Forum.Over.Net

Starševski čvek

Mama od GALA je šele lisica

Default avatar

si patetična

jaz ne vidim razlike je napisal/a:
"In ZPMS so si zapravili s tem ves ugled in ja očitno dokazano ne delujejo pošteno."
Ti še kar nabijaš? Ne bi raje pisala v svojem imenu in ne v imenu nas vseh, ki smo darovali za zdravljenje? LOL kako te more žret ta denar, kaj?!
Default avatar

ne prejema

materiala je dovolj je napisal/a:
ne, ne hodi v službo. ampak nobenega nadomestila ne prejema, ker do tega ni upravičena. sem ti napisala, s čim se ukvarja.

zakaj je pa doma, je pa druga zgodba. če bi bil gal zdrav ko riba, bi bila ona še vseeno doma. saj v življenju kaj pametnega ni počela, ni gal njen prvi otrok.
Default avatar

Jao jao

pa se je izkazalo je napisal/a:

Kakorkoli...četudi je hotela malo po svoje...saj ne na koncu bo ta denar šel za njih...za otroka...toliko pljuvanja...a onih 29 mio ste pa pozabili...Pa so ravno tako bili NAŠI...Pa še ni šlo za reveže...bodimo malo človek sočloveku...
Default avatar

jaz ne vidim razlike

si patetična je napisal/a:
za razliko od tebe sem poštena - tebe žre denar z katerim se želi okoristiti galova mama, čudno,te pa ne žre denar s katerim se okoriščajo v primorski zgodbi.
če je zate poštenje patetično - pač poveš s tem več o sebi kot o meni. zame je okoriščanje in kraja kraja - če se želiš okoristiti z 10000 e ali pa 100000 je v obeh primerih enako nedovoljeno. S tem da v primorski zgodbi, so žal okoriščanja še v večjih zneskih.
seveda zpms ni poštena v tem primeru. to je dejstvo.
Default avatar

ne se hecat

Jao jao je napisal/a:
Bodimo malo človek sočloveku? O čem govoriš? Kar je naredila Galova mama, je prevara. Zame je ona kriminalec. Bolj gnusen kriminalec od mnogih na Dobu in Igu. Hotela je malo po svoje, praviš? Hotela je čisto očitno ukrasti 100.000 evrov. In jaz naj bom do nje človek zdaj? Ne vem, o katerih 29 milijonih govoriš in to sploh ni pomembno. Če je nekdo ukradel 29 milijonov, to ne pomeni, da ona lahko ukrade 100.000 evrov.

Šlo je za očitno prevaro. Kar dokazuje tudi njena konverzacija z zdravnikom, ki mu je napisala, naj novinarjem ne razkrije prave cene operacije.
Default avatar

če se jaz kaj vprašam

Če se jaz kaj vprašam, je prevaro Galove mame razkrila mama enega otroka, ki je tudi bil na operaciji pri dr. Paileyju. Ker sem videla na Facebooku, da je bila zelo jezna glede Galove mame in napisala, da je to prevara. In ker očitno novinarka ve za dopisovanje dr. Paileyja in Galove mame, od Galove mame pa je ni dobila, je očitno zadeva prišla iz ameriške bolnišnice. Zaposlene v ameriški bolnišnici pa pozna sam nekdo, ki je bil tam na Floridi z otrokom na operaciji. In je toliko pošten, da te prevare ni več mogel gledati. V končni fazi pa dr. Paileyju tudi ni v interesu, da se govori, da njegova operacija stane 150.000 evrov, če stane 70.000 evrov.
Default avatar

