Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj je bolj smortno- slabša hiša v Lj ali lepša malo izven

Kaj je bolj smortno- slabša hiša v Lj ali lepša malo izven

Stanovanje v Lj prodajamo, začasno vmes med selitvami pa gremo živeti k tašči v prazno mansardo in sedaj kupujemo hišo. Gledamo LJ in okolico. V LJ dobimo za podobno ceno hišo dvojček, sicer dokaj veliko (150m), lepa ulica, a majhna parcela, v vasi izven LJ, v okolici Grosuplja, pa za tak denar dobimo samostojno skoraj novo hišo in lepo veliko parcelo. Kaj bi vi izbrali? LJ ima določene prednosti, minus je nična intima in majhna parcela ter dvojček, ki ni samostojen objekt. Je pa to Ljubljana in nepremičnina bo dobivala na vrednosti. Prenove v dvojčku skoraj ni treba , hiša je solidna in prenovljena v kratkem, pohištvo staro le nekaj let, nova toplotna, nova okna, fasada. Slabost hiše na vasi v okolici Grosuplja je da ni trgovine ( vse je 4 km stran od mesta), otroke moraš voziti 4 km v Grosuplje. Je pa lepa okolica, urejena vas. Vse je 4 km stran- pošta, zdravstveni dom. Je pa zelo lepa hiša, razkošna, parcela 2000 m, okusno opremljena, vzdrževana, v celoti je parcela ograjena, rahlo dvignjena, tako da je lep razgled. Sosedje imajo urejene hiše, ni kmetij v bližini, kar je plus. V precepu sem. Otroci so v osnovni šoli in jih bo treba dosti voziti. Kako bi vi razmišljali.?

če imata službo v ljubljani, potem bi gledala za hišo v ljublani.

Ljubljana.

nova
Uredništvo priporoča

Vse je 4 km stran..je zame dovolj, da nimam nobene dileme. Hiša v Lj.

Bom ti odgovoril za Maribor. Kupil sem hišo v nekoč elitni soseski Maribora. Slabo vzdrževano. Za isti denar bi dobil v okolici Mb, npr. Slivnica, Rače , novogradnjo. Prvi plus je bil da je slepa ulica. Sem raje obnovil hišo v nulo in vem kaj sem vgradil in kaj imam. Šola za vogalom, ZD, policija, trgovine, vse peš oz. s kolesom čisto blizu. Avtobusna povezava do SŠ, ko bosta otroka šla tja, čisto blizu. Ne menjam nikoli. Kupi lokacijo. Meni ni žal.

Lepša hiša v drugi občini.

Si vis pacem, para bellum.

Ah, saj niste normalni. Kaj pa je to 4 km? Ali jaz narobe vidim in pise 40 km? Nimate kaj za razmišljat, vzamite hišo v Grosupljem. Ne bi živela v mestu, pa če mi hišo podarijo.

Res? Če si vse življenje v vukojebini ti rada verjamem.

Enako.

Pa dnevne migracije iz Grosupelj v Ljubljano….. hvala lepa.

Težko vprašanje. Meni je skoraj bolj kot hiša pomembna mikro lokacija. Je ta ulica v LJ urejena, so sosednje hiše lepe, zrihtane? Ulica široka, urejena? Će so urejeni, potem vzemi LJ, 150 m je dovolj veliko za družino, zagradiš vrt z ograjo, lahko narediš dodatno zvočno izolaciko na skupno steno. Če je zanikrna ulica, potem ne bi vzela. Ker da imaš zanikrne sosede, ti vse skazi. Imaš v LJ tudi take lokacije, da ne bi nikoli živela tam , same podrtije, zanikrne hiše.

Hišo, s katero bo čimmanj stroškov takoj po vselitvi; torej tako, ki ima preverjeno el. napeljavo, brezhibne vodovodne in ogrevalne cevi, sistem ogrevanja, da je bila pred kratkim delno ali v celoti prenovljena, da okna vrata dobro tesnijo, da je podstreha dobro izolirana, če ni ravno novogranja ali stara nekje do 5 let.

Sicer pa po izkušnjah: z enega konca LJ do drugega v prometni konici pridem kasneje, kot naprimer z vlakom iz mesta v bližjem primestju Ljubljane do njenega centra- pišem iz izkušnje 🙂

Saj bo kmalu tudi prepoved vožnje v prometnih jutranjih konicah z osebnimi avtomobili v LJ, ker ponekod je res kaos.

Enako.

Pa dnevne migracije iz Grosupelj v Ljubljano….. hvala lepa.
[/quote]

Jah, bo treba “ritko” kdaj na vlak počit za v službico a v LJ, pa ne bo jamranja… Prosim lepo!

Enako.

Pa dnevne migracije iz Grosupelj v Ljubljano….. hvala lepa.
[/quote]
Grosuplje ima dobro povezavo z LJ, ni neke gužve, v 10 minutah si do Rudnika, Viča. Grem vsako jutro ob 7.30 v službo. Potem smo pa vsi na istem, Ljubljančani ali pa tisiti izven, vsi stojimo v kolonah v LJ.

