Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ORNEL mehčalci: kakšen podel NATEG!

ORNEL mehčalci: kakšen podel NATEG!

Danes mi je po dolgem času zmanjkalo mehčalca, zato sem odromala v trgovino, da kupim novo flašo. Presenetila me je nova podoba mehčalca: steklenica je ostala povsem identična kot je bila prej, je pa po novem embalaža popolnoma ovita v neprozorno plastično folijo, medtem ko sta se gor prej nahajali zgolj etiketi na sprednji in zadnji strani.

Živimo v časih, ko se promovira čim manjša poraba plastike, zato mi ni bilo jasno čemu ta sprememba, saj gre za proizvodnjo tega novega ovitka precej več plastike kot prej. No, ko pa sem pogledala na zadnjo stran, mi je bilo vse takoj jasno: prej se je v steklenici nahajal 1 liter tekočine, zdaj pa le še 900 ml. Cena je seveda ostala nespremenjena. Ovitek torej služi zgolj temu, da bi proizvajalec skril, da ni flaša napolnjena niti približno do vrha, saj se zdaj vanjo več ne vidi.

Vem da niso taki prijemi nič novega (pred leti je npr. navadna Milka “shujšala” s 100 na 80 g) toda vseeno je žalostno, da tako prcajo ljudi v glavo. Naj imajo vsaj dovolj jajc in izdelek raje podražajo za 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Vaš link

Pač še en nateg.
Jaz sem zadnjič kupila veliko plastenko Silana, ko sem ga doma odprla in začela nalivati v stroj, sem opazila, da je precej bolj tekoč (voden) kot prejšnji, kupljen v manjši plastenki.

Mehčalca sploh ne uporabljam. Je kar nevarna kemija, ki gre ob stiku s kožo v telo.

Potem se pa čudite, od kje in zakaj naenkrat alergije.

nova
Uredništvo priporoča

uporabljam alk. kis … mehčalci mi vsi smrdijo, enako parfumi

Manjse kolicine za isto ceno so stalna praksa. Jogurti so se skozi cas “skrcili” skoraj na polovico, cokolade s 100 na 90 ali 80, piskoti s 500 na 350 itd. Tudi cistila za posodo so 900 ali 750 ml namesto litra, pri mehcalcih pa mislim, da je prvi zmanjsal kolicino Lenor. Marsikdo ni pozoren na kolicine in gleda ceno na kos, ceprav bi morala biti povsod zraven tudi cena na liter/kilo, ki je edina prava primerjava.

Gostota pa nima povezave z ucinkovitostjo, samo s kolicino dodanega gostila. Kar je sicer tudi svojevrsten trik, ker imamo potrosniki pac obcutek, da je gostejse cistilo bolj koncentrirano. Pa ni. Je treba prebrati sestavo na deklaraciji in navodilo za doziranje.

Na zalost si je treba vzeti vedno vec casa za nakupe, da ne pademo na poceni trike.

Nikoli ne kupim 2l mehcalca, ker je drugacen od litrskega.
Kupujem sicer te v akciji, ampak je tudi med njimi in tistimi v redni prodaji marsikdaj razlika.

Kar zadeva pa kis, ga kar imejte! Pri nas uporabljamo mehcalec in to v polnih merah!

Saj je povsod cena za liter/kg, samo očala rabiš, da jo vidiš 🙂

To je res, samo zdaj mi pa povejte, koliko cen na liter ali kilogram, pa si zapomnete?

Jaz nobene. Približno vem, koliko kaj stane na kos, ali pa še to ne in nimam s kom primerjat.

Jaz sem se naučila pogledati na listek s ceno na polici – v večini trgovin je poleg cene tudi teža.
Kupim pač izdelek, ki je najbolj uravnotežen v razmerju količina/ cena/kakovost.
Ko vidim takele finte, kot so zgoraj opisane, celo firmo črtam, saj je še dovolj drugih.

mehčalca ne uporabljam, ne vidim dodane vrednosti v njem + preveč škodljiv za zdravje in okolje.
drugače naredim pa tako kot Replika … ko me firma enkrat okol prinese, zaključim z njo in grem drugam.

