Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ta sončna zima

Ta sončna zima

Ta zima sploh ni zima. Pozimi mora biti vsaj malo mraza, da pomrzne mrčes in zenmeljski zajedalci, da se človek odpočije od sonca.
Zima, zima bela, le kje si obsedela, na vrhu gore ???

Kaj se vam zdi ???

Odlična zima!

Ponoči med -5 in -8, da se cikel narave glede na zimski čas ohranja, čez dan topel sonček, da lahko v kratkih rokavih sediš na terasi in si zagotoviš naravne količine vitamina D in serotonina ( hormona sreče), pa še račun za ogrevanje je manjši.

kako da snega ni? Pojdi malo v višje lege in ga boš imela. Dovolj. Sneg ne sodi v mesta , nti ne na ceste – ker ovira promet in zmede ljudi. pa še umazan je hitro in plundra nastane. Sneg nima svojega čara v mestih in krajih, kjer je motorizacija na vrhuncu, samo zmeda se dela in ljudje ne znajo vozit potem po cestah. Zato je nepotreben.

Tale zima je vrhunska!

odlična zima, snega noben ne potrebuje razen kretenski smučarji. .. še 5+ več in bi bilo super

nova
Uredništvo priporoča

Super zima.
Brez ledu po cestah.👍

Greva lahko z 2 mesečno dojenčico vsak dan na dolg sprehod 👍🏻

Zima mora bit tudi z snegom
Sedaj ob višjih temperaturah bo drevje pognalo potem pa pozeba! Tudi mrčesa je ogromno na fasadah ko se ogrejejo!
Tudi virusi so v takšnem vremenu bolj aktivni
Ni vredu!
Saj bo februarja bomo dobili z obrestmi za december!

To je naravnost čarobna zima. Mrzlo dovolj, da te strese, jutra prav hladna, potem pa obilo zdravega sonca, čistega zraka, da se nadihaš in prezračiš.

Lepa in ljudem prijazna zima.

Tako je – ni smoga iz naslova konstantnega kurjenja na trda goriva; zakurijo šele kasneje, popoldan, ni treba cel dan kurit. Posledično je pa tudi zrak čistejši, lažje ga dihaš.

Mrčes pa tudi “pocrka” avtorica, brez skrbi, je ponoči dovolj pod ničlo.

Ni blata, ni mokrote, ni plundre, ni ledu po tleh pod nogami….Super je!

Samo še šakam, kdaj bo treba travco pokosit – lani sem jo februarja – resno, se ne zafrkavam 🙂

Pravilno razmišljaš, za razliko od debelih starih mam, ki ne razumejo, da se svet ne vrti okoli njihovih prioritet.

Tole ni OK.

Zima je super. Temperature so dovolj nizke, da bo pocrkal mrčes in podobne stvari. Ponoči in zjutraj -8 do -5. To že kar lep čas. Je kar uredu. Tudi čez dan ni pretoplo (mogoče stopinjo , dve včasih). Bistveno je, da je suho (ni vlage) in da je sonce!! Čim več takih zim!
Pomlad bo najbrž bolj mokra (tudi mora biti). temna ne bo, saj se dan daljša. Že sedaj je kar pozna.
Prav uživam v tej zimi; veliko sem zunaj na zraku in soncu, oblečem se in je super.

Pravilno razmišljaš, za razliko od debelih starih mam, ki ne razumejo, da se svet ne vrti okoli njihovih prioritet.

Tole ni OK.
[/quote]

Ti, prepotentno žaljivo bitje, nobene debele stare mame nismo. Tudi pomlad ne bo mokra in temna. Bo verjetno že kar 30 stopinj, ne samo 20. Tako, kot že nekaj let zaporedoma pomladi sploh: ni!

