Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Veganske izdelke umaknit iz polic

Veganske izdelke umaknit iz polic

Tako kot si vegani želijo, da ne bi bilo več mesa, tako bi lahko mesojedi pisali peticije za umik veganskih izdelkov. Kdo bi zmagal? 🙂

Nimam nič proti tistim veganom, ki nimajo problemov s tem, da na pikniku recimo jedo zelenjavo, ki se je pekla skupaj z mesom. Motijo me vegani, ki pridejo na piknik, zabavo, karkoli, pa čeprav so vedeli kakšni so pikniki, kako bo. Potem pa nič ne jedo in se delajo boge in drugi so krivi, ker jim niso pripravili veganske hrane. Ja pa bi ostali doma saj so vedeli.

Saj tudi za domače ljubljenčke se konzerve pridobivajo tako, da mora druga žival umreti. Kako bi bilo pa s tem, če ne bi več ubijali živali? Bi postali tudi psi in mačke vegani?
Če je žival ubita, je ubita. Če je meso že v trgovinah ne bo žival oživela, če bomo meso vrgli stran.
Razumem tiste, ki ne smejo jesti mesa iz zdravstvenih razlogov.

Poleg tega vsi veganski izdelki, ki sem jih sama preiskusila, ker sem jih slučajno imela, ker sem jih dobila innisem imela nič drugega, so za en drek. Šampon ne umije las, čeprav sem si šamponirala dvakrat, kot vedno, lasje ševedno mastni, bljak.
Shauma je začela proizvajat veganske šampone, ki pa so super kot so bili neveganski.

Že tako je običajnih izdelkov preveč, ne veš kaj bi vzel. Ne rabimo še veganskih. Kako smo pa včasih lahko živeli brez? Bohvej, če zaradi vsega tega sranja ne prihaja tudi do raznih bolezni.
Veganske izdelke iz prodaje!!!

Če/Ko veganski izdelki izginejo iz polic, tako kot naj bi/bo meso, bodo veganski izdelki še vedno v trgovini, mesa pa vseeno ne (več), kapiš?

Res so mi hecne tele debate o veganih 🙂 in ne vem od kje toliko enih posplosevanj.

Ljudje se ponavadi ne prikazejo kar sami od sebe na piknik, ampak so tja povabljeni. In ce so bili povabljeni, potem tudi gostitelj ve, da pridejo vegani in temu primerno prilagodi meni. Da bi vegani kar uleteli na nek piknik in se potem zmrdovali, ker za njih ni posebej pecene zelenjave, se nisem dozivela.

Ce je zival ubita je ubita, ja. Ampak vegani poskusajo prepreciti nadaljno ubijanje zivali. In vec mesa kot se bo kupovalo, vec zivali se bo pobivalo.

Veganskih izdelkov ne potrebujejmo mi, ampak jih ocitno potrebujejo vegani in ne vem kaj je s tem narobe. V trgovino gres zato, da dobis tisto kar ti potrebujes, ne pa da gledas katere izdelke vse imajo, ki jih ti ne potrebujes.

Vegane razumem in nimam nic proti njim (seveda dokler mi ne zacnejo tezit). Ja, v nekaterih primerih gredo cez mejo, vendar lahko recemo, da tudi mesojedci nismo ravno najbolj strpni do njih. In verjamem, da lahko to popravimo, ce bi nekateri le imeli malo vec pameti, spostovanja in potrpljenja.

nova
Uredništvo priporoča

Če ne bi bilo mesa tudi domače živali ne bi imele kaj jesti. Hrana za mačke in pse se prav tako proizvaja iz drugih ubitih živali. Tako kar se taga tiče mesni izdelki definitivno ostajajo.
So pa vegani vedno bolj zateženi, ne samo v smeri veganstva ampak vedno bolj nestrpni nasplošno. Že samo, ko nekdo zraven njega je meso se zmrduje. Ali pa sploh ne pride, ko je povabljen, samo zato, ker bo hrana. Kot, da je bulimičen, ne pa vegan.
Jaz se strinjam z avtorico, ne ravno v umiku veganskih izdelkov, bolj kako izobraževanje kako ne bit nestrpen. Imejte tiste veganske izdelke, prav tako pa pustite meso, pač ga ne jeste, pojdite mimo.

Moj otrok je alergik, ne sme jesti mleka, jajc, pa še par ostalih stvari. Pred več kot desetimi leti je bil kar problem dobiti npr. rastlinska “mleka”, oz. tisto kar je bilo pa precej drago. Po toliko letih je ponudbe veliko več, cene so se znižale, vse več je trgovin ki imajo takšne stvari v ponudbi. kar jaz pripisujem porastu veganstva in sem jim lahko samo hvaležna, ker samo zaradi alergikov takšne ponudbe ne bi bilo.