Kaj pa iz mesta v predmestju, do drugega konca Ljubljane, ne v center na štacjon?

Kaj pa iz mesta v predmestju, do drugega konca Ljubljane, ne v center na štacjon?
[/quote]

vlaki ne vozijo samo na štacjon, bajdevej -ustavljajo v vseh smereh po Ljubljani že tudi prej na postajah – vidiš, ko se ne voziš z vlakom, pa ne veš :))). Noben problem… saj ti ni za zamerit.


Grosuplje ima dobro povezavo z LJ, ni neke gužve, v 10 minutah si do Rudnika, Viča. Grem vsako jutro ob 7.30 v službo. Potem smo pa vsi na istem, Ljubljančani ali pa tisiti izven, vsi stojimo v kolonah v LJ.
[/quote]

Se bodo čedalje bolj gradile garaže P+R z busno povezavo v prestolnico in prav je tako- ravno v Grosuplju v bližnji prihodnosti jo boste dobili 🙂

https://www.grosuplje.si/objava/169572

Ljubljana…. Edin če ste familija ki zelo radi kosite, boste posadili drevesa, obrezovali in vrtnarili, vgradili bazen, drugače vam je velika parcela brez veze. Ja pa za vsak drek bo treba v avto…

kaj pa samostojna hiša v Grosuplju ali pa dvojček v LJubljani? To je bolj za primerjat. 4 km izven jaz ne bi šla, če imaš denar in lahko izbiraš.

Iz Logatca, Grosuplja, Domžal vsi so v LJ v 10 minutah ha ha ha

Ob treh zjutraj mrbit……….

Jaz sem 12 km iz centra Lj v hiši, mirna spalna lokacija, nobenega hrupa, narava in sprehajalne poti ob vodi 300 m od hiše, vsa infrastruktura na mikrolokaciji tudi na dosegu s kolesom ali peš sicer- in ga ni denarja , da grem v LJ nazaj živet – sem pa živela v Trnovem, v lepem mirnem predelu hiši cca 25 let. Služba v LJ – se vozim z vlakom ali busom, obe postaji 5 in 10 minut hoje od hiše… Tistih 500 korakov je pa zdravo zjutraj naredit, pa še par sto po LJ do službe. In se mi ni treba obremenjevat, kako se bom cjazila v gneči najprej z enega konca LJ, potem pa še po ljubljanskih delih obvoznice – ostali del AC iz LJ pa ni problem do mojega doma.

Mi živimo v okolici Grosuplja, zgradili smo si hišo, ker smo parcelo dobili v dar od staršev, denarja za nakup parcele drugje ni bilo. Ampak dostikrat razmišljam da bi nekoč prodali in kupili hišo v Grosuplju ali v nekem mestu. Ker je večni problem, ko vozimo otroke, pa v trgovino moraš v Grosuplje, Pošto. Vse je tam. Tako da smo vsako popoldne v Grosuplju po opravkih. Jaz bi primerjala hišo v mestu v okoli LJ ( Grosuplje, Vrhnika , Domžale) ali pa slabšo hišo ali dvojček v Ljubljani. Tudi ko si starejši, je to sranje, avta ne moreš več vozit in si čisto odrezan od sveta.

daj ne potenciraj za brezveze z neprimerljivim -nihče ne govori o 10ih minutah. Si pa z vlakom iz Grosuplja v pol urce v LJ, to pa ja. Glej in se čudi:

https://www.slo-zeleznice.si/sl/component/sz_timetable/?vs=42800&vi=&iz=42300&da=2020-01-24T00{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3A00{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3A00&showDa=24.01.2020#stationsData{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}23stationsData

Z avtom pa nikoli v jutranjih konicah ( med 6 in 8 uro zjutraj)nisi iz Grosuplja v LJ v pol ure


Do vpadnice na Rudnik, Vič prideš v 10 minutah od Kongota. Se vozim zjutraj. Tudi ko se promet na avtocesti pri Šmarju zgosti, je isto, 10 minut. V službo se vozim malo po 7.00 uri zjutraj. Razen če je karambol.

Avtorica sem na podobnem. Prelepa hiša, svetla, moderna v okolici Vrhnike. Ko primerjam kaj dobim za tako ceno v LJ, pa gledam tiste fajhtne zanikrne hiše, me vse mine. Po drugi strani pa se moramo dnevno voziti v trgovino, pa na pošto. Odvisno kaj ti več pomeni. Meni zaenkrat to da je lepa hiša. Ko bom stara in betežna, bo pa to res problem.

Tak lajf v idili je za nezaposlene zenske, katerih moz fajn zasluzi in ga nikdar ni doma, one pa obdelajo tistih 2k kvadratov parcele in razvazajo potomce kamor je treba.
Ce hodis v sluzbo, vaska idila ni zate.

New Report

Close