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯


Torej namesto parfuma uporabljaš kis?


….kaj pa naj človek uporablja namesto mehčalca, če je pa voda tako prekkleto trda??

To si pa dobro pogruntala …


….kaj pa naj človek uporablja namesto mehčalca, če je pa voda tako prekkleto trda??
[/quote]
Mehcalec za perilo ne mehca vode. Ce imas res zelo trdo vodo, je kis ok, za 1 veliko zlico v zadnjo vodo. Trdoto vode preveri pri svoji komunali, mogoce najdes kar na spletni strani, drugace pa poklici. Ne nasedat reklamam, da je “v Sloveniji voda trda”, ker niti ni, se sploh pa ne povsod.

Mehcalec pa prevlece vlakna z oblogo (enako kot “regenerator” za lase), da je perilo na otip mehkejse oz bolj gladko. Edina dobra stran mehcalca je, da zmanjsa naelektrenost tistega tekstila, ki je nagnjen k elektrenju.
Perfect mone imajo seveda svileno spodnje perilo, bombazna krila in volnene odeje, zato tega ne potrebujemo. To je samo za “rajo”, ki se pokriva s sinteticnimi odejami ali nosi jopice iz flisa.


Torej namesto parfuma uporabljaš kis?
[/quote]

Saj mehčalec ni namenjen prvenstveno zato, da perilo diši. Ti razni vonji so zgolj finta. Morda se kdo starejši spomni, ko mehčalci še niso tako zelo dišali in ve čemu je namenjen mehčalec perila. ( el. statika, škripanje, voljnost, mehkost … . ) Enim je pač pomembno kako diši, tudi prav 🙂 .


Mehcalec za perilo ne mehca vode. Ce imas res zelo trdo vodo, je kis ok, za 1 veliko zlico v zadnjo vodo. Trdoto vode preveri pri svoji komunali, mogoce najdes kar na spletni strani, drugace pa poklici. Ne nasedat reklamam, da je “v Sloveniji voda trda”, ker niti ni, se sploh pa ne povsod.

Mehcalec pa prevlece vlakna z oblogo (enako kot “regenerator” za lase), da je perilo na otip mehkejse oz bolj gladko. Edina dobra stran mehcalca je, da zmanjsa naelektrenost tistega tekstila, ki je nagnjen k elektrenju.
Perfect mone imajo seveda svileno spodnje perilo, bombazna krila in volnene odeje, zato tega ne potrebujemo. To je samo za “rajo”, ki se pokriva s sinteticnimi odejami ali nosi jopice iz flisa.
[/quote]

Mislim, OK, da se niste v šoli nič naučile, ampak, da se niste nič naučile iz reklam, je pa grozljivka.

Vsak ve, da je za mehčanje vode Calgon, Perwoll/silan/Ornel … so pa za mehčanje perila.

Dajte mal reklame gledat, no.


….kaj pa naj človek uporablja namesto mehčalca, če je pa voda tako prekkleto trda??
[/quote]Sušilni stroj.

Mislim, OK, da se niste v šoli nič naučile, ampak, da se niste nič naučile iz reklam, je pa grozljivka.

Vsak ve, da je za mehčanje vode Calgon, Perwoll/silan/Ornel … so pa za mehčanje perila.

Dajte mal reklame gledat, no.
[/quote]
Saj je v prvem stavku napisala, da mehčalec ni za mehčanje vode.

Pralnemu stroju je bolj prijazen tekoč mehčalec kot gostejši.
Pri gostejšemu se lahko zgodi, da se dozirna posoda zamaši.

Če je pa enkrat voden, enkrat pa gost, pa to lahko pomeni, da mehčalec izdelujejo na Poljskem.

Kar se tiče gostote lahko pomeni, da z gostoto nategujejo ljude.
Recimo če detergentu dodaš sol, se bo detergent zgostil in ne bo nič bolj kvaliteten od redkega.

New Report

Close