi sva napisana oba.
[/quote]
Že, ampak kaj piše
Če je on naveden kot najemnik, ti pa kot oseba ki biva z njim je drugače kot če sta oba najemnika stanovanja.
V prvem primeru boš pač morala ti iskat drugo stanovanje,v drugem pa je odvisno od lastnika. Jaz kot lastnica bi dala prednost tistemu ki mi nakazuje najemnino, v primeru da nakazujeta vsak pol iz svojega računa pa tistemu, ki ima redno službo in večjo plačo, saj bo ta lažje plačal celo najemnino. Vajine medsebojne težave pa niso moja stvar
Poglej kaj točno piše v pogodbi

Izseli naj se tisti, ki je varal.

Pri nas sta bila podobna situacija. Oba sta bila napisana kot najemnika.
Ker se nista uspela med sabo zmeniti, smo prekinili najemno pogodbo z obema.

Najemnino plačujeva vsak pol. Plačo imava skoraj isto. Oba zaposlena za NDČ.
Naj odide on. Stanovanje je res zelo ugodno, če bi se selila, bi plačala krepko več in večje stroške prevoza bi imela, zdaj imam do službe 15 minut hoje.

V kolikor ni mogoče se dogovoriti ,predlagam, da spor reši kocka.

Pravico imata oba enako.

Saj on že gre…..stran od tebe….iz tvojega pisanja je tudi jasno zakaj!

Najbolj fer bi bilo vprašati lastnika, koga želi obdržati kot najemnika.

Lahko se gresta pa tudi vojno zakoncev Rose.

Kaj narediti? Dokler plačuje najemnino in stroške ima toliko pravice kot ti ostati v tem stanovanju. Zakaj bi bilo zanj manj ugodno? Morda še vprašanje kdo je našel stanovanje, sta ga skupaj ali je nekdo več vložil truda, časa, energije…to vidva najbolje vesta. Kdo je bolj fer in nefer tudi vidva najbolje vesta…

Žrebajta, če se drugače ne znata zmenit. Če še to ne bo šlo, pa ostanita oba v stanovanju in se žrita, dokler enemu ne bo dovolj in bo odšel.
Hvala bogu, da sta vsaj pravočasno ugotovila, da nista za skupaj, preden sta kakega otroka spravila na svet.

New Report

Close