Forum.Over.Net

Starševski čvek

Njena svakinja ji je prepovedala vstop v hišo, v kateri je odraščala

Default avatar

ahaha

ne pa ni je napisal/a:
Točno, ja! Pa glede na zgodovino zapufanega življenja njenega moža, mogoče niti nikoli ne bo.
Default avatar

leeleenepr

joj no je napisal/a:

Daj ne se smešit. A zase tudi misliš, da si možu in očetu svojih otrok samo pi... nastavila?

V življenju odraslega človeka, moškega ali ženske, je njegov zakonec zanj najpomembnejša oseba. Patološko je, če tega osebe v drugih sorodstvenih relacijah ne razumejo ali ne sprejmejo. In naravnost smešno, da v tem primeru sestra označuje ženo za ljubosumno, čeprav je jasno, da je obratno.

Sicer pa ne vem, kaj je ta sestrična zdaj kao presenečena. Še avtorica teme sama dogajanje po smrti staršev opisuje kot vojno za dediščino. A je mislila, da bo po izplačilu vse pozabljeno in da se bodo objeli čez rame in Kumbaya prepevali? Če ji je toliko do stikov z žlahto in do tega, da se njeni otroci z bratrančki igrajo, bi morala pač v vojni malo manj streljat.
Default avatar

no samo poglej

leeleenepr je napisal/a:
tale snaha se brezveze repenči in dela špetir očitno zato, ker sta morala sestro izplačati. To,da sta jo morala izplačati je pošteno in ne vem kaj ima tukaj tej moževi sestri za zameriti,da jo zato podi ven iz bajte. ta njena jeza zaradi tega je povsem neupravičena. sestra ni zahtevala nič več od tistega kar ne bi bilo pošteno njeno - z možem sta si delila pol pol... nič več od moža torej ni dobila. jaz iz tega vidika ocenjujem njen izpad in se mi zdi total brezvezen in neupravičen.
Default avatar

Ja ja ma sam malo

ne pa ni je napisal/a:
Tudi od moževe sestre ni. In nikoli ne bo. Od zlobne snahe, ki je prepovedala vstop, pa bo enkrat, ne?
Default avatar

joj no

leeleenepr je napisal/a:
Nisem gay, nimam moža. V življenju odraslega človeka, moškega ali ženske, je njegov zakonec zanj najpomembnejša oseba. Do ločitve. Potem gre pa na nož. Tukaj je itak vsaj polovica babnic ločenih. V Sloveniji se vsak tretji zakon konča z ločitvijo. Kaj šele tista razmerja, kjer ni bilo poroke. Ob taki statistiki je žena navaden p..kin dim, še posebej če je žleht!
Default avatar

Oh daj

joj no je napisal/a:
Če bi vodili evidenco sorodstvenih odnosov, bi videla, da je tudi bratov in sester, ki so med seboj na smrt skregani, prav toliko kolikor razpadlih zakonov. In sama veš, da je to res.
Default avatar

leeleenepr

Ja, tako ti to ocenjuješ. In to je samo tvoja ocena. V resnici pa nikogar od nas (če nisi ti ta sestra) bilo tam zraven in ne vemo, kako je ta "vojna za dediščino" potekala, kako so se en do drugega vedli in koliko je bil končen izid res pošten.

Jaz nič ne ocenjujem, kdo je imel tu prav, pravim samo, da po taki drami človek res ne more bit presenečen, če ga nekdo, s komer se je še prejšnji dan prepiral in od kogar je proti njegovi volji dobil večji denarni znesek, zdaj ravno ne vabi z nasmehom na kavo.

"If you can't stand the heat, get out of the kitchen."
Default avatar

leeleenepr

joj no je napisal/a:
Mhm, a svoji si to že povedal? Dodaj še to, da sta mama in sestra ženski tvojega življenja, ona je pa samo pi... nastavila, pa bo cel tale tvoj traktat self-fulfilling prophecy.
Default avatar

joj no

Oh daj je napisal/a:
Ne bi vedel. Sem ločen. Imam sestro, z njo sem v dobrih odnosih. Tudi do mojih otrok je super, sploh po moji ločitvi je veliko pomagala. Za moj okus je tudi do moje bivše preveč tolerantna in ohranja z njo dobre odnose zaradi nečakov. Če bi bilo po moje, jih ne bi. Moja babica je vedno rekla: kri ni voda. Pa si razlagaj to kakor hočeš.
Default avatar

joj no

leeleenepr je napisal/a:
Not with so many words, ampak ja, sem. Moji bivši. Nisem pa vpletal mame in sestre.
Default avatar

