Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Drage montažne hiše

Drage montažne hiše

Imamo zazidljivo parcelo in se odločamo za vrsto hiše – montažna ali zidana. Pri pregledu montažnih hiš ugotavljava z možem, da je cena na ključ cca. 1200 eur, kar je krepko nad statistično gradbeno ceno . Cene so se svinjsko podražile. Kolega je sedaj gradil zidano hišo, izvajalce so sami iskali, dali so toplotno, talno gretje, klasični parket, 20 cm izolacije na fasado, troslojna okna, torej niso dajali nekega škarta, laminata, vinil itd. Pa jih je prišla hiša cca. 800 eur /m2 (to je vključeno s papirji, gradbenim, torej na ključ+ gradbeno). Pa je hiša dosti lepša kot montažne in bolj razkošna.Tako da zgleda bomo kar zidali tudi mi. Edini minus je, da traja kakšno leto ali 2 leti, tam ti pa vse pripeljejo pa sami postavijo, ampak glede na ceno se to sigurno izplača. Imate vi kakšne drugačne izkušnje, sem v zmoti?

Seveda je tako kot praviš, imženiring stane 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. To da ti nekdo v pol leta zgradi na ključ, stane. In to se plača. Mi smo tudi gradili klasično zidano, iskali sami izvajalce, pa nas je dosti cenejše prišlo. Ljudje ki pa najamejo inženiring in vzamejo na ključ, pa to plačajo.

Živel v klasični hiši, živel v montažni hiši.

Nikoli ne bi investiral svojega denarja v montažno hišo. Obvoz.

nova
Uredništvo priporoča

Montažna hiša na ključ stane, ker stane inženiring, stane da nekdo namesto tebe kliče izvajalce in se trudi loviti rok vselitve. Mi smo tudi gradili, nobenih inženiringov, samo smo se pogovarjali z izvajalci, pa nas je dosti cenejše prišlo, hišo smo zgradili v 2 letih kompletna vselitev. Ljudje pa si predstavljajo, da bo v pol leta vse, še travca in tlakovci. To pa stane. So pa montažke res predrage ratale, sem govorila z enim kolegom, ki kupuje zemljišča in gradi hiše za trg in jih vedno pozidajo, ker pravi da edino tako kaj zasluži, ker so montažke predrage. Sicer sama nimam predsodkov proti montažnim, a glede trdnosti je pa zidana vseeno boljša. Energetsko je pozimi boljša montažna kot zidana, a poleti so montažne vroče, rabiš klimo.

ja….gradbene storitve so se v zadnjih treh, štirih letih tudi kar konkretno podražile. Poleg tega imajo izvajalci v trenutnih razmerah veliko dela, kar oteži iskanje razpoložljivih izvajalcev…

Če hočeš kvaliteto je oboje drago. Ker pa povprečen slovenček za kvaliteto nima, raje hvata krivine, lovi kolege, paca malo sam, itd., da na koncu zgradi neko bog pomagaj hišo. Seveda mora biti zidana, da se lahko gradi po stadijih in sosedi uživajo s svinjariji par let.
To je poceni klasična gradnja.

Če pa želiš kvaliteto, je oboje drago in oboje lahko traja ali pa tudi ne. Kar pa seveda plačaš.

Razlike v bivanju med dobro grajenima objektoma praktično ni. Montažna je običajno bolje izolirana zaradi boljše strukture sten in materialov, zidana pa je bolj “zračna”, kar ima tudi kakšen plus. Na koncu ni nobene razlike, če je oboje narejeno dobro in pravilno.

Trdnost hiše se ne meri po trdoti sten. V primeru potresa imam veliko raje, da me dobi v montažni hiši, kot zidani, je namreč mnogo bolj varna.

Zakaj kar nekaj govorite? Stabilnost je enaka, za potrese in požare pa celo boljša.

https://www.google.com/amp/s/zurnal24.si/amp/pod-streho/zidana-ali-montazna-hisa-za-in-proti-325541

Zakaj kar nekaj govorite? Stabilnost je enaka, za potrese in požare pa celo boljša.

https://www.google.com/amp/s/zurnal24.si/amp/pod-streho/zidana-ali-montazna-hisa-za-in-proti-325541
[/quote]

To je jasno vsem, razen povprečnemu slovenčku, ki ne more plačat montažne gradnje (večina denarja se plača vnaprej) in je potrebno pljuvat po tistem, kar ne more imet.