Jao jao

ne se hecat je napisal/a:
Splošna razgledanost pa malo šepa a...da ne poznaš zgodbe o 29 mio...
Ja nihče ne reče da je ta mama naredila prav, ampak...njo bi linčali...legalna mafija, tajkuni...pa...dajmo najprej njih na linč, v zapore kamor sodijo, potem se pa lotimo malih rib.
Default avatar

ne se hecat

Jao jao je napisal/a:
Ne gledam poročil, ker nočem gledati, kako skofrumpirana je naša država in vsi, ki so pri koritu. Samo zato, ker so oni pokradli milijone, sme tale mama ukrasti sto tisoč evrov? Oprosti, tega pa ne kupim.
Default avatar

little women

Tale mama je uničila sistem za vse druge, pomoči potrebne bolne otroke.
Razumem, da za svojega otroka narediš vse, ampak ni potrebno lagati in krasti, no.
Otroku želim vse dobro, njej pa, da jo usoda fejst prebunka po riti!
Default avatar

zaponi si

ona se ni zgledovala očitno po teh pri koritu, ampak po primorskem primeru. Tudi tam nategujejo za več kot 100000 jurjev. Se zdi,da si je mislila, če njim ratuje in jim vsi tak hvalnice pojejo in jih pop tako podpira, potem zakaj ne bi poskusila. Potem pa se je pop pokazal v drugačni luči - očitno si oni izberejo samo dobrodelne zgodbe, kjer je milijonsko denarja na računu,da kaj dobijo zraven in jih medijsko ščitijo, ostale pa razkrinkajo.
je že prav da se razkrinka goljufe male in velike - torej vse, ne pa samo ene, tiste katerim so novinarjem po godu, ostale , od katerih pa imajo kakšne koristi, jih pa ščitijo.
Default avatar

herotica

Jao jao je napisal/a:
Po tem ključu bi vsi lahko kradli. Velikih rib ne bo zmanjkalo. In včasih se jih celo lotimo.
Kje pa ti kradeš, da to tako vehementno opravičuješ?

Novinarji in organizacije pa tudi ne opravljajo svojega posla. A je tako težko vprašat v to bolnico v ZDA, koliko stane ta operacija? Verjetno se pa da tudi poguglat, nenazadnje je takih primerov dovolj. In potem, vsaka humanitarna organizacija, ki zbira denar za koga, bi morala najprej preveriti finančno in premoženjsko stanje družine.
Plus senzacionalistično predstavljanje zgodb (primer Rene - v Sloveniji mu hočejo kot eni mesarji odrezati nogo! v resnici bi mu odrezali del stopala, ker ga je oviral pri hoji).
Default avatar

vse za otroka

little women je napisal/a:
Kako misliš, da za svojega otroka narediš vse? Kar je ona delala, ni bilo za njenega otroka. Za njenega otroka je bil denar že zdavnaj zbran, že zdavnaj. Zbranega je bilo že najmanj 176.000 evrov, dokazano in dokazljivo, pa gotovo še kaj nedokazanega, ko je ona pobirala gotovino s teh nekih prireditev in stojnic. Da je ona zbirala še naprej in naprej, nima nič z vse za otroka.
Default avatar

za to gre

herotica je napisal/a:
V bistvu je finančno stanje družine čisto nepomembno, ker mi plačujemo zdravstveno zavarovanje in bi takšne zadeve morale biti iz tega krite. Galova operacija bi tudi bila, bi jo lahko dobil na Dunaju. Mi gre pa zelo na živce, ko se po Facebooku oglašajo ene mame, da kako bi one vse prodale za operacijo svojega otroka, šle pod most živet. Z otrokom pod most? Tukaj je čisto nepomembno finančno stanje otroka. V končni fazi bi, če greva po tvoji logiki, morala otroku bogatih staršev še prej pripadati operacijo znotraj zavarovanja, ker nekdo z zelo visoko plačo tudi veliko plačuje za zdravstvo. Pa ne gre zato. Niti ne gre za to, da je ona hotela za svojega otroka boljšega kirurga kot so ljubljanski. Gre za to, da se je ženska šla prevaro in načrtno zbirala sto tisoč evrov več, kot stane operacija. Za to gre.
Default avatar

