Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tašča se vedno muha

Tašča se vedno muha

Živimo pri njih v mansardi, se dobra dva meseca, potem gremo na svoje. Imava 9 mesečno punčko. Tašča že od njenega 2 meseca ne hodi k nam gor. Želi, da jo vedno midva dol prineseva. To sem sprejela, hvala bogu, mi je ni treba gledati se tu gor. Opažam pa, da če je kdaj kakšen dan ne prinesem dol, je naslednji dan jezna. Ali reče, da danes pa nima časa, čeprav ne hodi v službo in cele dneve sedi pred tv, ali si mora ravno tisti trenutek iti prat glavo (ne vem sicer zakaj ravno ta trenutek, ko ima celih ostalih 23 ur časa v istem dnevu). Se zgodi kak dan, da sva zdoma, ali pa smo preprosto sami zgoraj, pa ji vidim potem po ksihtu, da ji ne paše. Ona bi jo najrajsi vsak dan imela dol. Da bi pa prišla gor in vprašala, če jo lahko dol nese pa ne. Sem ji jo res dolžna čisto vsaki dan nosit dol?

da je tako. sicer se mi zdi izmišljena tema, ampak vseeno bi bilo huje, če bi hodila gor in še srati ne bi mogla več v miru. Če čez 2 meseca greste, potem je zadnja tvoja skrb taščin ksiht.

Dragi Bogec, lepo te prosim, ne dovoli, da bi jaz kdajkoli imela take snahe.

Ne vem zakaj bi bila to izmisljena tema? To je lahko cist res.
Jaz se ne bi sekirala. Verjetno je jezna ker je ne prineses dol vsak dan. Ti delaj po svoje. Ce ti ni, da bi sla dol, ne iti, ko gres, ce nima casa, pac ok. Ce res rabis varstvo, reci mozu da se z njo zmeni. Itak greste cez dva meseca. Potem bo drugace.
To so tasce, babice, mislijo da so najpametnejse.

Ce bos “zleht” tasca se zna zgodit da bos imela tak odnos s snaho.
Moja tasca je zleht ko satan, nesramna da je joj. Pa ne samo do mene. Do svojega moza je tako hudobna da mu sigurno 2x na dan rece, da upa, da bo kmalu umrl.

OMB, upam, da ne boste tudi vi kdaj takšna tašča. Sama sem ževrsto let tašča, vendar se ne vtikam v njihovo življenje, ki si ga kreirajo samo. Tudi jaz si ne dovolim,da mi kdo diktira moje način življenja. “Ta mladi”, kot jim pravimo, so ravno tako odrasli ljudje kot vsi ostali naši prijatelji. Zakaj jih ne vzamemo kot prijatelje in ne kot naša lastnina. Ko odrastejo in se osamosvojijo, nas veže samo še biološka vez, kar pa ne pomeni vsakodnevno srečevanje. Niso dolžni, da nas vsakodnevno obiskujejo, ter nas kličejo, dokler smo sami zmožni skrbeti za sebe.

Kar se pa tiče vnukov, zakaj ta mama ne pove odkrito, da bi želela čimvečkrat biti v stiku z vnukinjo dokler so še pri njih v hiši. Če se pa tako obnaša, kot se ta, pa imajo ta mladi čisto prav, da se ne obremenjujejo s tem, da ji vsak dan nosijo dol vnukinjo in če ima drugi dan dolgi nos, pa namerno naj ne nesejo dol vnučke.

Mogočo bo pa le izrekla to, kar jo teži.

Punca jaz se zaradi takšnega “problema” ne bi selil iz stanovanja in tudi ti se očitno ne. Tebe bolj moti vedenje tašče, kot tvoja negativna osebnost. Tašča se očitno noče mešati v tvoje življenje, saj živi svojega, kar pa tebi ni prav (cel dan sedi pred televizorjem, ne pride v zgornje nadstropje, pere glavo ipd.) Očitno bi jo ti sprejela le v primeru, da se ti 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} podredi in da ti razporejaš kdo bo kdaj kje v stanovanju. Samo to še nisi napisala, da kuha zanič in ti ne pomaga pri pospravljanju. Punca zamisli se. Življenje dveh generacij pač žal zahteva malo prilagajanja, ti pa si takoj pokazala iz kakšnega testa si. Haha čez dva meseca se selim. Mislim, da se bo nazadnje smejala tašča.


