Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako funkcionirajo pari, kjer ženska zasluži več?

Kako funkcionirajo pari, kjer ženska zasluži več?

Pa recimo, da gre za občutno razliko v plači, vsaj 500€ na mesec več. Poznate kakšen tak par, se taka zveza sploh lahko obnese na dolgi rok?

Jaz zaslužim nekaj čez 2k. Ona 3500€. V čem je problem?

Moja mama je kot zasebnica zasluzila skoraj enkrat toliko kot foter. Pa delala je 50 let. Vec je prispevala odkar je bila zasebnica. Vec vlagala v stanovanje in hiso oz 10 let samo ona, ker on je bil ves ta cas v penziji a ona je povkekla se 10 let dela.
Drugace nikoli konfliktov okol denarja, nikoli vzvisenosti. Mirne vode.

To pa ful lepo! Kako pa to, da si ti potem samska? A si še kaj huda name?

Dejte nehat s tem denarjem no, ce se hoče folk kregat se lah zato ker veter travco v levo al pa desno piha!

Poznam. SIcer je pa tudi moja mama zaslužila večinoma več od očeta. Brez problema in prepirov o tem.

Pri nama se obnese ze nekaj let. Prispeva v skupno gospodinjstvo po svojih najboljsih moceh in si sam placuje vse za svoje potrebe. Recimo za prosti cas, dopust, … Imam pa priblizno 3x vecjo placo kot on. Je pa res, da sem se zavarovala pri moji nepremicnini in pri vseh mojih varcevanjih s pravno veljavno pogodbo, tako da ni upravicen niti do centa ob morebitnem razhodu. Tukaj pa ne popuscam in naj se ve, kdo pije in kdo placa 🙂

Ko sem začenjal s svojo firmo smo več kot leto dni živeli od njene plače, prej sem bil na več kot dvakratniku njene plače, če je rabila je dobila, potem se je zasukalo, sem jaz njo prosil in spraševal če ima še kaj na razpolago, pa ni niti enkrat nos vihala, danes je njena palača zanjo in njene potrebe, familija živi od firme, če rabi več dobi…

Tvoje vprašanje mi ni logično njihove finance in moja samskost?
A bi mi mogli kupit princa za nono princeso po tvoje?? 😉 Bog ne daj, bi bila pa res jezna, da bi se kdo od njiju vtikoval v moje življenje ali pa da bi me prodali kateremu 😉

Nisem jezna, ampak me je prizadelo tak stil mi ni domač, mi je tuje. Pa še bolj me prizadene ker bi bila lahko tiho in ne odgovarjala, pa prepozno sem se spomnila na to varianto – moja napaka, ki se rada ponavlja, pri pisanju ne pri ustnem komentarjih med ljudmi. Pri pisanju nekaj pojasnjuješ, dolgoveziš, kar v reali to ne, ni potrebe.
Kot pojasnilo.

Jaz zaslužim več kot mož. V čem je problem? Kar je moje, je njegovo. Tudi moja mama je zaslužila bistveni več od očeta. Nikoli problema okoli tega. Vse je odvisno od samozavesti moškega. Nesamozavestne reve bodo iz vsega naredile problem in si raje palec odgriznile, ko priznale, da tudi ženske kaj znamo. Name je mož ponosen. In tudi moj oče je bil zelo ponosen na mamo.

njen višek on zapravi v kup.leraju, ker je ona od dela prevč zmatrana ☺

Od dela je zmatrana čistilka, ki dela za minimalca, ne nekdo, ki služi z intelektualnim delom.

Imam še 1x večjo plačo kot moj mož, ampak to šele zadnje čase, stanovanjska enota je moja, avto njegov. Položnice in hrano plačam jaz, on avto in vsak pol kredita. Zakaj bi se kregala, saj itak dava vse za otroke in dejavnosti? Midva sva skromna. Ker ve, da sem to plačo dosegla z delom in da je bilo to možno, ker je včasih počuval otroke, ko sem bila v službi, je vesel in ponosen name in nase. Moja višja plača nam omogoča, da mirno in “varno” živimo. Kregava se, a tudi pobotava, a ne zaradi moje plače. V družini pa je sicer on glavni, kar pomeni, da veliko stvari odloča ali uredi po svoje. To mi ustreza, saj rada letam okrog, kuham in se ukvarjam z otroci ali pa grem z možem športat, resnejše projekte pa prepustim njemu. Če pa mi kakšna njegova ideja res ni všeč, uporabim “pravico veta”, a zelo redko. Spoštovanje partnerja pač ne temelji na višini plače, ne?

Od dela je zmatrana čistilka, ki dela za minimalca, ne nekdo, ki služi z intelektualnim delom.
[/quote]
mistejkaš ☺
možgani so največji porabnik človekove energije — 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} +
čistilka čisto OK fu.ka že med šihtom in po njem ☺


a vlečeš mu ga tudi izjemno ☺ ?