Na nobeno stran se ne postavljam. Ampak se mi zdijo montažne zadnja leta predrage, kot sem rekla 1200 eur na m/2, to je too much. Sva gledala montažno s 3. podaljšano GF, a je tudi to občutno dražje od zidane. Nama z možem ni problem zidati, res je prednost predvsem ta, da lahko gradiš po etapah, vmes privarčuješ. Estrihi, pa tlaki, pa elektrika. Pri montažni na ključ pa je tako kot pri nakupu stanovanja, vzameš kredit če nimaš dovolj za celotno kupnino. Mož je gradbeni inženir in zna tudi sam marsikaj narediti. Zdi se mi, da to udobje, ko vzameš na ključ zelo drago preplačaš.
Zakaj tako posmehljivo gledate na to, da kdo tudi kaj sam naredi? Je to taka sramota? A si danes frajer, ko ti drugi sadijo travco in čistijo stekla, ti pa srkaš kavo in jih gledaš? Midva z možem ne bi vzela kreditov, imava precejšnje prihranke, nekaj se pa še sproti privarčuje, pa je.

Da.

No, mene pa preseneča, kako ste vsi komot. Z družino smo se vselili leta 2018, ekipe so delale, gradili smo po fazah, kolikor je bilo denarja, veliko smo tudi sproti privarčevali in smo vseeno zgradili in se vselili v 1,5 letu, okolica je bila pol leta kasneje narejena (škarpe, tlakovci). In nimam žuljev na rokah, niso gradili kolegi, noben ni hodil pomagati, sploh ne vem kje kolegi hodijo zidat, LOL 🙂 Gradile so ekipe profesionalnih izvajalcev. Hiša ima 200 m2 (P+mansarda), stalo nas je 150.000 eur z gradbenim dovljenjem (parcela je bila darilo staršev). Za tak denar ne najdem montažne hiše, sploh ne tako lepe 🙂 Za tak denar dobite na ključ montažno hišo 100 m, ne pa 200m.

750 eur / m2 je daleč od zelo lepe ali kvalitetne hiše. Je pa seveda lepo, da sebe prepričaš v nasprotno.

Nič ni sramotno sam delati. Samo ne širit krivih informacij o montažnih hišah, zato ker imata vidva zidano.

Nič ni sramotno sam delati. Samo ne širit krivih informacij o montažnih hišah, zato ker imata vidva zidano.
[/quote]
Nimava še nič, se še odločamo.


Ubogo ?Meni se ne zdi, talno gretje, toplotna črpalka Fujitsu, klasični parket, troslojna okna, 20 cm silikonska fasada. Povej prosim kaj je tu tako ubogo ? Bi morale biti zlate ploščice? Hiša je lepa, panoramska okna proti jugi, sončna, svetla.


Ubogo ?Meni se ne zdi, talno gretje, toplotna črpalka Fujitsu, klasični parket, troslojna okna, 20 cm silikonska fasada. Povej prosim kaj je tu tako ubogo ? Bi morale biti zlate ploščice? Hiša je lepa, panoramska okna proti jugi, sončna, svetla.
[/quote]

Talno gretje je standard, toplotna črpalka je standard, klasični parket je standard, okna so standard (in vse se da kupiti tudi pod standardom, se pa lepo sliši) in 20cm fasada je pod standardom. Ostalo je odvisno od lokacije, ki je bila podarjena. Enega presežka v tej zgodbi kar je seveda za pričakovat za 750 eur/m2. Ne se pa slepit, da imate oh in ah hišo.

Talno gretje je standard, toplotna črpalka je standard, klasični parket je standard, okna so standard (in vse se da kupiti tudi pod standardom, se pa lepo sliši) in 20cm fasada je pod standardom. Ostalo je odvisno od lokacije, ki je bila podarjena. Enega presežka v tej zgodbi kar je seveda za pričakovat za 750 eur/m2. Ne se pa slepit, da imate oh in ah hišo.
[/quote]
Kaj pa je zate nadstandardno?Verjetno živiš v kakšnem bloku s pirovimi stropi. Kaj je zate nadstandard? Taki ki v trohnobi živite, s pirovimi okni, vlago, ste najhujši, pljuvate čez vse, a sami živite v prostorih, kjer še podgana noče biti. In dejansko je gradbeni meter pod 900 eur, poglejte statistični urad. Vse ostalo je nabijanje cene.Pa naj vam jo zaračunajo. če ste taki osli.

