Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek dve službi

dve službi

Sem redno zaposlen. Plača minimalec. Delam dopoldne. Ali obstaja možnost, da se zaposlim za 4 ure pri drugemu delodajalcu? Karkoli. Sem priden,deloven, ne hodim na bolniške, ne zamujam,…v naprej hvala za odgovore.

Odpret moraš popoldanski s.p. in plačevat 80 € prispevkov na mesec. Zdaj pa poglej, če se ti splača. Meni se ne, pa sem tut na minimalcu. Pa tudi doma me ni večino dneva.

Išči okolje, službo, kjer boš pridobil konkurenčna znanja in panogo z dobrimi plačami.
Cilj: npr v roku par let 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} višjo plačo. Srečno.

Očitno se v tej službi ne pretegneš preveč, če imaš voljo in energijo še za en šiht.

No, pa sej ni nič narobe s tem. Ali pač?
Sam da ni fovšije…

Najbolje preko popoldanskega s.p. Prispevkov imaš 2×35€/mesec potem rabiš še banko (če vzameš N26 business ali Revolut business praktično nimaš stroškov), računovodstva pa ne potrebuješ, če se vsaj malce spoznaš na papirje (drugače ti za bilanco računajo cca 100€ – to rabiš 1x na leto). Od prihodka plačaš še 4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} akontacije dohodnine. Prvo leto si dohodek napoveš in plačuješ, naslednja leta pa vzamejo dohodke iz prejšnjega leta.

Za odprtje spja rabiš nekaj dni in ga lahko urediš od doma preko točke e-vem. Teh nekaj dni, sem zajel vse od odprttja spja, da določiš normiranca in da preglasiš da imaš prispevke že večnoma plačane (ker si zaposlen), ter da na banki urediš.

Iz tega vidika je najbolje da greš najprej iskat službo in šele ko dobiš ponudnika odpreš popoldanski sp (da nimaš dodatnih stroškov). Ne pozabi si preračunati koliko boš imel stroškov in koliko dela, da ne boš na koncu delal le zato da boš plačal davek in prispevke.

Pa veliko sreče.

Kaj pa boljša služba? Ali nek biznis od doma? Ali priložnostna dela? Inštrukcije? Obrtništvo? Prodaja, kar ne rabiš? Izobraževanje in boljša služba kasneje? In za kaj rabiš denar? Za kaj nujnega?

Avtor sprašuje o sočasni zaposlitvi pri dveh delodajalcih in ne o odprtju s.p.-ja.

V kolikor imaš zaposlitev za 40 ur tedensko, se lahko sočasno zaposliš drugje za maks 8 ur tedensko, če je delodajalec iz druge države članice – področja ne poznam dobro, guglaj sočasne zaposlitve in Uredbi 883/2004 ter 987/2009 – sem enkrat delček poslušala na enem predavanju, pa že pozabila detajle. Pristojni za te info so ZZZS, ZPIZ in FURS.

Da, sprašujem pri dveh delodajalcih istočasno. Sem že klical okoli pa ne jemljejo na ta način.
Tudi za minimalca se moraš pretegniti, norma itd…po drugi strani pa tudi ne, ker zakaj bi se če ni motivacije. Delaš pač svoje delo, kakovostno in brez pripomb. Nisem nikomur fouš, pa nehajte s to foušarijo. Sosed ima zaradi mene lahko letalo in gre na Luno na dopust, če si to lahko privošči na pošten način z delom.

Ste mi dali kar nekaj idej, pa hvala.

Lahk se greš prodajat. Nedohebanih starih bab je na tone, sj vidiš na monu.

Moraš gledati tudi iz drugega zornega kota – s strani delodajalca. Kot je

Bae
napisala bi bil s takšno zaposlitvijo omejen na 8ur tedensko (če imaš 40urni delovnik), kar pomeni en dodaten dan/teden. Glede na to da v praksi takšnih zaposlitev ni veliko, je velika verjetnost, da delodajalec niti ne ve na kak način bi te zaposlil in kaj so posledično vajine pravice in dolžnosti. Ker bi delal glede na ostale zaposlitve zelo malo, je velika verjetnost, da si delodajalec niti časa ne bi vzel, da to vejo razišče.

