Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Imate kak tik, navado?

Imate kak tik, navado?

Dajmo malo o tem, če ste za to :
jaz npr. žmrkam z očmi in grizem nohte. Včasih si notranjo stran ličnice tako zgrizem, da se niti nasmejati ne morem zaradi bolečine.
Delam na tem, da bi se odvadil.

Mhm,mam ja. In sicer grizem si nohte,to že od rojstva. Že od malih nog. poskušala sem vse,ni da ni,pa nisem mogla nehat. včasih si jih zgrizem totalno. Žal mi je,da mam to navado ampak jo mam pač. Druga grda navada pa je,da si praskam po laseh,in pol praskam kr nekam,tok da neki spraskam,in pol se mi hrastice nardijo. nimam uši,niti prhlaja,niti luskavice nič nimam tazga. Ampak po lobanji je koža pač tko razporejena,da si lohk hitr kej spraskaš in jst to delam. Še frizerka mi reče “nehi si praskat glavo” 😀 😀 in pol mam čudno navado da posušene grintice na glavi (pa ni jih nevemkok veliko ena ali dve) tipam.. pustim jih pri miru. Ne praskam do krvi. Ampak sprošča me ko jih zatipam. I dont know res,sem čisti frik. weirdo 😀 😀

"Življenje in Svoboda"

Dolocena vrata odsotno zaklenem, pridem cez cas nazaj in se drugic zaklenem. Emso pomoje 🤔

nova
Uredništvo priporoča

Kadar sem živčna ali kaj tiho premišljujem, pohkrkujem.
Grozno, a se ne morem odvaditi, pride čisto podzavestno. Dolgo sploh nisem vedela, da to počnem, dokler me niso začeli opominjati drugi.

Zavijam z očmi.

Nobene, za katero bi vedela. Moram sicer domače povprašat, ampak mislim, da bodo tudi oni pritrdili, da sem brez tikov.

3x preverim plin in likalnik, in še veliko deugih motenj imam 🙁

Če nimam nekje odprtega okna, se mi zdi, da se dušim. Najbolj uživam na jadrnici, ker je vedno dovolj zraka, najhuje mi je v kakem majhnem avtku.

Jaz si ne grizem nohtov pac pa si jih trgam z drugimi nohti brez posebnega razloga samo hocem da se kej odtrga in tok casa to delam da se, pol vsacih si odskrtam pol prav kak velik kos nohta pol pa kr stran potegnem ce sem ze zacel pol me pa boli tist cist kratek noht.

Pa ko mam mal daljse lase si z prsti sarim po laseh ko se ucim.
Nevem ce je to glih tik ampak skoraj ne morem iti mimo klavirja ne da bi ga igral 🙂

OCD torej, jaz ga tudi malce imam :/

Grizem nohte (sem za nekaj casa prenehala cca. 1 leto pa sem spet zacela), brskam po nosu in frcam “mucke” po tleh (seveda tako da nihce ne vidi). Vem nagravzno ampak bolje to kot da jih pojem 🤦‍♀️ . Nemorem kakat na tujih vecejih (vedno samo na domacem, cetudi sem cel dan od doma, tiscim), pazi to: ne zaspim brez da se dotikam mozevega korenjaka (zgolj in samo dotikam, po nekaj letih mi je samo vazno da imam roko nekje v njegovih spodnjicah) Enostavno ne morem 🤣 mi je priznal da se je kar tezko privadil na to. Ups


Zakaj že spi mož v gatah? Tole je bolj grozno, kot to da se ga dotikaš.

Ne nobenega. Niti v mladosti.

Mi pa gre najbolj na živce, ko opazim nekatere ženske s tistim “tikom” neprestanega popravljanja las, pramenov las, vrtenje pramena las okoli prsta, ipd. Najbolj počnej to tudi tiste, ki imajo lasne podaljške, pa so tudi neprestano z rokami v laseh in to gladijo in popravljajo, da se ja kaj ne bi videlo, česar se ne sme.

Pa grd tik mi je pogrkavanje -sploh pri moških,

Ali pa neprestano vlečenje šmrkljev nazaj v nos – pa dej vzemi že robec ali pa pojdi na sekret po wc papir, pa si obriši tisto ven, ne pa to vsakih 10 sekund not vlečt to.

Grd tik je tudi pokanje členkov na prsih.

Pa vsaj obvladaš igranje? Ker ga ni hujšega, ko nekdo v javnosti “napade” klavir/pianino, ko vidiš, da mu ne grem da vidi tist klavir bolj kot igračko, kot pa ato, da bi kaj za ušesa spočit ali dvignit adrenalin zaigral tudi za druge. Kaj takega:

https://www.youtube.com/watch?v=BhF_koy11lA

https://www.youtube.com/watch?v=hd0tc7rLV1g

v dveh mesecih je dečko naštepal celo 15 MIO ogledov 🙂

Čeprav men je tale boljši, top:

https://www.youtube.com/watch?v=awE_eJDfQDA

Z zobmi si grizem rob jezika,da me že orenk boli:(


Zakaj že spi mož v gatah? Tole je bolj grozno, kot to da se ga dotikaš.
[/quote]

Vrjetno ni edini ki spi v gatah c’mon.

Vrjetno ni edini ki spi v gatah c’mon.
[/quote]Bruh. Da se mu jajca cmarijo. Mal si preberi o tem.

Tikov, navad in razvad.

– kjer koli (trgovina, slaščičarna, gostilna …) sem, vedno preverim denarnico, če je vse na svojem mestu (dokumenti, kartice, denar) – preden grem od tod
– potipam notranji žep v torbi, da so ključi tam – isto, preden grem od kod
– ko kje zunaj dobim za piti iz kozarca, VEDNO z blazinico prsta naredim krog po robu kozarca, da ni okrušen (pred xy leti sem si tako porezala zgornjo ustnico 😒)
– preden grem od doma, preverim štedilnik, hladilnik in vse pipe
– včasih PREveč vlečem v nos in ko se zavem, takoj neham
– najbrž še kaj 😲

Rahel OCD, nič hujšega…tikov pa nimam.

Isto, lasišče spraskam do krvi, potem pa se te kraste dotikam. Populim si tudi lase, a k sreči samo na enem mestu, se da skriti. Potem, ko malo zrastejo se dotikam, neverjetno sproščujoče zame.

Isto, lasišče spraskam do krvi, potem pa se te kraste dotikam. Populim si tudi lase, a k sreči samo na enem mestu, se da skriti. Potem, ko malo zrastejo se dotikam, neverjetno sproščujoče zame.
[/quote]

hjooj,nevem a se hecaš,ampak to more boleeet! 🙁 dej probi si ne pulit las.. vem,težko je. sej pravim,jst sm cela zafurana 😀

"Življenje in Svoboda"

Kar pogosto se praskam, posebno, če dobim kakšno krastico. Nohte porežem čisto do konca, da me potem boli. Štejem stopnice in odpiram vrata s komolcem.

Men je trd neprestano. Ne vem, če spada to med tike?

Poravnavam stvari na omarah, mizi glede na rob. Me nervira, če ni v linijah:)
Ne maram, če so proti meni obrnjene stvari, rastline…s konicami – jih obračam stran od sebe.

Vedno preverjam če imam ključe in denarnico zraven,

New Report

Close