Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moja punca trdi da mi marihuana gnije možgane

Moja punca trdi da mi marihuana gnije možgane

Kar seveda objektivno ni res. Problem je ker ona to res verjame. Včeraj sva bila zvečer zunaj in sva se skregala. Rekla je da sem vedno isti in da si uničujem lajf pa take stvari. Jaz sem star 21 ona je 23. Ona je odraščala na podeželju in je veliko bolj konzervativna do takih stvari. Tud pije zelo redko…probal sem ji pokazat študije in je previdno razložit da je marihuana stokrat bolj varna kot alkohol in da naj ne naseda propagandi proti tej substanci. No včeraj je izbruhnil prepir in je dala ultimat. Ali naj pustim travo ali pa njo. Skupaj sva že eno leto in to včeraj mi je dalo mislit, da mogoče res nisva več za skupaj. Tudi njeni starši so zelo konzervativni in pravijo da uničujem njihovo hčer (kljub temu da nisem nič naredil) in da sem hudič. Kaj naj naredim? Ali lahko še rešim to razmerje ali je bolje da se razideva? Saj predvidevam kakšni bodo odgovori ampak vseeno.

Tukaj so linki da ne boste mislili da nakladam
https://www.civilized.life/articles/no-smoking-weed-wont-actually-kill-your-brain-cells/
https://www.webmd.com/mental-health/news/20030701/heavy-marijuana-use-doesnt-damage-brain

Lahko ti natresem linke, ki so kontra tvojim o škodljivosti marihuane, pa je brez veze, saj bo odvisnik vedno trdil, da nima težav.

Odvisnik haha. Ti si pa res nasedel na leta in leta anti drug propagande. Marihuana ne povzroča odvisnosti. Ne fizične ne psihične. To je dokazano. Alkohol je veliko bolj škodljiv za možganske celice. Nismo več leta 2000, da bi ta propaganda delovala. Mamo raziskave in to zelo dobre raziskave. Ti pa ne bodi taka ovčka pa ne nasedaj propagandi. Bodi kritičen do vsega.

Odvisno koliko pohaš. Če je to vsak dan, potem ima ona prav.
Če je to enkrat na teden, hm, ajd naj ti bo, ni pa fajn.
Če je to enkrat na tri mesece imaš pa ti prav.

Odvisnik haha. Ti si pa res nasedel na leta in leta anti drug propagande. Marihuana ne povzroča odvisnosti. Ne fizične ne psihične. To je dokazano. Alkohol je veliko bolj škodljiv za možganske celice. Nismo več leta 2000, da bi ta propaganda delovala. Mamo raziskave in to zelo dobre raziskave. Ti pa ne bodi taka ovčka pa ne nasedaj propagandi. Bodi kritičen do vsega.
[/quote]

Potem pa nehaj kaditi travo za en mesec. Poskusi, pa poročaj kako ti je šlo.
Stavim, da ti ne bo uspelo, ker si navlečen do konca in boš raje punco pustil kot redni odmerek THC-ja.

V bistvu je zelo simpl, samo 2 poti sta, lajf brez drog ali z drogami….

Samo čez vikend poham.

Potem pa nehaj kaditi travo za en mesec. Poskusi, pa poročaj kako ti je šlo.
Stavim, da ti ne bo uspelo, ker si navlečen do konca in boš raje punco pustil kot redni odmerek THC-ja.
[/quote]

Saj sem to že naredil v preteklosti. Brez problema. Veš zakaj? Ker marihuana ne povzroča odvisnosti. Če si pa pač tok ignoratski pa tudi prav…ne morem te jaz zbuditi iz tega. Sam se moraš.

Tudi alkohol ne uničuje možgane celice kot imajo prepričanje ljudje. Alkohol povzroča močno odvisnost in propadanje jeter in ledvic. Travca je mala malica za alkohol. Je pa res, da lahko travca povzroči psihično obolenje,to pa zato, ker samo pospeši, kar bi dobili prej ko slej.

Samo čez vikend poham.
[/quote]

Pa takrat “do daske”? Punca ima prav. Če se ne moreš sprostiti in zabavati brez, potem imaš problem.

Končno nekdo ki šteka. To kar si napisal je 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} res.