Zavarovala si se s pravno veljavno pogodbo? A bejž no. A potem v primeru vajine ločitve ne velja zakon, ki pravi, da se vse premoženje, ustvarjeno v času trajanja zakona, deli na pol?
Si se tako zavarovala, da ob morebitni ločitvi tvoj revež ne bo dobil nič?

Tako ja. K meni je prisel z enim kovckom in tako bo tudi odsel, ce se veza ne bo obnesla. Poleg tega pa tudi dedoval ne bo po meni-dodatna pogodba :-). Z mano naj bo zarad ljubezni, ne zarad denarja.

Ja šit noo, ja itak zarad ljubezni do denarja, butara! ;-)))))) Prmejduš kakšne babe ste to dons, polna usta so vas enakopravnosti in enakovrednosti ter raznoraznih pravic, dedca si domu privlečete, vzdrževale ga pa ne bi????

… Šnelca, tvoja samskost in njun lepo so delujoč odnos! Zakaj si samska kljub najbolj naravni in pravilni vzgoji z vzgledom?
In pol si še privoščiš prizadetost, ker koga zanima kdo si in zaradi tega po-išče tvoje meje? Ajaa, način ni pravi, ti je tuj! Jejhata, a pol mora vse tako biti kot tebi paše, si kakor tista zgoraj???

Kaj pa npr varianta; prmejduš, dober je, pokazal mi je kje ali kaj me boli, lahko sem mu hvaležna!?
Ajaa nee, hvaležna sem mu le, kadar piše meni všečno…

Eh, babe, babe, pre proste ne doumete, tudi te zgodovinske resnice: “ko kupuješ trguj, ko kupiš se hvali!”
Enako je v odnosih; preden vstopiš dobro preveri, ko vstopiš se hvali!

Šnelca, všečnega desca si poišči, pa pred fotrovo pamet ga postavi v preverjanje, preden daš noge narazen!

Tole je pa za tvojga fotra dar: Moški je zgolj tisti, ki dela prav, tudi če ni všečno. Vsi ostali so zgolj moške kurbe! Dej zdej to fotru za zajtrk, pa ga vpraš, če še hoče mojo telefonsko? ;-)))))

Zavarovala si se s pravno veljavno pogodbo? A bejž no. A potem v primeru vajine ločitve ne velja zakon, ki pravi, da se vse premoženje, ustvarjeno v času trajanja zakona, deli na pol?
Si se tako zavarovala, da ob morebitni ločitvi tvoj revež ne bo dobil nič?
[/quote]
Tako je , pametni napišejo, neumni se pa potem kregate, za predporočno pogodbo še nisi slišala, seveda ne so TELE ( ja govedo)novele pomembnejše…

Pri nama je bilo že vse, oba z enakima plačama, en z nižjo ali drug z nižjo ali celo brez. Midva sva družina, koliko kdo prinese ni odločilno, pomembno je, da prispevaš po svojih zmožnostih. Pri čemer sva se zaradi družine že tudi odpovedala bolje plačanim službam (oba sva imela to priložnost), ker bi to pomenilo, da bi bil eden od naju manj doma, kar pomeni manj časa za družino.
Imava raje manj denarja, bolj skromno življenje, pa več časa za otroke.
Vsaj po svoje.

Ne gre za vprašanje dohodka, premoženja, ampak za vprašanje pozicije moškega, kar ni nujno povezano. Če ima on precej nižjo izobrazbo, neugledno delovno mesto, nobenega vpliva, moči, sledijo frustracije, ki jih razrešuje zunaj družine, ali pa ne zdrži takšnega odnosa. Vsak mora biti vsaj na enem področju močan, da lahko pelje odnos.
Če gre pa samo za razliko v plači, pa vsekakor, lahko deluje na dolgi rok.

za tiste, ki zaslužite več.
Vas možje pri vašem delu, karieri podpirajo ali se morate skoraj opravičevati, če morate v službi potegniti dlje, greste na službeno potovanje itd.?

Kar, je njeno, je njeno. Kar, je moje, je skupno. Tako si ona to predstavlja. In ja veliko težav okoli tega. Samo nase gleda.

Jaz še nisem nikjer zasledila problemov . Kakšni problemi pa naj bi bili in zakaj?

Imam nekaj sto evrov večjo plačo od njega, pa to ni bil nikoli problem. Ko sva se spoznala, jaz še niti plače nisem imela, on pa je imel takratno direktorsko plačo. Čez leta se je to obrnilo.
Še vedno nama manjka nekaj sto evrov, da bi živela malo bolj brez skrbi. Nikoli prepira zaradi denarja.

Glede službe pa sem že večkrat napisala, da je zelo razumevajoč. Poskrbi za otroke takrat, ko moram delati dlje. Mi je trdna opora in večkrat bi že poslala vse skup nekam, če ne bi bilo njega.


mistejkaš ☺
možgani so največji porabnik človekove energije — 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} +
čistilka čisto OK fu.ka že med šihtom in po njem ☺
[/quote]

Ti že veš.

New Report

Close