Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako dolgo rabite, da prebolite ljubezen?

kako dolgo rabite, da prebolite ljubezen?

Torej kako dolgo rabite, da prebolite nekoga, ki ste ga imeli radi?
V mislih imam tako dolge kot kratke zveze, ali kogar koli, do kogar ste gojili čustva. Lahko tudi neustlišane ljubezni, ki se v zvezo niso izšle. Se mi zdi, da dalšo zvezo drugče prebolevaš, ko si sam videl kako razpada, v primerjavi s tisto ”neuslišano”, kjer si velik del zgodbe oblikuješ v glavi.

Sprašujem zato, ker smo se s prijatelji o tem pogovarjali in se je vsem zdelo čudno, ko sem rekla, da rabim več kot leto dni, da prebolim nekoga. Kakšne so vaše izkušnje?

2 leti, 3 dni, 5 ur in 36 minut.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Ljubezen mojega življenja je v meni več kot deset let. Nimam želje prebolet. Ne pričakujem, da bova kdaj skupaj, ampak sva, čeprav nisva več. Sem spet poročena, ampak moža imam rada drugače.

Zakaj sta pa končala.in kje je on?

Jaz ne morem prebolet tistih stvari, ki se niso zgodilo. Ki sem si jih želea, pa niso bile moje niti za en mesec.

Tam po ene 3mes res trpljenja, smiljenja sami sebi in totalno destruktivnega načina življenja mi kapne, da tega ni vreden. Ko enkrat kapne sem naslednji dan kot roža.

Če je “imeti rad” stvar preteklosti, pomeni, da človeka nisi dobro poznal in ga v resnici nisi imel rad. Neuslišane ljubezni so šele za lase privlečene – iluzija. Z leti se navadiš take stvari zatreti v kali, preden se sploh razvijejo v “bolehanje”. Čista izguba časa in povzročanje materialne škode.


Še ne vem.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Dokler se ne maščujem.

Kadar sem moral kaj takšnega preboleti in predelati… je vedno trajalo več kot leto, bolj leto in pol do dve.

Moški ki sem ga imela v mislih, ko sem pisala tole, se je odselil v tujino delat, takrat so se najine poti (dobesedno) razšle. Nisva imela neke dolge zveze, cca pol leta. Kar sva imela je bilo le med nama, nisva bila nek uradno javen par za katerega bi vedeli vsi. Spoznala sva se ob napačnem času, on je mogel it, najine različnosti pa so bile verjetno velik povod, da se mu ni zdelo vredno vztrajat oz je bila tujina mikavna bolj kot jaz.

Minilo je več kot leto dni in jaz še kar pomislim na njega. Sem še kar na točki, ko še nimam volje drugih spoznavat.

Moški ki sem ga imela v mislih, ko sem pisala tole, se je odselil v tujino delat, takrat so se najine poti (dobesedno) razšle. Nisva imela neke dolge zveze, cca pol leta. Kar sva imela je bilo le med nama, nisva bila nek uradno javen par za katerega bi vedeli vsi. Spoznala sva se ob napačnem času, on je mogel it, najine različnosti pa so bile verjetno velik povod, da se mu ni zdelo vredno vztrajat oz je bila tujina mikavna bolj kot jaz.

Minilo je več kot leto dni in jaz še kar pomislim na njega. Sem še kar na točki, ko še nimam volje drugih spoznavat.
[/quote]

Jaz sem imela isti problem, ko sem bivšega prebolevala, žal nisem takšna da z enim končam, čez dva meseca grem že v drugo vezo. Imela sva love/hate relationship, zdaj sem srečna da je tega konec, ker odnos je bil preveč intenziven.

Jaz sem imela isti problem, ko sem bivšega prebolevala, žal nisem takšna da z enim končam, čez dva meseca grem že v drugo vezo. Imela sva love/hate relationship, zdaj sem srečna da je tega konec, ker odnos je bil preveč intenziven.
[/quote]

Iz glave si ga ne morem pregnat. Zvečer ko ne morem spat nor. si drugo blazino obrnem okrog in jo objemam ter si domišljam kako bi bilo njega zdaj objemat, čeprav vem on da tega ni maral. Isto ko gledam film. Pa skuhala sem njegovo najljubšo jed na dan ko ima on rojstni dan. Kar koraka dalje ne moram, tu se vrtim v neki domišliji pomešani s spomini.

Statistika teh podatkov ne potrebuje.