Zakaj, bi se morala zbuditi iz česarkoli. Dvakrat sem starejša od tebe in osebno poznam ljudi, ki že dolgo kadijo. Niso zdravi, imajo težave sami s sabo, ne zmorejo nobene koncentracije več, za družino ne znajo poskrbeti. Dobesedno imajo zmehčane možgane.
Ti pa kar verjemi, kar trdi THC lobi. Verjemi dilerju, ki meša travo, ki jo ti tako pridno kadiš, bog ve s čim. Tule je pa link, ki opisuje stanje z urgenca glede uporabe trave.
V glavnem pa ste vsi isti, odvisniki od THC-ja. Verjamete v tisto, kar podpira vašo odvisnost in v nič drugega.

https://www.dnevnik.si/1042836517

To so ljudje, ki kupujejo travco pri dilerjih ⛈️, ki res mešajo z vsem in trave nič ni skoraj. Prava trava ne povzroča nič kar si napisala. Ker bereš kar hočeš, ne kar je res.

To kar si povedala da poznaš ljudi ki jim je trava skisala možgane pa koncentracijo je anekdotni dokaz. Jaz pa poznam ljudi ki jim trava ni uničila lajfa in so veliko bolj kreativni, zdravi in srečni od kar so začeli kaditi travo. Anekdotni dokazi ne povejo nič. Imaš pa prav da dilerji podtikajo vse mogoče sranje v robo. To je velik problem ampak a veš kako to rešimo? S legalizacijo trave v rekreativne namene. Legalizacija, regulacija in davki. In to pametne države kot so Kanada, Uragvaj, 10 zveznih držav v Ameriki, Nizozemska in Luksemburg že zdavnaj spoznale. Mi se pa bojim da bomo spet zadnji tko kot pri vseh ostalih stvareh.

Tip ima problem, raje bo punco pustil kot pa travo. To že vse pove. Si bo raje takšno našel, da bosta skupaj kadila. Potem bosta par otrok naštepala, za katere ne bosta sposobna poskrbeti, ker bosta ves čas zadeta. Slej kot prej bo eden ali pa oba pristala v psihiatrični bolnišnici, ker redna uporaba marihuane sproži razvoj duševnih bolezni. Ne govorim kar na pamet. Osebno poznam tak primer. In ko vidiš, kako je otrokom iz takšne družine težko, kako težko jim je narediti en letnik poklicne srednje šole, ko se totalno že ustavi v OŠ, saj sta ta stara dva ali ves čas zakajena, potem dolge mesece samo z očetom, ker je mama spet v Polju zaprta, ti je hudo.
Ja, en takšen mladič pri dvajsetih, ki je polno razsvetljen, on je vso pamet požrl, žal nikoli ne bo sprevidel, da urejena oseba ne potrebuje zadevanja.

Občasen dimček vsake kvatre v družbi malo za zabavo ni škodljiv. Redna uporaba z namenom, da se lažje spoprijemaš z vsakdanjim lajfom in malo odplavaš, pa je škodljiva in zasvojljiva. Lahko hitro zaplavaš, sploh če nisi neka trdna oseba in si v obdobju, ko se srečuješ s težavami. Pri mladih je nevarnost še večja.
Naj omenim, da obstaja – sicer majhen procent, a spet ne zanemarljiv – pri katerih že majhna količina pri prvem poskusu sproži psihotično epizodo.
Sama nisem iz foha; zapisano je mnenje nekoga, ki zadeve kar dobro pozna in je tekom študija in kasneje prebral kar precej resnih študij. Ja, tudi on je včasih kakšnega skadil. Tudi jaz ga takole enkrat ali dvakrat na leto. Sem pa tekom let, grem proti 60, srečala precej ljudi, ki jim je nedolžna travca krepko zagrenila lajf.
Poenostavljeno, je razlika, če se družba odraslih ljudi na kakšni zabavi za hec odloči, da enega prižge, ali pa če se zjutraj zbudiš in nezadovoljen, ker nimaš službe/opravljenih izpitov/perspektive … rečeš: ah, qrc, dejmo enga zapohat.
Poslušaj rajši punco.

Nizozemska je že zdavnaj spoznala, da je bila legalizacija napaka.
Tudi o kreativnosti sem se naposlušala, brez skrbi. Pa o relaksaciji, bla bla bla.
Brez skrbi, slišala sem že vse. Pa na urgenco sem tudi vozila 40 letnika, ki mu je zaradi desetletja dolge uporabe trave ponorel krvni pritisk in srčni utrip. Ko so se začele po več kot 20. letih uporabe psihotične epizode, je bilo grozljivo in nevzdržno.
Ampak ti tako vse veš in to od ljudi, ki so odvisni ali pa preprodajajo.

