Forum.Over.Net

Starševski čvek

Njena svakinja ji je prepovedala vstop v hišo, v kateri je odraščala

Default avatar

excell

Teta fani je napisal/a:
100 ljudi, 100 zgodb. Nekateri, ki ostanejo doma precej vlagajo v starševo nepremičnino, drugi nič. Nekateri, ki ostanejo doma so staršem v breme, drugi jim pomagajo. To sta le dva vidika in dve skrajnosti in pošteno razdeliti nepremičnino v tem spektru je včasih prav umetnost.
Default avatar

Ampak potem je tako

tudi ni njen problem je napisal/a:
Drži. Ampak če so odnosi taki, kot so, tudi iz njene strani, se ne more čuditi, zakaj pri njih ni dobrodošla. To je point. Pošteno povej, da si ti zaradi kakršnihkoli razlogov v finančni stiski (izguba službe, krediti od prej, težka bolezen.....),potem pa te lastna sestra, ki ji nič ne manjka, potunka in ji ni mar, ali imaš kaj jesti ali ne, bi imel še naprej ljubeč odnos z njo, ali ne? Če je ona rekla boli mene zate, to mi pripada in je moja pravica, se ne more čuditi, da so po izplačilu njej postregli isto, torej boli nas zate in tvoja čustva do rojstne hiše, tu nisi dobrodošla, to je naša pravica. In meni se to zdi več kot fer tako za njo, da je izcuzala tisti denar, kakor za brata in njegovo ženo, da sta ji sedaj lahko zaprla vrata pred nosom.
Default avatar

hjam

Jaz sem tudi dala oboje skoz: Izplačevanje pri možu (sva midva ostala doma) in to, da jaz pri meni nisem nič zahtevala (je sestra ostala doma, s straši). Z moževimi smo skregani, ker so bili nenasitni.. in še potem, ko so dobili svoje, fovšljivi (da smo mi "vse dobili"). In tudi nimajo vstopa v našo hišo! Dvakrat smo jim odpustili... jih nekako razumeli. Potem sem jaz rekla: STOP. Dovolj je!
Pri mojih se normalno razumemo. In meni se nič ne zdi, da bi jim kaj dala.. Če ima streho nad glavo.. imam dovolj.
Default avatar

Leeleenepr

excell je napisal/a:
A bi lahko rekli, da je v situaciji, ko je ena stran na koncu zelo zadovoljna z izkupičkom, druga pa očitno prizadeta, delitev bila nepostena?

Pri rešitvi precej takšnih konfliktov sem sodelovala, kot nepristranska tretja stran. Težko je najt pošteno rešitev. A veste, kako veš, da si jo našel? Ko imata obe strani občutek, da sta rahlo prikrajšani. Če nekdo odhaja srečen, je drugega nategnil.
Default avatar

Žlahta raztrgana plahta

Ne bom komentirala prvotne zgodbe.
Najbolj zanimivo se mi zdi, d se tam, kjer so vsi šli od doma brez dediščine dobro razumejo. A bi se še vedno, če bi tisti, ki so odšli zahtevali tisto, kar jim pripada oz
vsaj del tistega?
Nekateri so ostali doma, preuredili hišo..
skrbeli za ostarele starše.
Nekateri so imeli vse postlano, brezplačno varstvo otrok, starši delali na kmetiji...
Nekaterim so odseljeni hodili vsak vikend na kosila, petovat, podpihovat odnose med njimi, šli domov z gajbami dobrot, poleti poslali otroke na počitnice...
Menim pa, da je vsepovsod problem v starših, ki niso jasni, da tisti, ki je ostal doma, je njegovih samo npr. tretjina, četrtina... , da če bo želel še ostale dele jih bo moral odplačati. Da ostali, ki so odšli od doma, se ne morejo še vedno počutiti kot doma, ker niso več doma, ampak pridejo na obisk. Ljudje ne spoštujejo mej, si lastijo nekaj, kar ni njihovo.
Default avatar

Žlahta raztrgana plahta

Popravek* petovat- pametovat
Default avatar

dejvu

Da se resnica prav spozna, je treba slišat oba zvona, pravi pregovor!
Tudi ta "zlobna svakinja" bi lahko povedala svojo plat zgodbe, morda je skrbela za ostarele moževe starše, jim menjavala plenice, kuhala, stregla. Tu bi se dalo razpravljati. Velikokrat tisti, ki ostane doma, pošteno nastrada, tisti, ki so pa odšli od doma, hodijo domov na kosila, po pridelke, po meso....Vprašanje, če je ta svakinja res tako zlobna.
Hudo je tam, kjer se ljudje ne zmorejo normalno zmeniti.
Default avatar

odpovedovanje ni dogovor

dejvu je napisal/a:
Nikjer se ne morejo zmenit. Mir pa je samo tam, kjer se par oseb, očitno na višjem nivoju zavedanja, vsemu odpove za ljubi mir.
Pa še nekaj... tam, kjer snahe zares požrtvovalno skrbjo za moževe starše, ni problemov s tem, da bi se sorojenci odpovedali svojemu deležu. imaš tudi primere, ko starši zbolijo, so v bolnici več mesec, pa jih ljube snahe niti enkrat ne obiščejo kaj šele, da bi zanje skrbele po prihodu iz bolnice. Smo videli eno tako gospo v bolnici z mojo mamo. Smo vsi mislili, da je njen sin ločen. :)