Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pult in umazana plošča

Pult in umazana plošča

Smo na dopustu v apartmaju. Imamo steklokeramično kuhalno ploščo.
Nisem je navajena. Prekilpela mi je kava, mleko. Polila sem jo.
Zdaj so gor madeži, ki ne grejo stran.
Kaj sploh storiti?
Ob plošči je seveda pult in nanj sem dala vroč lonec. Pozna se rjav odtis.
Katastrofa v glavnem.
Doma praktično nič ne uničim
Tu pa tako.
Ko mi je začelo kipeti, sem lonec z mlekom odstavila na pult. Kam pa naj bi ga??????
Niti pomislila nisem, da na kuhinjski pult ne smem odlagati vročega. Ja kam pa naj potem dam vroče stvari? Sploh, če jih je več, kuhinja pa tudi nima 5m pulta.

A nisi nikoli videla, da je mamica vročo posodo postavila na za to namenjen podstavek – plutovinast, lesen, slamnat, kovinski… dam roko v ogenj, da je kaj podobnega tudi v apartmaju. Sicer pa zložiš kuhinjsko krpo in postaviš gor. Za čiščenje steklokeramike pa čistilo za steklokeramiko in strgalce, pa bo.

Še nikoli nisem vročega lonca postavila na pult! Zato pa imamo posebne podstavke, če so pri meni vsi “zasedeni”, pa spodaj podložim kakšen časopis ali kuhinjsko prijemalko ali krpo..
Steklokeramična plošča se da lepo očistiti. Kot ti je že ena svetovala zgoraj.

Tudi meni na steklokramiki ostaja madež, čeprav je očiščena in ostrgan, potem madež s časom izgine.
Glede pulta pa res ne vem, imam tretjega in na nobenem od teh se ni poznala sled vročega piskra! Še nikdar nisem ničesar podložila pod vroč lonec.

Kupi ARF, ga malo polij po plati in spucaj umazanijo.

Jaz to najraje naredim kar s prsti, dlanjo, malo pritisnem in ribam po arfu na plati, tam kjer je umazano tako dolgo, dokler pod prsti ne začutim, da je plata gladka (preverjeno gre dol tudi od prismojenega mleka). Pol pa samo obrišeš umazanijo z mokro krpo.
Tudi z delovne plošče bo šlo dol, sam ne delati tega z žično gobico, ker ga boš čisto porisala.

Smo v aartmsju v hribih. Trgovin v okolici niti ni. Sploh pa ne s specialnimi čistili.
Ne, žal na zaščito pred vročim nisem pomislila. Tudi doma ne on tega nisem navajena.
Pač se je zjutraj s kipenjem hitro dogajalo in je šlo iz ene bedarije v drugo.
Kuhinjskih krpa pa začuda ni prav veliko. Očitno, bi jih morali prinesti s sabo, krr sta samo 2. Pa je drugače res lepo opremljen, tudi z veliko kuhinjskimi pripomočki in skoraj nov apartma.

Hja, šit.
Pa v celem apartmaju ni nobenega čistila? Sode bikarbone?

Steklokeramiko lahko očistiš z žiletko oz. britvico, če nimaš strgalca (prej daj mokro viledo gor, da se namoči, in potem postrgaj v smeri pravokotno na rezilo). Ne rabiš čistil.
Pult si pa zajebala, če bi bila jaz lastnik, bi ti zaračunala.
V Italiji smo plačali teflonsko ponev, ker je ena moška budala odrezala kolut klobase v njej, preden smo ženske utegnile zakričat, naj ne reže v ponvi. 2 cm rez nas je stal 25 eur.

New Report

Close