Iz glave si ga ne morem pregnat. Zvečer ko ne morem spat nor. si drugo blazino obrnem okrog in jo objemam ter si domišljam kako bi bilo njega zdaj objemat, čeprav vem on da tega ni maral. Isto ko gledam film. Pa skuhala sem njegovo najljubšo jed na dan ko ima on rojstni dan. Kar koraka dalje ne moram, tu se vrtim v neki domišliji pomešani s spomini.
[/quote]

Take nore ženske ne mara noben, pamet si kupi, le da se ne da.

10 letno zvezo, kjer so bili vmes ze prekinitve sem prebolela dokaj hitro. Ker sem se proti koncu zaljubila v drugega. Najdaljse prebolevanje je bilo tisto razmerje, kjer ljubezen ni bila uslisana, muka od razmerja, ko se oddalji pa spet pride nazaj. Od tega zakljucka je ze 3 leta pa se kdaj pomislim nanj, se mi je pa tako zameril, da ne razmisljam, da bi bila se kdaj skupaj. Je bila dobra lekcija za naprej. Zadnjo 1 letno zvezo sem prebolela v treh mesecih. Si pa vedno vzemem cas in ne letam iz ene zveze v drugo. Trenutno sem samska skoraj 2 leti.


Tak človek te ni nikoli, in te nikoli ne bo imel rad. Osebno, če nekdo grdo dela z meno, v trenutku me minejo vsa, kakršnakoli, pozitivna čustva do te osebe. če pomislim na tako osebo mi to povzroča stres, jezo, nemir. če je oseba obsedena z negativnimi nameni in ravnanjem in jih ne neha, je odpor do te osebe z vsakim takim ravnanjem, vedno večji. Nobene ljubezni nikjer, samo odpor in želja po miru pred takšnim človekom.

Iz glave si ga ne morem pregnat. Zvečer ko ne morem spat nor. si drugo blazino obrnem okrog in jo objemam ter si domišljam kako bi bilo njega zdaj objemat, čeprav vem on da tega ni maral. Isto ko gledam film. Pa skuhala sem njegovo najljubšo jed na dan ko ima on rojstni dan. Kar koraka dalje ne moram, tu se vrtim v neki domišliji pomešani s spomini.
[/quote]

Lol, nočem nobenega obsojati- samo skuhaš mu njegovo najljubšo jed, a jo sama poješ?
Jaz sem v najstniških letih bivšega v katerega sem bila zaljubljena celo zasledovala, ga izsiljevala ko si je našel novo partnerko, itd. Nezrelo obnašanje, tega danes ne bi počela, nimam teh živcev ne energije.
V najstniških letih sem bila glede bivšega, kot psiho ker nisem prenesla ideje, da je dobil drugo, jaz pa sem bila še vedno sama. Kot bi bila odvisna od njega, ne znam pojasniti.
Zato mi je zaljubljenost bedna, ker delaš take bedarije.

Dandanes sem vesela, da sem samska, kot s kakim čudakom v vezi. Rada imam svoj mir.

Lol, nočem nobenega obsojati- samo skuhaš mu njegovo najljubšo jed, a jo sama poješ?
Jaz sem v najstniških letih bivšega v katerega sem bila zaljubljena celo zasledovala, ga izsiljevala ko si je našel novo partnerko, itd. Nezrelo obnašanje, tega danes ne bi počela, nimam teh živcev ne energije.
V najstniških letih sem bila glede bivšega, kot psiho ker nisem prenesla ideje, da je dobil drugo, jaz pa sem bila še vedno sama. Kot bi bila odvisna od njega, ne znam pojasniti.
Zato mi je zaljubljenost bedna, ker delaš take bedarije.
[/quote]

Ni zaljubljenost kriva, da ti delas bedarije, ker jih ne delajo vsi. To je manjko samostpostovanja, samokontrole in tudi spostovanja socloveka. Tistega, ki ga imas rad mu takih stvari ne pocnes.
Ne pocno vsi zaljubljeni takih dejanj, zato tega ne povzrica zaljubljenost, temvec zgolj tvoja glava, ljubosumje in ego. In mora biti tudi neko sovrastvo do cloveka, ki muto pocnes, da ga lahko tako prizadanes, mu povzrocas bolecine in uzivas v tem, ti ni mar.