Popoldanski sp je pravno izenačen z navadnim spjem zato kar se tiče poslovanja delodajalci vedo kako poteka in kakšne so pravice in dolžnosti posameznika – zato je za njih takšna oblika sodelovanja bolj domača.

Moje mnenje je, da bi bilo bolje, če bi si poskusil najti bolje plačano redno zaposlitev.Morda nekaj investiral v dodatno izobraževanje, mogoče bi se celo s podjetjem, kjer si zaposlen dogovoril, da bi ti dodatno izobraževanje oni plačali. Variant je kar nekaj, ne svetujem pa ti dela na črno, ker hitro lahko potegneš ta-kratko.

Ekipa, res hvala. Pozanimal se bom o dodatnem izobraževanju. Dobra ideja. Pri nas npr. v podjetju zaposlujejo za priložnostna občasna dela študente, tako bi v nekem drugem podjetju lahko zaposlili npr. tudi mene. Vsekakor moj namen ni, da bi delal celo leto 8+4 ure ampak da se malo finančo okrepim.

Kaj pa preko podjemne? Jaz delam poleg zaposlitve še preko podnemne pogodbe, je zelo enostavno uredit.


Če si že zaposlen za 40 ur, se ne moreš zaposliti pri drugem za 20 ur. Pri drugem lahko delaš samo preko podjemne pogodbe, avtorske pogodbe ali preko s.p.-ja. Vse omenjeno prinaša davke in prispevke, ki jih moraš plačati od zaslužka.


Če si že zaposlen za 40 ur, se ne moreš zaposliti pri drugem za 20 ur. Pri drugem lahko delaš samo preko podjemne pogodbe, avtorske pogodbe ali preko s.p.-ja. Vse omenjeno prinaša davke in prispevke, ki jih moraš plačati od zaslužka.
[/quote]

To ni ravno res. Lahko je tudi redno zaposlen do max 120{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} obremenitve. To pomeni, če pri prvem delodajalcu dela 40 ur, lahko pri drugem še dodatnih 8 ur. Mesečno to pomeni cca 4.5 dni, ki so lahko tudi skupaj na koncu meseca.

Jaz delam na črno. Pač vikende imam proste in takrat delam. V eni kuhinji pomagam oz restavraciji. Pač pomivanje, dekoriranje, čiščenje. Gostinci itak radi goljufajo, moraš pa najt nek s.p. . Plača me keš na roke, 8€/h. Pokliče me ko ima veliko dela, a sem mu povedala, da če nima dela za vsaj 5h naj me ne kliče. Običajno oddelam 12. Za vikende in praznike delam. Pa najem se zastonj in kaj domov odnesem za preostal teden.

Hja, najprej se zavedaj, da dodatno izobraževanje ni nujno, da ti prinese več denarja. Veliko je tudi odvisno kaj delaš, ali imaš možnost napredovanja in koliko si (če si) podcenjen.

Kar se tiče zaposlitev oz. dela prav veliko možnosti nimaš. Načeloma lahko delaš preko podjemne pogodbe, avtorske pogodbe, popoldanskega sp, dodatne zaposlitve ali preko osebnega dopolnilnega dela. Kaj je najboljše v tvojem primeru je odvisno od tega kaj bi delal in koliko bi delal.

To ni ravno res. Lahko je tudi redno zaposlen do max 120{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} obremenitve. To pomeni, če pri prvem delodajalcu dela 40 ur, lahko pri drugem še dodatnih 8 ur. Mesečno to pomeni cca 4.5 dni, ki so lahko tudi skupaj na koncu meseca.
[/quote]
In kaj ni ravno res od tega kar jaz pišem?

