Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dohodnina

Dohodnina

Zanima me ali lahko otroka uveljavljam za vsak drug mesec in partner za vsak drug mesec. Jaz januar, marec, maj, julij, september, november in partner februar, april, junij, avgust, oktober in december.?Po informativnem izračunu na e davki se je prikazal lep znesek,če pa je to izvedljivo pa ne vem. Ve kdo?

Zakaj pa ju ne uveljavljas ti od jan do jun in moz on julija do dec?

Če ne velja, da bi vsak drugi mesec bova vsak po pol leta. Ampak sprašujem zato, ker po tem izračunu dobiva nazaj toliko kolikor sva plačala akontacije. Da pa dava vsak po pol leta pa dobiva pol manj.

nova
Uredništvo priporoča

Nemogoče!
Če ti uveljavljaš 1, 3, 5, 7, 9, 11 in mož 2, 4, 6, 8, 10, 12, je olajšava do centa enaka kot pa ti 1-6 in mož 7-12.
Nekje sta računala napačno, ker razlika ni mogoča!

izračun na e-davkih ne drži. ne še!
po kliku na “izračunaj” ti v glavo skoči, da “Povprečna plača v RS za leto 2019 še ni znana, zato se izračun razlikuje od dejanske odmere dohodnine.”
jaoj no…

Pri dohodkih nisem nič spreminjala, samo člane sem dodala, kot sem že rekla otroka za vsak drugi mesec.
Kaj ne moreš dobiti dohodnine toliko nazaj,kolikor si plačal akontacije?

Nemogoče!
Če ti uveljavljaš 1, 3, 5, 7, 9, 11 in mož 2, 4, 6, 8, 10, 12, je olajšava do centa enaka kot pa ti 1-6 in mož 7-12.
Nekje sta računala napačno, ker razlika ni mogoča!
[/quote]
Pa ste poskusili tudi vi informativno izračunati?


Pa ste poskusili tudi vi informativno izračunati?
[/quote]

Kateri obrazec pa ti dovoli taksen izracun?

Za mesece, ko si prejemal nadomestilo iz zavoda, te mož lahko uveljavlja kot vzdr.člana? Od 1.5. dalje sem zaposlena, torej prva plača je bila v mesecu juniju. Pred tem sem bila brez dohodkov, razen v mesecu jan. in feb. sem prejemala nadomestilo iz zavoda. Mož me torej lahko uveljavlja do meseca maja, ko sem začela delati ali do meseca junija, ko sem prejela prvo plačo?
Hvala za odgovor.

Ko si dobila nadomestilo, si prejela obdavčljive dohodke, torej ne moreš biti olajsava.
Zelo verjetno pa je smiselno, da tudi za mesece, ko nisi dobivala nadomestila ali plače, olajsavo porabiš sama zase.

Obrazec na e davki kot informativni izračun. Piše tudi v okvirčku, da še ni znana povprečna plača za leto 2019 in da podatki zato pač niso točni. Ampak do velike razlike pa tudi ne bo pršlo. Ali? Tam ko pa izpolniš družinske člane jih pa dodajaš za vsak drugi mesec. Meni je šlo. Sem enega otroka vpisala 6x 1-1,3-3,5-5,…

Na spletni strani od fursa imas informativni izracun dohodnine.

Na spletni strani od fursa imas informativni izracun dohodnine.
[/quote]
Sej to je to

6 krat po en mesec (vsak drug mesec) ali 6 krat po en mesec (zaporednih šest) ne more prikazati nobene razlike, ker je ni, saj je v vsakem primeru to pol letne olajšave za osebo. Razen če si vnašala razlčne oznake A1, A2….


Sej to je to
[/quote]

Potem si not navtikala 2 otroka 6 krat?
In ti je stelo dohodnino za 12 otrok.
In ne za dva otroka.

Potem si not navtikala 2 otroka 6 krat?
In ti je stelo dohodnino za 12 otrok.
In ne za dva otroka.
[/quote]

Pardon 1 otroka si napisala 6x.
To je stelo ti kot da bi imela 6 otrok v olajsavi..

Vsak otrok ima svojo davčno št., tako da se v tem primeru ve, da gre za enega in istega otroka

New Report

Close