Sem avtorica. Pa še enkrat prosim. tisti ki ste vzeli montažno, kaj vas je prepričalo?

Nič ne širi laži. Povedala je primerjave cen. Če si majster, ki veliko služi z montažnimi hišami in si predrag, ko te hebe, pa špilaj užaljenost na forumu. Če si predrag, si predrag.

Nič ni sramotno sam delati. Samo ne širit krivih informacij o montažnih hišah, zato ker imata vidva zidano.
[/quote]

Talno gretje je standard, toplotna črpalka je standard, klasični parket je standard, okna so standard (in vse se da kupiti tudi pod standardom, se pa lepo sliši) in 20cm fasada je pod standardom. Ostalo je odvisno od lokacije, ki je bila podarjena. Enega presežka v tej zgodbi kar je seveda za pričakovat za 750 eur/m2. Ne se pa slepit, da imate oh in ah hišo.
[/quote]
dej dej, a v bloku ko vam prodajo vinil ali pa laminaT pa zaračunajo m2 po 4000 eur, tisto pa je nadstandard, ker je LJ ? Material je material, ali je v LJ ali pa v MS.


Kaj pa je zate nadstandardno?Verjetno živiš v kakšnem bloku s pirovimi stropi. Kaj je zate nadstandard? Taki ki v trohnobi živite, s pirovimi okni, vlago, ste najhujši, pljuvate čez vse, a sami živite v prostorih, kjer še podgana noče biti. In dejansko je gradbeni meter pod 900 eur, poglejte statistični urad. Vse ostalo je nabijanje cene.Pa naj vam jo zaračunajo. če ste taki osli.
[/quote]

Če vam nekdo postavi ogledalo, ko svoje postavljene kolibe hvalite kot nek hud nadstandard/luksuz še ni zavist. Zavist je, ko ne prenesete, ko vam nekdo mirno pove, da je vaša koliba pač čisto povprečna in marsikje podpovprečna in, da ni potrebe po samohvaljenju. Potem pa v jok in na drevo, ker ego trpi.

Hiše se gradijo na sto in en način s sto in enim materialom. Cenovno jo skupaj spraviš od 500 eur/m2 do xxxxx eur/m2. Kateremu robu je tvojih mastnih 750/m2 bližje?

Vse lepo in prav, uživajte v tem kar imate, tako kot uživamo tudi drugi, ampak, da se greš hvalit o nekem svojem hudem nadstandardu je pa malo smešno.


dej dej, a v bloku ko vam prodajo vinil ali pa laminaT pa zaračunajo m2 po 4000 eur, tisto pa je nadstandard, ker je LJ ? Material je material, ali je v LJ ali pa v MS.
[/quote]

Nadstandard je lokacija. Saj veš, tisto, kar je ona dobila šenkano nekje v vukojebini, v Lj pa se pač plača toliko kot je. Tudi cena materiala ni enaka v Lj ali MS, še manj pa cena storitev.

Ajd, priznajte tisti, ki živite v montažnih hišah, da je zvočna izolacija problem. Udarni zvok se po montažni konstrukciji med nadstropji širi bistveno bolje kot po zidani konstrukciji. Med sobami pa se ravno tako več sliši kot pri zidani.

Pa ne mi sedaj nakladati kakšne moderne zvočne izolacije obstajajo. Če nekdo ščije v WC, ali poskakuje med sexom v postelji, nočem da to odmeva po celi hiši v vseh nadstropjih.

Oboje so odlične. Pusti folk tle in se zanimaj direkt pri izvajalcih

Nekateri zadnje čase govorijo o sodelovanju s podjetji z držav bivše Jugoslovije. Montažne hiše iz Srbije so npr. 40 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} cenejše kot pri nas. Je treba pa trg raziskat, jit kaj pogledat..
Npr. v Bosno hodi čedalje več ljudi po različne produkte in storitve, tudi mi smo že bili. Ni sicer tako poceni kot je bilo, ampak še vedno je cenejše, pa še davek dobiš nazaj. Ko pridemo v Bosno pa tako ali tako cel kup avtomobilov s slovenskimi tablicami. Deloma so to ljudje, ki delajo v tujini, deloma pa tudi slovenci, ki tam kupujejo za svoje hiše in ostale stvari.

New Report

Close