Ne se bat, vzemi s.p. normiranca, te ne stane nič, registracija je zastonj, res je 80e prispevkov za popoldanca, račun imaš lahko kar osebni, poslovni račun ni več obvezen, malo je sicer neugodno če imaš otroke , ker bo problem z dokladi, pa noben te ne more jebat.

Za davkarijo ne potrebuješ poslovnega računa, je pa problem pri banki. Če imaš osebni račun si podpisal da ga ne boš uporabljal za poslovne namene in če ga navedeš pri sp-ju, te bo banka drkala, da moraš meti poslovnega.

To ni ravno res. Lahko je tudi redno zaposlen do max 120{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} obremenitve. To pomeni, če pri prvem delodajalcu dela 40 ur, lahko pri drugem še dodatnih 8 ur. Mesečno to pomeni cca 4.5 dni, ki so lahko tudi skupaj na koncu meseca.
[/quote]

147. člen

(dopolnilno delo)

(1) Delavec, ki dela polni delovni čas, sme izjemoma skleniti pogodbo o zaposlitvi s krajšim delovnim časom z drugim delodajalcem, vendar največ za osem ur na teden, po poprejšnjem soglasju delodajalcev, pri katerih je zaposlen s polnim delovnim časom, če gre za opravljanje deficitarnih poklicev po podatkih zavoda za zaposlovanje ali za opravljanje vzgojno-izobraževalnih, kulturno umetniških in raziskovalnih del.

(2) Določitev načina uresničevanja pravic in obveznosti iz tega delovnega razmerja glede na pravice in obveznosti delavca pri delodajalcih, pri katerih je zaposlen s polnim delovnim časom, je obvezna sestavina pogodbe o zaposlitvi po prejšnjem odstavku.

(3) Delavcu, ki sklene pogodbo o zaposlitvi po prvem odstavku tega člena, ta pogodba preneha veljati v skladu s tem zakonom, po poteku dogovorjenega časa, ali če so umaknjena soglasja delodajalcev, kjer je delavec v delovnem razmerju s polnim delovnim časom.

Za davkarijo ne potrebuješ poslovnega računa, je pa problem pri banki. Če imaš osebni račun si podpisal da ga ne boš uporabljal za poslovne namene in če ga navedeš pri sp-ju, te bo banka drkala, da moraš meti poslovnega.
[/quote]

NLB pozna osebno-poslovni račun.

Za namene uradnih ustanov ga obravnavajo kot poslovni, za namene obračunavanj stroškov nakazil in vodenja TRR pa kot osebnega (torej bistveno nižji stroški).
In če imaš že osebni račun pri njih in njihov klik, je tudi klik za poslovni račun brezplačen, ker je samo dodan kot nov račun v obstoječem kliku.

NLB pozna osebno-poslovni račun.

Za namene uradnih ustanov ga obravnavajo kot poslovni, za namene obračunavanj stroškov nakazil in vodenja TRR pa kot osebnega (torej bistveno nižji stroški).
In če imaš že osebni račun pri njih in njihov klik, je tudi klik za poslovni račun brezplačen, ker je samo dodan kot nov račun v obstoječem kliku.
[/quote]

Ja to drži. Mislim pa da druge banke tega nimajo. Vsaj moje 3 nimajo.

Ja to drži. Mislim pa da druge banke tega nimajo. Vsaj moje 3 nimajo.
[/quote]

Zato pa sem jaz zadovoljna z NLB. Zame je ugodna, ker hočem imeti ločena računa.
Recimo CSD upošteva stanje na osebnem, ne pa na poslovnem računu, ko gleda stanje za otroške in štipendije, študentski dom…, imam pa kupce, ki moje izdelke kupujejo vsake 4 mesece in plačajo z avansom, to pa ni samo par 100€, jaz pa sele po placilu grem v nabavo materiala za te izdelke (pa tudi dodana vrednost ni mala). Zato sta smiselna ločena računa in pri NLB to lahko izkoristim poceni. Pa se trajnike si lahko uredim tudi na poslovnem računu.

New Report

Close