Torej je potrebno iz prodaje umaknit vso sadje in zelenjavo, stročnice, riž in ostala žita itd., saj to je vse vegansko.

Koliko ljudi bi zgubilo službe, če ne bi bilo več mesa? Koliko kmetov, rejcev, mesarjev, itd. bi zgubilo službe.
Po eni strani tulite, da ljudje nočejo delat, po drugi strani bi pa na stotine ljudem vzeli službe.
Tudi mene motijo veganski kozmetični izdelki. So popolnoma neuporabni. Meni ne ustrezajo. Kot da se umivam samo z vodo, stran vržen denar.
Sadje in zelenjava je pa tako kot meso bilo že leta in leta nazaj, pa smo vsi lepo živeli.

Res so mi hecne tele debate o veganih 🙂 in ne vem od kje toliko enih posplosevanj.

Ljudje se ponavadi ne prikazejo kar sami od sebe na piknik, ampak so tja povabljeni. In ce so bili povabljeni, potem tudi gostitelj ve, da pridejo vegani in temu primerno prilagodi meni. Da bi vegani kar uleteli na nek piknik in se potem zmrdovali, ker za njih ni posebej pecene zelenjave, se nisem dozivela.

Ce je zival ubita je ubita, ja. Ampak vegani poskusajo prepreciti nadaljno ubijanje zivali. In vec mesa kot se bo kupovalo, vec zivali se bo pobivalo.

Veganskih izdelkov ne potrebujejmo mi, ampak jih ocitno potrebujejo vegani in ne vem kaj je s tem narobe. V trgovino gres zato, da dobis tisto kar ti potrebujes, ne pa da gledas katere izdelke vse imajo, ki jih ti ne potrebujes.

Vegane razumem in nimam nic proti njim (seveda dokler mi ne zacnejo tezit). Ja, v nekaterih primerih gredo cez mejo, vendar lahko recemo, da tudi mesojedci nismo ravno najbolj strpni do njih. In verjamem, da lahko to popravimo, ce bi nekateri le imeli malo vec pameti, spostovanja in potrpljenja.
[/quote]

Res je kar praviš, ampak nismo vsejedci deležni nič več strpnosti z njihove strani. Tudi jaz ne uletim na piknik, koso, praznovanje itd., sem tja povabljena, ampak mi niti slučajno ne prilagodijo menija. Karkoli živalskega izvora niti v njihovo hišo ne sme priti, kaj šele da bi svoje lonce skrunili s pripravo te hrane. In ne, raznih njihovih na olju skurjenih zelenjav in ocvrtega krompirčka ne jem. Mi je dano jasno vedeti jej, kar je na voljo, ali pusti. Prav. Preden pridem na obisk, piknik….. jem doma in pridem samo na druženje in na kak kozarček pijače. Ni panike. Ampak naslednjič tudi jaz ne bom rihtala vegi hrane. Pripravila bom, kar jemo vsi ostali in zanje velja isto kot zame: vzemi, kar je na voljo, ali pa nič. Pika. Nekoč sem se trudila, a ker je bilo prilagajanje samo z moje strani, se mi je pač zdelo za malo.

Res je kar praviš, ampak nismo vsejedci deležni nič več strpnosti z njihove strani. Tudi jaz ne uletim na piknik, koso, praznovanje itd., sem tja povabljena, ampak mi niti slučajno ne prilagodijo menija. Karkoli živalskega izvora niti v njihovo hišo ne sme priti, kaj šele da bi svoje lonce skrunili s pripravo te hrane. In ne, raznih njihovih na olju skurjenih zelenjav in ocvrtega krompirčka ne jem. Mi je dano jasno vedeti jej, kar je na voljo, ali pusti. Prav. Preden pridem na obisk, piknik….. jem doma in pridem samo na druženje in na kak kozarček pijače. Ni panike. Ampak naslednjič tudi jaz ne bom rihtala vegi hrane. Pripravila bom, kar jemo vsi ostali in zanje velja isto kot zame: vzemi, kar je na voljo, ali pa nič. Pika. Nekoč sem se trudila, a ker je bilo prilagajanje samo z moje strani, se mi je pač zdelo za malo.
[/quote]

Se podpišem. Bravo. Točno tako


videvam le zašpehane bejbe, ki bi ampak ne bi………………………………

Pes in mačka obvezno morata uživati meso. Da človek odreka meso psu, mačku je zame zločin. Prvi je mrhovinar drugi mesojed… Greenlandija tukaj zelenjava, sadje sploh ne raste ampak ljudje jedo severne medvede, kite, tjulnje.prav tako eskimi.
V Siriji ljudje jedo severne jelene, ribe, zelenjave zelo malo…
Da bi tem ljudem prepovedal meso bi umrli v 7 dneh.
..za ostale ljudi mi je vseeno kaj jedo. Privoščil bi jim dobro, zdravo hrano ali rastlinsko ali mesno in po pameti jesti. Ne z očmi. In kaznoval bi z zaporom krivolov in se uvazanje eksotičnih živali. To je trgovina močna kot trgovina z ljudmi.