Ali lahko razložiš kaj pomeni beseda muha – v naslovu??


Ali lahko razložiš kaj pomeni beseda muha – v naslovu??
[/quote]

Zmuhati se pomeni, da je nekdo jezen na nekoga. V tem primeru je tašča jezna oziroma goji rahlo zamero do te ženske.Ali drži nos do tal, bi lahko tudi rekli.

Zmuhati se pomeni, da je nekdo jezen na nekoga. V tem primeru je tašča jezna oziroma goji rahlo zamero do te ženske.Ali drži nos do tal, bi lahko tudi rekli.
[/quote]
V katerem dialektu?


V katerem dialektu?
[/quote]

Štajerska, Savinjska.

Oh, kakšni problemi!
Če je to vaš edini problem, imate pa resne težave sama s sabo.

Ignoriraj jo. Čustveno te izsiljuje z zbujanjem občutka krivde. Verjetno se do tebe obnaša kot do gosta v njeni hiši, ki mora biti do ne vljuden, ko ti v resnici nisi več gost, ampak si dejansko tam doma in si enakopraven član gospodinstva. Če ji kaj ne paše se pa lahko ona seli, mansarda je tvoj dom in ne njen. Če ji to ni prav pa je naj nebi odstopila leta prej.

Upam, da se delite kam na samo. Ker očitno ste tako pri vezani, da če boste imeli sosede, boste ves čas od enega do drugega letali, da ne bo kdo surle stegnil.
Si ti ziher, da si dovolj odrasla za samostojno življenje?

Draga avtorica, poznam situacijo in vem kako je. Tale tvoja tašča zagotovo boleha za kakšno psihično motnjo, tudi moja je bila takšna in je še…..tako, da ti svetujem, da se ne obremenjuješ, še posebno sedaj, ko ste v odhajanju.
Želim ti vso srečo na svojem, saj to je prava svoboda:)

Lepo povedano. Ne sme se pozabiti, da je tašča na svojem. Imam občutek, da je snaha razvajena smrklja, ki še sama ne ve točno kaj bi. Kar naj gredo na svoje.

Ne vem, če je ta tema konkretno resnična, se pa dejansko najde veliko podobnih primerov v resničnem življenju. Veliko jih poznam, ki so dobili dojenčka, pa bili zmenjeni, da bodo na začetku nekaj časa živeli pri starših od enega, potem pa se na vrat na nos odselili še preden je bil otrok star 6 mesec. Eni v podnajem, drugi so vzeli vratolomne in nepremišljene kredite, samo da so se spokali. Potem pa pride do banalnega primera, ko si ena banka v Sloveniji omisli kredit in ga reklamira s sloganom “Adijo, tašča”, pa vse slovenske tašče skočijo v luft. Dejstvo je, da je zelo malo slovenskih tašč dobrih. Mišljeno je tam, kjer živita pod isto streha tašča in snaha. Večinoma so vse noro ljubosumne na snahe in jim nenehno grenijo življenje. Tam, kjer sta tašča in zet je ponavadi bolj znosno.

Jah komando, ki jo je imela/ima nad sinom hoče prenest še nad tebe in vnukinjo, to pa izvaja z manipulatorskih kuhanjem surle, tiho mašo itd…………………….
Njeno obnašanje je nesprejemljivo in tule bo moral meje postavit tvoj partner. Če jih bo pa je drugo vprašanje.

Dejstvo je tudi, da je to, da se snaha, iz kakršnega koli razloga že, priseli v taščino hišo, ena taka slovenska specifika.

No, ne vem za Balkan, ampak poskusite kakšnemu Zahodnjaku razložit koncept, da si mladi par (načrtno, ne ker bi se nenadoma v neki stiski znašel zaradi npr. izgube službe ali pozara) dela stanovanje pri njegovih starših, pa vas bodo samo čudno gledali.

New Report

Close