Očitno nisi prebrala mojega posta. Ni samo trava problem…ne greva skupaj v vseh ostalih prepričanjih (splav, LGBT, vera…) in trava je samo češnja na torti. In ti si zelo natančno napisala tale komentar. Vidim da se je trava zelo osebno dotaknila tvojega življenja in mi je žal da si videla slabe izkušnje ampak to ne opravičuje da preprosto to kar govoriš objektivno ni res. Tukaj se ne gre za mojo pamet ali tvojo gre se za to da to kar ti govoriš ni res. Če ima človek skicofrenijo ali psihozo ja potem je trava zelo škodljiva in nevarna. Če nekdo kadi pa razvije duševno bolezen pomeni, da bi to enkrat izbruhnilo v vsakem primeru. Trava samo pospeši to. Pri mentalno zdravem človeku pa trava nikoli ne bo povzročila duševnih težav in to je resnica. Če bi si prebrala mal člankov bi razumela…ampak tako kot je rekel zgornji komentar, ti bereš samo tisto kar hočeš prikazat. Iz tega se moraš zbuditi sama. Ne more ti noben pomagati
https://psychcentral.com/news/2013/12/10/harvard-marijuana-doesnt-cause-schizophrenia/63148.html

Meni je pozdravila depresijo. Jo nimam že več kot deset let. Kaj si ostali mislite ne vpliva na moje življenje. Meni je rešila psiho travca.

Iz česa se moram zbuditi, iz česa le? Ni mi jasno, a po tvojem ste edino uživalci prebujeni?
Vsaka stvar, ki se izrablja, škodi. Tudi čokolada, računalniške igrice, kava…
To, da se z dekletom ne razumeta glede življenjskih načel, si izpostavil šele sedaj. Prej si trdil, da te je postavila pred izbiro, trava ali pa ona in ti boš izbral seveda travo.

Ne ampak vem od študij ker sem toliko nor da berem študije o drogah in učinkih na možgane…lej to kar si povedala je anekdotni dokaz. To da si peljala nekoga na urgenco ne pove nič. Bom spet dal primer…jaz sem nekoga peljal na urgenco ker se je zastrupil s vitaminom C. Vidiš…a to potem pomeni da je vitamin C škodljiv? Ja v velikih količinah je…ampak v normalnih pa ne. Lej a je komu trava škodovala? Seveda. Ampak večini pa ni…in mimogrede če je trava tako grozna zakaj potem v zgodovini človešva ni niti en zabeležen primer smrti zaradi THC-ja? Veš, da zaradi posledic alkohola vsak dan v sloveniji umreta dva človeka? Dva na dan…trava pa globalno ni še nobenega ubila. Zamisli se malo prosim.

Iz propagande proti drogam. To da trdiš da marihuana povzroča odvisnost je laž. Pa nisi ti kriva, da to verjameš…leta in leta propagande ti je spralo možgane kar je čisto logično. Preberi si zakaj je bila marihuana in ostale droge v ameriki leta 1960 prepovedane…razni lobiji. Zelo zanimivo branje je.

S prijateljico sva kadili kot študentki. Vam povem, da sem se smejala za vsak gib, ki ga je naredila prijateljica, za vsako besedo, ko sem videla človeka na ulici sem se smejala, ko sem videla zvezde na nebu sem se smejala. Prijateljica je bila tiho, mirna, zadovoljna. Verjetno na vsakega res drugače vpliva. Ni pa škodljiva. Sto procentov.

Objektivno? Glede na to, da imam stike s psihiatrijo in vem, koliko mladostnikov ima posledice, razne psihotične, pa ne samo epizode, za vedno, ne vem, če si ravno objektiven.
Ja, nekaterim pa res nič ni oz. jim je samo takrat, ko so pod vplivom, samo takrat se večinoma ne zaznavajo kot problematični.
O alkoholu na tem mestu ne bom.

Alkoholika se opazi in pijane ljudi, ko nekdo kadi se ne opazi. Da nekdo znori po travci, koliko, mogoče tri procente ljudi. Travca je dokazano zdrava.

New Report

Close