Oh daj

joj no je napisal/a:
No, jaz iz moje okolice poznam več skregane žlahte (tudi ožje), kakor ločencev. Mimogrede, ne sodim v nobeno skupino. Srečno poročena in lepi družinski odnosi. Vsaj zaenkrat. ;-)
Default avatar

joj no

Oh daj je napisal/a:
Najbolj so med sabo pokregani slovenski sorodniki na podeželju. Verjetno posledica tega, da so se še ne dolgo nazaj med sabo možili in razmnoževali. Nekje mora udarit ven.
Bolj povezane so med sabo južnjaške familije. Pri teh ima tudi brat napram sestre drugačno vlogo. Moja babica, ki je tako rada govorila kri ni voda, ni bila Slovenka. Druga babica, Slovenka, je pa tudi imela pestre odnose s svojimi brati in sestrami, ampak nikoli ni prišlo do tega, da bi se resno pokregali. Bolj problem foušije pa to.
Default avatar

ne pa ni

Ja ja ma sam malo je napisal/a:
pa a ne razumeš da ne gre tukaj za to, da bi si sestra lastila bajto. Saj sestra ni nič začela tega nič rekla, samo brezveze se je začela snaha napihovat - nič ji ni moževa sestra hotela. napihovat se je pa začela brezveze in krivično stresat jezo zaradi stvari, ki jo je mož moral narediti pošteno.
Default avatar

Ja ja ma sam malo

ne pa ni je napisal/a:
Kako veš? Avtorica tega ne navaja. Si sama del te vesele druščine, pa preverjaš, koliko ljudi bi ti dalo prav?
Default avatar

ne pa ni

Ja ja ma sam malo je napisal/a:

O moj bog, kaj pa ti haluciniraš (boldano).
Iz sestavka avtorice jaz razberem, da po kreditu in odplačilu je ona njo napii.. iz tega razumem, da je bil razlog ta kredit. Pred tem so bili v ok odnosih - torej gre iz tega sklepati,da je razlog kredit - in to je povsem neupravičljiv razlog za dretje na moževo sestro, saj sta oba dobila pol pol in so se morali že prej zavedati,da bo treba pravično sestro odplačati.
Default avatar

Ja ja ma sam malo

ne pa ni je napisal/a:
Ja ja. Hehe. Sprijazni se, hiša ni več tvoja.
Default avatar

Hfhjfhj

ne pa ni je napisal/a:
A ko se je pa sestra napihovala da je treba sparat da jo bodo izplacali pa nic?
Default avatar

razmislek

Sestra je dobila zahtevan denar, pošteno. Hiša ni več njena, ni več njen dom, tja ima vstop samo z dovoljenjem lastnikov, ki pa sta brat in njegova žena. Kaj je tukaj težko razumeti?
Default avatar

Leeleenepr

ne pa ni je napisal/a:
Niso bili v ok odnosih, ampak v vojni za dediščino. Več let je sestra bratu težila, naj jo izplača. Beri prvi post.
Default avatar

fifty fifty

Premoženje se je delilo na pol, en je dobil polovico v nepremičnini, en pa v denarju. To je poštena razdelitev.
V poslovnem svetu je to nekaj normalnega. Dva naredita biznis od katerega imata oba korist, si sežeta v roko in gresta skupaj na drink. Prvo rundo časti en, drugo drug.
Med primitivci pa je malo drugače... Kdo je tukaj bolj primitiven, sestra, ki je zapufanega brata opozarjala, da bo zahtevala izplačilo? Ali bratova žena, kateri se je očitno zdelo nekaj nezaslišanega, da nekoga celo pošteno (iz)plačaš?
Preveč je ljudi na tem svetu, ki so navajeni živet na pufe in na način, da se jih vedno vsi usmilijo in jim odpišejo dolg. Čas je, da se vsak začne zavedati svojih odgovornosti.
Sestra bi bila lahko še večja pr asica in zahtevala prodajo hiše, da dobi svoj delež. Lahko bi brata spravila ob streho nad glavo. Njegova žena pa je kaj, pričakovala, da bo rekla, da ne rabi ničesar, naj kar veselo živijo dalje v tej hiši, ker si niso sposobni kupit ali zgradit druge nepremičnine? Kje vi živite!