Nabavi si klimatske naprave, če jih še nimaš – ker se zemlja ogreva. Rapidno. In ja, to ni OK. Amapak na to nimamo vpliva in ne bomo mogli imet vpliva. Nič več. Pa ne mi srat sedaj z ekološkim trkanjem na vest, vse to že vemo. Ker to trkanje na “vest” z ekologijo je vsaj 100 let prepozno.

Ti, prepotentno žaljivo bitje, nobene debele stare mame nismo. Tudi pomlad ne bo mokra in temna. Bo verjetno že kar 30 stopinj, ne samo 20. Tako, kot že nekaj let zaporedoma pomladi sploh: ni!

Nabavi si klimatske naprave, če jih še nimaš – ker se zemlja ogreva. Rapidno. In ja, to ni OK. Amapak na to nimamo vpliva in ne bomo mogli imet vpliva. Nič več. Pa ne mi srat sedaj z ekološkim trkanjem na vest, vse to že vemo. Ker to trkanje na “vest” z ekologijo je vsaj 100 let prepozno.
[/quote]

Počakaj na marec. Pa najbrž si že tako dementno, da si pozabilo na lanskega? Si, ane.

Počakaj na marec. Pa najbrž si že tako dementno, da si pozabilo na lanskega? Si, ane.
[/quote]

Veš kaj – tistih 14 dni ni nič od lani v primerjavi s tistim, kar je bilo še do pred 15imi leti…. po dva metra snega po dva, tri mesece, pa mraz okoli -15, -20. Tako da…. Zastonj se matraš Viharni, pojdi raje na toplo sonce po serotonin 🙂

zjutraj je -7, čez dan, če je sonce, je super, če pa ni sonca, kot pri nas danes, pa okrog 0. Tako da nič posebnega, razen tega, da ni snega. Zaenkrat ne kurimo nič manj, je kar fajn hladno, edino voda se segreje v kolektorjih, če/ko je sonce, tako da imamo toplo vodo brez uporabe bojlerja.

Hočem zimo!
Škripanje snega pod nogami. Čista tišina ob padanju snega.
Dolg in vroč poljub v tihem večeru, ob padanju gostih snežink.
Vročo župco in sadni čaj z limono. Povštr, dekco in štumfe na kavču.
Hočem zimo!

Sneg je samo po gorovjih in na severu Skandinavije

Če poleti ne bi tako dolgo deževalo, bi bile vse zjamrane in panične, da je suša.
Enako je pozimi. Če ni dolgo padavin, je suša. Zemlja rabi vlago.

Božemili kakšna patetika

Zdaj te bodo pa mamce napadle, le počakaj :-)))

Bela res ni, ampak dans zjutraj je blo tko mrzlo, da sem se oblečena kot medved, tresla, kot šiba. Trava je bila bela od zmrzali. Še sedaj me trese, čeprav sem pod odejo.

Ce ni bilo do sedaj snega tudi zdaj ni treba, da je. 😉 Meni je letosnja zima super. Ponoci in zjutraj je minus ze kar nekaj dni kar je povsem ok, cez dan pa prijetno toplo in soncno. 🙂 Pa dan je ze obcutno daljsi. 🙂

To je Zima, ki si jo lahko samo želimo. Taki lepi dnevi so nam podarjeni že od 25. decembra.
Čas za užitek.
Mrzlo, pa vendar se iz tega mraza rodi čudovit dan.
Prekrasni sončni dnevi, ko se nadihaš svežega zraka in uživaš v jasnosti dneva.
Kdor želi, lahko gre tudi na sneg, saj v visokogorju ga ne manjka. Pa kar naj ostane tam.

Meni je všeč, da je nizka zračna vlaga. Da se dihati in je takoj prijetneje. Super zrak je v stanovanju, ko prezračiš. Poleti najbolj ubija tista vlaga in sopara, ne toliko vročina. Lansko poletje je bila vlaga obupna.

Brez vlage, mrzlo pa veliko sonca. Kako lepo je doživeti in preživljati tak čas. Naj traja….

Word✔

New Report

Close