Lol, nočem nobenega obsojati- samo skuhaš mu njegovo najljubšo jed, a jo sama poješ?
Jaz sem v najstniških letih bivšega v katerega sem bila zaljubljena celo zasledovala, ga izsiljevala ko si je našel novo partnerko, itd. Nezrelo obnašanje, tega danes ne bi počela, nimam teh živcev ne energije.
V najstniških letih sem bila glede bivšega, kot psiho ker nisem prenesla ideje, da je dobil drugo, jaz pa sem bila še vedno sama. Kot bi bila odvisna od njega, ne znam pojasniti.
Zato mi je zaljubljenost bedna, ker delaš take bedarije.
[/quote]

Ok nisem predvidela, da se bo kdo spotaknil v en stavek iz mojega posta. Obrazložitev je taka, da sem na dan, ko ima on RD, se nanj spomnila in skuhala nekaj kar ima on rad. On je takrat že mesece živel v tujini. Pač tako v stilu “hm, le kaj naj danes kuham?”, pa gledam po shrambi in vidim dan označen na koledarju, se spomnim na RD in se v trenutku spomnim “mogoče bi pire krompir in nabodala, to je imel on rad.” Neke vrste sama sebi sem to skuhala, ker je bila to prva asociacija. Prav sram me je to priznat.

Ok nisem predvidela, da se bo kdo spotaknil v en stavek iz mojega posta. Obrazložitev je taka, da sem na dan, ko ima on RD, se nanj spomnila in skuhala nekaj kar ima on rad. On je takrat že mesece živel v tujini. Pač tako v stilu “hm, le kaj naj danes kuham?”, pa gledam po shrambi in vidim dan označen na koledarju, se spomnim na RD in se v trenutku spomnim “mogoče bi pire krompir in nabodala, to je imel on rad.” Neke vrste sama sebi sem to skuhala, ker je bila to prva asociacija. Prav sram me je to priznat.
[/quote]

Lol, jaz te ne sodim, če ti to neki pomeni fajn.
Problem je, da je večina duš na monu takih konzervativcev, ki vse obsojajo. 🙂

Ni zaljubljenost kriva, da ti delas bedarije, ker jih ne delajo vsi. To je manjko samostpostovanja, samokontrole in tudi spostovanja socloveka. Tistega, ki ga imas rad mu takih stvari ne pocnes.
Ne pocno vsi zaljubljeni takih dejanj, zato tega ne povzrica zaljubljenost, temvec zgolj tvoja glava, ljubosumje in ego. In mora biti tudi neko sovrastvo do cloveka, ki muto pocnes, da ga lahko tako prizadanes, mu povzrocas bolecine in uzivas v tem, ti ni mar.
[/quote]

Eni bivši in bivše, ki še vedno neki čutijo do bivšega in ne najdejo ustreznega partnerja, delajo še hujše stvari, kot jaz. Ne pravim, da je to prav.

Odvisno od tipa.
Če je tip poln laži, je lahko to daljše obdobje. Problem nastane, če nisi sposoben to tudi sam zaključiti. Niso vsi moški enaki in jim ne smeš pripisovati napak bivšega oz pričakovati, kdaj te bodo njegove napake ponovno zadele.

Eni bivši in bivše, ki še vedno neki čutijo do bivšega in ne najdejo ustreznega partnerja, delajo še hujše stvari, kot jaz. Ne pravim, da je to prav.
[/quote]
To sploh ni važno – tudi tvoje male stvari bolijo in prizadanejo tistega, ki mu to počneš. in opravičevati svoja napačna dejanja, z še hujšimi negativnimi dejanji drugih, ne zmanjša tvoje odgovornosti in tvojega početja. je zgolj prelaganje odgovornosti.
In še jaz ti pa pravim – da vsega kar si počela ne povzroča zaljubljenost – ampak je to ljubosumje, sebičnost. tako da tvoj vidik rešiti se zaljubljenosti, z namenom,da se rešiš tega ravnanja, je napačno reševanje problema.
Ti imaš probleme s sebičnostjo, ljubosumjem, bolestno obsedenostjo in lastninjenjem nekoga.


To sploh ni važno – tudi tvoje male stvari bolijo in prizadanejo tistega, ki mu to počneš. in opravičevati svoja napačna dejanja, z še hujšimi negativnimi dejanji drugih, ne zmanjša tvoje odgovornosti in tvojega početja. je zgolj prelaganje odgovornosti.
In še jaz ti pa pravim – da vsega kar si počela ne povzroča zaljubljenost – ampak je to ljubosumje, sebičnost. tako da tvoj vidik rešiti se zaljubljenosti, z namenom,da se rešiš tega ravnanja, je napačno reševanje problema.
Ti imaš probleme s sebičnostjo, ljubosumjem, bolestno obsedenostjo in lastninjenjem nekoga.
[/quote]

Ok, ljubosumna sem in sebična-posesivna zagotovo ne. 🙂

New Report

Close