občni zbor

Galova mama je po tvoje krimalka, starši od kriskota -vašega junaka pa svetniki.
Otroku kot je krisko res ni bilo treba v fmeriko, zdravilo in rehabilitacijo bi enako lahko dobil pri nas.
Ampak ne, tata bi fmeriko, saj to je point, a ne? Pa mal košarkaše obiskovat, pa mal okrog bluzit pa pozimi bit na toplem tam v daljni fmeriki. Kjer je najem stanovanja mesečno 9000 evrov, kjer je liter mleka 3 evre, in kjer starši nimajo niti osnovnih pripomočkov za fizioterapijo.
Če se bodo kdaj sploh vrnili, bodo otroka tako in tako morali dati v Staro goro, ki smo jo državljani za 4 milione prenovili. Kar bodo kriskotovi zagonili samo zase. Hudo.
O ZPMS pa tole- teta Darja in njene prijateljice bodo morale prihodke tako in tako objavit v letnem poročilu in na občnem zboru zveze. Čakamo datum.
Enako velja za Larisino društvo- kdo ve, kdaj ima to društvo občni zbor, ki je po zakonu obvezen. Običajno celo javen. Ampak statuta tega društva tako in tako nismo videli, še manj bi se lahko kdo sploh vključil v to društvo. Primorci, povejte no, kdaj ima to društvo občni zbor in kje?
Default avatar

ooppaa

Še v temi, o kateri se vsi strinjamo, se kokoškam iz nekega razloga uspe skljuvat.
Default avatar

ne se hecat

občni zbor je napisal/a:
Kriminal Galove mame je dokazan s strani novinarke. Črno na belem. In prijavljen policiji s strani ljudje, ki so vedeli za njeno prevaro. Izvoli ti dokazati kriminal Krisovih staršev. Ko boš imela dokaze, kot so prikazani za Galovo mamo, ti bomo verjeli. Ja, bi Kris lahko zdravilo dobil tudi v Evropi in tudi stanovanje bi bilo lahko cenejše, o tem se jaz zelo strinjam s teboj. Ampak to še ni prevara. Je samo popolnoma nonšalatno porabljanje denarja. Ni pa prevara. Dokaži prevaro in potem boš lahko trdila, da sta družini enaki.
Default avatar

herotica

za to gre je napisal/a:
Ne, po moji logiki bi morala vsaka družina najprej globoko seči v svoj žep, če od drugih pričakuje, da bodo v svojega. Torej najprej sama skašljat, kolikor lahko: prodat avto, hišo, iti na bolj skromno, vzeti posojilo in potem eventuelno prositi za razliko. Če pa je možnost operacije na zavarovanje in sploh ne bi bilo treba zbirat, si pa hum. organizacije sploh ne bi smele rok mazat s tem. Novinarji pa take zgodbe predstavit objektivno.
Zame je prevara že to, če hočeš sam ohraniti vse svoje premoženje in greš raje fehtat. In to večinoma darujejo ljudje, ki imajo bistveno manj od njih. To pa ne gre.
Kaj potem šele, da se laže, očitno tudi krade in goljufa. In Karitas jo za to nagradi tako, da plača operacijo. Okej, otroku. V bistvu pa mami.
Pa tudi na splošno. Saj smo obravnavali ono družino s 6 ali koliko otroki, ko so v Slovenskih novicah zapisali srce parajočo zgodbo o tem, kako za novo leto niso imeli česa postavit na mizo, pa smo vsi lahko videli fotke z novoletne žurke na FB: gostje, polna miza jedače in pijače. Novinarji pa nič.
Novinarji v želji po senzaciji ne preverijo ničesar, niti dejstev, ki jih lahko vsak, ki uporablja internet, kaj šele kaj drugega, do česar imajo oni bistveno lažji dostop. S tem tako rekoč spodbujajo ali vsaj podpirajo zavajanje in goljufije. In dokaj podobno delujejo tudi nekatere organizacije, ki zbirajo denar.
Default avatar

