Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zdravstveno zavarovanje za tujino

Zdravstveno zavarovanje za tujino

Ali ima kdo izkušnje z zdravstvenim zavarovanjem za tujino WIZ?

Gledam in preračunavam po netu, pa so kot kaže kar nekaj ugodnejši od klasike – CORIS, pa tudi nekaj ugodnejši od Vzajemne.
Zadnji dve vem, da sta preizkušeni – nimam pa pojma za WIZ: Ve kdo kaj?
Kakšna izkušnja mogoče?

Gledam pa družinsko – za celo leto. Da ni treba sklepati na novo pred vsakim potepom, smučanjem ali izletom.

Hvala!

Se pridružujem vprašanju, ravno te dni gledam Wiz. Prej smo vedno sklepali Coris in tudi brez težav uveljavljali. Kako pa je z Wiz avtomobilskim zavarovanjem, ima kdo? Po izračunu me pride 100 eur ceneje kot Triglav.

Se pridružujem vprašanju, ravno te dni gledam Wiz. Prej smo vedno sklepali Coris in tudi brez težav uveljavljali. Kako pa je z Wiz avtomobilskim zavarovanjem, ima kdo? Po izračunu me pride 100 eur ceneje kot Triglav.
[/quote]

Avtomobilskega imam jaz – a samo obveznega.
Še vedno pa čakam kakšno izkušnjo s temle Wiz zdravstvenim…

nova
Uredništvo priporoča

Avtomobilskega imam jaz – a samo obveznega.
Še vedno pa čakam kakšno izkušnjo s temle Wiz zdravstvenim…
[/quote]
Tudi mene zanima samo obvezno avtomobilsko. Avto bom pri njih zavarovala, za zdravstveno za tujini pa še nisem prepričana. Pri Corisu je bilo super, ker mi tudi plačati ni bilo treba na kliniki in nisem imela nobenega dela z zahtevki za refundacije.

A torej še nihče nima izkušnje z WIZ zdravstvenim?

Wiz-prvič slišim, mi imamo Coris – družinsko letno – dobrega konja ne menjaš. Kaj pa ste do sedaj imeli?

Coris. Raje dam par evrov več, a veš kaj plačaš.

Ponavadi Vzajemno – ima najbližje pisarno. Včasih tudi Coris.
Wiz je samo internet verzija ADriatica kolikor vem. Enako kot G24 za Generali.

Ponavadi Vzajemno – ima najbližje pisarno. Včasih tudi Coris.
Wiz je samo internet verzija ADriatica kolikor vem. Enako kot G24 za Generali.
[/quote]
Generali je pred kratkim prevzel Adriatic.


Generali je pred kratkim prevzel Adriatic.
[/quote]

Vem. A zaenkrat izgleda da še delujeta obe internetni zavarovalnici.

Vem. A zaenkrat izgleda da še delujeta obe internetni zavarovalnici.
[/quote]
Res, ampak cene so že uskladili. Meni za obvezno avtomobilsko naračunata do centa enako ceno 🙂 Za tujino pa razmišljam, da bomo najbrž vseeno sklenili Coris. Dokler se nič ne zgodi, je vsaka ok, ocenjuješ lahko takrat, ko enkrat pride do zavarovalnega dogodka. In tukaj imamo dobre izkušnje (na srečo samo) s Corisom…


Res, ampak cene so že uskladili. Meni za obvezno avtomobilsko naračunata do centa enako ceno 🙂 Za tujino pa razmišljam, da bomo najbrž vseeno sklenili Coris. Dokler se nič ne zgodi, je vsaka ok, ocenjuješ lahko takrat, ko enkrat pride do zavarovalnega dogodka. In tukaj imamo dobre izkušnje (na srečo samo) s Corisom…
[/quote]

Imaš prav. Zato pa čakam, če ima kdo izkušnjo. Mogoče bo kaj do nedelje zvečer… v ponedeljek moram pa sklenit.

Imaš prav. Zato pa čakam, če ima kdo izkušnjo. Mogoče bo kaj do nedelje zvečer… v ponedeljek moram pa sklenit.
[/quote]

WIZ tujina je v bistvu AS tujina. Pred leti je AS ponujal Coris, nato so ga zamenjali za Europ Assistance. Torej Wiz ima v ozadju Europ Assistance. Gre za podobno zadevo kot Coris. Osebnih izkušenj pa nimam.

WIZ tujina je v bistvu AS tujina. Pred leti je AS ponujal Coris, nato so ga zamenjali za Europ Assistance. Torej Wiz ima v ozadju Europ Assistance. Gre za podobno zadevo kot Coris. Osebnih izkušenj pa nimam.
[/quote]
Hvala za tole. Glede Europ assistance sem zasledila precej kritik, tako da bomo mi, kljub višji ceni, raje ostali pri Corisu.

vse v enem – članstvo PREMIUM
https://www.amzs.si/clanstvo/primerjava-clanstev

Imamo WIZ druzinsko drugo leto. Tako kot je bilo to rečeno je to bivši Adriatic. K sreči ga nismo rabili, smo ga pa sklenili, ko se nam je zgodilo v tujini nekaj, kar bi se lahk tudi slabše končalo … in ti da mislit. Primerjalno se mi zdi kar ugodno, res pa ne vem kako se v praksi obnese.

Zanimiva ideja, hvala!
A je komu jasno – je ta del paketa Premium, ki obsega turistično in zdravstveno zavarovanje enak Corisu?


Hvala za tole. Glede Europ assistance sem zasledila precej kritik, tako da bomo mi, kljub višji ceni, raje ostali pri Corisu.
[/quote]

Kritik ne poznam, mislim pa, da za zavarovance ni bistvenih razlik v primerjavi s Corisom.

New Report

Close