Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dost mam tega komunizma – zahtevam individualni pokojninski račun

Dost mam tega komunizma – zahtevam individualni pokojninski račun

Kot pravijo – čisti računi dobri prijatelji.

Zahtevam, da moje in delodajalčeve prispevke za obvezno pokojninsko zavarovanje država vodi na ločenem računu tako, da bom vedel koliko je zbrano, kako se spreminja vrednost prihranjenega in kakšno pokojnino lahko pričakujem. Hkrati naj se stopnje znižajo – prispevek delodajalca naj bo prostovoljen, prispevek zaposlenega naj bo omejen na 5 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} brutto plače.

Hkrati predlagam, da se višina prostovoljno dodatnega pokojninskega dvigne max 20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} brutto plače oz. max. 15.000 EUR letno in da se ta znesek ne šteje v dohodninsko osnovo.

Naj ta država še kaj naredi za ljudi, ki želijo varčevati za dostojno starost. Naj spodbudi trg dela in zaposlovanja, naj naredi razliko med delodajalci. Naj se ukine sedanje mutenje obračunavanja svakojakih dob in izračunavanja pokojnin na ZPIZ.

Tam kjer si ti danes sem bil sam leta 2005, pojdi privat in sam poskrbi zase, država ne bo

Tudi kranjcem se je poslabšalo!

Komunizem je, dokler je treba pobirati prispevke. Prvi moment, ko je treba iz korita tudi kaj dati, pa na enkrat komunizem ne obstaja več.

A ker privat pa ne prispevaš?

pojma nimaš, saj daš kolikor moraš, zgleduj se po Jankovićih, utaja davka utajiš 60 000 kazen 2000, pošteno mar ne?

Namesto da tu nekaj pyzdiš, pojdi taje na zpiz, dam ti bodo točno povedali, kdaj in koliko si vplačal, kakšni so revalizacijski količniki, kdaj boš izpolnil pogoje za penzijo in kakšno pokojnino lahko pričakuješ.


Točno tako.
Zpiz že ima tvoj individualni račun. Kako pa misliš da ti obračunajo individualno penzijo, če ne na osnovi višine tvojih vplačil in trajanja?

Glede tvoje hvale pokojninskih skladov pa takole. Sem že v penziji in sem v letih službe kar nekaj privarčeval. Sedaj iz tega dobim dodatno penzijo, in po 35-tih letih se bodo moji prejemki pokrili s tistim, kar sem vplačal v letih službe.

Gospoda megaboy in penzionist,

Ne živimo več v 19. stoletju, da bi s pošiljali pošiljke s konjskim Pony expresom, ali hodili po uradih in čakali.

Smo v 21. stoletju, ko so stvari dosegljive s klikom miške. Zakaj mi država tega ne omogoči? Zakaj mi ne nudi možnosti, da se sam odločim, kje in kako bom varčeval za starost? Zakaj nekdo še vedno fura filozofijo, da sistem bolje ve od tebe kaj potrebuješ. Da bodi tiho, trpi in ubogaj.

Gospod penzionist očitno ste se slabo odločili zaupati svoj denar nesolidnom upravljavcem. Donosi pokojninskih skladov, s srednje tveganim portfeljem, v normalnih državah so okoli 8{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} letno.

V Sloveniji sta mi v 15 letih varčevanja Skupna prinesla tam nekje okoli 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na leto, Triglav skladi pa nekje toliko kot sem vplačal.

Patetično.


Točno tako.
Zpiz že ima tvoj individualni račun. Kako pa misliš da ti obračunajo individualno penzijo, če ne na osnovi višine tvojih vplačil in trajanja?

Glede tvoje hvale pokojninskih skladov pa takole. Sem že v penziji in sem v letih službe kar nekaj privarčeval. Sedaj iz tega dobim dodatno penzijo, in po 35-tih letih se bodo moji prejemki pokrili s tistim, kar sem vplačal v letih službe.
[/quote]

Za rezervni grob in itd že tud varčujes, če si vplacas 2, lahko imaš dva spomenika. Zavarovalnica pokrije vse, dobiš transakciji na Sms.

Za rezervni grob in itd že tud varčujes, če si vplacas 2, lahko imaš dva spomenika. Zavarovalnica pokrije vse, dobiš transakciji na Sms.
[/quote]

Za 3 varčujem, če mi en spomenik podrejo, je drugi za rezervo tretji pa za mojega najljubšega partnerja. Sva se tako dogovorila.


No ja, če bi ti šel v korak s časom in prišel v 21-to stoletje, bi z digitalnim potrdilom že registriral in odprl svoj račun na zpizu in si s parimi kliki že sam pogledal, koliko in kdaj si kaj vplačal.

Ne pa da tu kukaš in zahtevaš nekaj, kar že zdavnaj obstaja.

Jebiga, obvezno plačevanje prispevkov, davkov…je pač po celi EU, kje boš pa dodatno varčeval pa lahko sam izbiraš, ali pa tudi ne izbereš.

Ja mogoče edino kje po Afriki ni treba obvezno plačat prispevkov za pokojninsko zavarovanje, ampak tudi penzij tam ni, pa se na starost sam znajdeš kakor veš in znaš.


Kaj to pomeni srednje tveganje, mi lahko razložiš?
A to tveganje pomeni, da lahko ostaneš tudi brez vsega ????

New Report

Close