Vaaau, jaz očitno poznam samo normalne vegane.
Na naših piknikih sta dva žara, tako da ni komplikacij.
Ali pa se meso peče na rešetki, zelenjava pa na plošči. Prijatelj ima plošč in rešetk za žar več, tako da so na tretji lahko še ribe, ali pa banane s čokolado…
Pa noben od “mojih” veganov se ne zmrduje nad ničemer, raje se javijo, da narežejo zelenjavo, pripravijo maso za veganske polpete, naseckajo česen za v šampinjone, ipd.
Jaz res ne razumem, kako najdete toliko zoprnih ljudi, s katerimi se družite…

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...


Brezveze razlagaš.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...


Brezveze razlagaš.
[/quote]

Ne govori se o hrani, ki obstaja že od “pamtiveka” ampak o novodobnih veganskih izdelkih.
Pazite to. Kaj za vraga je “brezmesno mleto meso”? Zakaj je meso, če je brezmesno? In podobne cvetke. Lahko bi se reklo veganska polivka ali kak takega. Kot, da se delajo norca iz vseh, še iz sebe.

Jaz imam pa rada kumarice, fižol, zelje, repo, papriko, malancane, solato in sadje. Vse vegansko. A vse bi mi vzeli? V primerjavi s širjenjem takšnih budalaščin je širjenje kitajskih virusov zanemarljivo.


V Siriji jedo severne jelene? Jih morda celo sami ulovijo?

Beri kaj se piše. To zelenjavo in sadje jemo že leta, desetletja. Ko smo vse zgoraj našteto že jedli še vedeli nismo, da bodo kdaj vegani in posebni veganski izdelki.


V Siriji jedo severne jelene? Jih morda celo sami ulovijo?
[/quote]

Verjetno ima pametni telefon. Sibirija je verjetno mislil😶, tu res jedo severne jelene. In so večinoma mesojedci, prebivalci.

Beri kaj se piše. To zelenjavo in sadje jemo že leta, desetletja. Ko smo vse zgoraj našteto že jedli še vedeli nismo, da bodo kdaj vegani in posebni veganski izdelki.
[/quote]

Jap, vegani in njihova norija okoli tega, da se ukine meso. Vsi mesarji pa na zavod, kot je ena zgoraj napisala. Juhu, juhu.

Je pa dejstvo, da človeštvo nikoli ne bo v celoti vegetarijansko. Kitajska sploh ne, japonska sploh ne, Južna Amerika sploh ne. Evropa delno, Amerika. Afrika sploh ne.

Res je kar praviš, ampak nismo vsejedci deležni nič več strpnosti z njihove strani. Tudi jaz ne uletim na piknik, koso, praznovanje itd., sem tja povabljena, ampak mi niti slučajno ne prilagodijo menija. Karkoli živalskega izvora niti v njihovo hišo ne sme priti, kaj šele da bi svoje lonce skrunili s pripravo te hrane. In ne, raznih njihovih na olju skurjenih zelenjav in ocvrtega krompirčka ne jem. Mi je dano jasno vedeti jej, kar je na voljo, ali pusti. Prav. Preden pridem na obisk, piknik….. jem doma in pridem samo na druženje in na kak kozarček pijače. Ni panike. Ampak naslednjič tudi jaz ne bom rihtala vegi hrane. Pripravila bom, kar jemo vsi ostali in zanje velja isto kot zame: vzemi, kar je na voljo, ali pa nič. Pika. Nekoč sem se trudila, a ker je bilo prilagajanje samo z moje strani, se mi je pač zdelo za malo.
[/quote]

No, v takih primerih razumem pomisleke in verjetno bi tudi jaz enako reagirala. Tezko je v takih situacijah ohranit mirno kri in si ne iti na zivce.
Ker pa je na nasem koncu dokaj veliko veganov in imam slabe izkusnje samo z enim parom, ne vem kako bi resila tak “konflikt”. Verjetno enako kot ti.
Ampak se vedno ne smemo, zaradi enega primera, metati vseh veganov v isti kos. Je pa veliko takih ja, ki so prevec vzkipljivi in se ne znajo obnasati.

Mesojedcem se je spet odpeljalo in pisarijo bedarije.

Vsak ima svoje mnenje. Ne sodi, ker boš sojen. Življenje ima svoje zakone oziroma narava.

Tudi jaz in to je moje mnenje.

Pa zakaj hudiča mesojedci dopuščate, da vas terorizira veganska manjšina?

New Report

Close