jaz osebno takole

herotica je napisal/a:
Jaz osebno ne mislim, da bi morala družina zaradi bolezni ali invalidnosti prodajati streho nad glavo, prodati edini avto v družini (kako z invalidnim otrokom brez avta?). Se mi ne zdi prav, da dva človeka delata in plačujeta vsa zavarovanja, potem morata pa zaradi operacije pod most. Vsekakor pa pričakujem, da ena takšna družina živi skromno, ne hodi na drage počitnice, nima dragih avtomobilov, se ne gre luksuza. Nesprejemljivo je, da se greš luksuz, ne hodiš v službo, pričakuješ pa, da bodo ljudje ne samo pomagali tvojemu otroku, ampak prevzeli vse stroške tvoje družine nase.
Default avatar

šlepanje primerov drug na drugega

jaz osebno takole je napisal/a:
JAz vidim problem samo v tem, da je mama štartala2 na vse in še mnogo ravno v času, ko je folk dajal na kup za Krisa. In se je počutila manjvredno, da njej ni tako uspevalo. Samo to. Otrok bo pa dobil zagotovoljeno operacijo po znatno nižji ceni, ja..... Požrešnost, pohlepnost po denarju iz naslova zastonj kapljanja na račune in pozornost po medijski pozornosti, ne pozna meja.
Default avatar

PismoRosno

Ko se je za Gala zbiralo preko Mausa, se je govorilo o ceni 70 ali 80 tisoc za operacijo. Nic o dodatnih stroskih za rehabilitacijo, nic o stroskih poti, bivanja itd. Torej so starsi takrat racunali vse to kriti sami, za operacijo kot tako pa so bili "prekratki" in so se zbirali prispevki.

Potem si je Mausova lep del denarja (tudi moja 2 €) "sposodila", za kar itak tece postopek.

Vmes se je zgodila tista svinjarija z obnovo hise v Prekmurju.

Potem se je zacela krisomanija. Zacetni znesek je bil 2.100.000 za zdravilo in 300.000 za ostale stroske, skupaj 2.400.000 in nihce ni povedal, da organizatorka nima urejenega statusa.

Mimogrede... a je imela Mausova urejen status ali je tudi ona zbirala kar tako? Ce kdo ve, bi bila tudi to zanimiva informacija.

Ob medijski podpori se je zbralo vec kot 4 milijone. Tudi zato, ker niso pravocasno prekinili akcije. In sele potem je prislo na dan, da zbirateljica nima statusa. Podjetja, ki so donirala, teh zneskov zdaj ne morejo uveljaviti kot olajsavo pri davku. Davka pa ni bilo treba placati Palcici, ker je dobila dober nasvet za obvod. No, saj ga bodo placali donatorji (podjetja), pa se vse pogliha. :)

Potem so se zaceli pojavljati napihnjeni zneski in razlage, da mogoce pa bo Kris potreboval vse 4+ milijone.

Po vsem tem je ocitno tudi Galovim prislo na misel, da zakaj pa ne bi dobri ljudje se njim krili poti, nastanitve in se cesa. Temu se sploh ne cudim. Cudim se samo, da se je Karitas odlocila zbirati novi, napihnjeni znesek in ne samo osnovnega.

Razumem, da nocejo imeti nic s tem, kar je pobrala Mausova. Ce sem prav razumela, pa v zbrana sredstva stejejo tudi tisto, kar je mama sama zbirala. Kako je zbirala in kako je sploh lahko zbirala, pa je spet ena skrivnost.

Povzetek: ocitno se vsi, ko zavohajo denar, pokvarijo do dna. V bodoce pac obvoz okoli vsake organizirane nabirke. Kvecjemu v roke nekomu, ki nikoli ne bo zbral toliko, da bi ga pokvarilo.