Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Socijalna

Socijalna

Pozdravljeni

Zanima me kako eni so na zavodu par let iscejo sluzbo in hkrati prejmejo socijalno pomoč 400eur..
Kako je to mozno da na zavodu za zaposloVnje isces delo par let ali je dovoljeno da nekatera dela ne sprejmes ali moras sprejet kaj ti ponudijo…

Lp

Sprejmeš, ne…odvisno od tebe. Ob drugi kršitvi te vržejo dol, tako naj bi bilo.
Nekateri poznajo svetovalke.
Recimo kolegova sestrična, 12-13 let že na državni pomoči, šole nima nobene, službe povohala ni. Hodi po kavicah in visi na telefonu, dobila stanovanje od občine ker je tako boga, oddala v najem, se seli od moškega do moškega. Sončni špegli, minica, vozi benflo serije 4….po lizingu ji ostane 650€….kaj češ lepšega.

In na podlagi česa je dobila lizing?

Če sem dober razumel če ne sprejmem to je krištitev in me vrzejo dol in ni vec socijalke?

dej spoki se delat

Samo ti delaj. 🤔😁

Greš na razgovor in se obnašaš kot teslo – nobeden te ne bo vzel.

Na zavod sem se prijavil pred 2mesece predlagajo mi neko rehabilitacijo zarad manjsih tezav od rojstva in nebi to vzel to traja par let vse skup in na koncu nič.. Dobis status invalida in se tezje najdes zaposlitev. Mislis sem boljse najti kaksno zaposlitev delat par let boljse imet kaksno leto delovne dobe sem star 18let.. In cez 5-10let boljse it v to rehabilitacjo kasnejse.. Kaj vi menite o tem

Greš na razgovor in se obnašaš kot teslo – nobeden te ne bo vzel.
[/quote]

Greš na razgovor in se obnašaš kot teslo – nobeden te ne bo vzel.
[/quote]

Na zavod sem se prijavil pred 2mesece predlagajo mi neko rehabilitacijo zarad manjsih tezav od rojstva in nebi to vzel to traja par let vse skup in na koncu nič.. Dobis status invalida in se tezje najdes zaposlitev. Mislis sem boljse najti kaksno zaposlitev delat par let boljse imet kaksno leto delovne dobe sem star 18let.. In cez 5-10let boljse it v to rehabilitacjo kasnejse.. Kaj vi menite o tem

Na zavod sem se prijavil pred 2mesece predlagajo mi neko rehabilitacijo zarad manjsih tezav od rojstva in nebi to vzel to traja par let vse skup in na koncu nič.. Dobis status invalida in se tezje najdes zaposlitev. Mislis sem boljse najti kaksno zaposlitev delat par let boljse imet kaksno leto delovne dobe sem star 18let.. In cez 5-10let boljse it v to rehabilitacjo kasnejse.. Kaj vi menite o tem
[/quote]

Imaš že status invalida?
Koliko plačajo za to rehabilitacijo in ali ti teče delovna doba?

Imaš že status invalida?
Koliko plačajo za to rehabilitacijo in ali ti teče delovna doba?
[/quote]

Nimam status invalida morda bi ga dobil ce bi sel to rehabilitacijo..
Delovna doba ne tece dokler si na tej rehablitaciji dobijas 400eur s socijalke isto..

Ja, tak sem bil sam. Par let tako visel na zavodu in črpal socialo, ker nisem imel pojma kaj naredit. Mogli so me naučit napisat CV. Potem so me mogli naučit napisat dober CV. Potem so me mogli naučiti kaj reči na razgovoru. Potem so me mogli naučit pisati ponudbe, prošnje,…Po 7 letih sem končno se premaknil nekako naprej. Sedaj delam ampak škoda je teh let. To bi me lahko vse naučili že v osnovni in srednji šoli.

Nimam status invalida morda bi ga dobil ce bi sel to rehabilitacijo..
Delovna doba ne tece dokler si na tej rehablitaciji dobijas 400eur s socijalke isto..
[/quote]

Jaz bi šla nekam delat na tvojem mestu – seveda če zmoreš. invalidnost ti včasih pride prav – največkrat pa ne. Spet odvisno kaj in kaj delaš.
Kako dolgo pa traja ta rehabilitacija in za kaj ?

In na podlagi česa je dobila lizing?
[/quote]

22000€ pologa. Od tega ji foter dal 3500€. Pobira ob sociali 500 ali 600€ na mesec za najemnino in stroške ji najemnik plača. Pametna babnica je.

Ko danes gledaš šiptarske firme, zaposlena 2, delat jih pride 15. Lani so nam tako fasado delali……..d.o.o. 1.dan postavljen oder, 3 dni delanja, 5.dan demontaža odra in adijo. Nimam kaj rečt, sam 13 folka na borzi, pravijo da je gratis život ovde……………


No tole je super hitro. Sušilo se ni nič?


No tole je super hitro. Sušilo se ni nič?
[/quote]

1.dan oder
2.dan komplet eps poliman in sidran
3.dan mrežica in lepilo čez
4.dan popravljanje in štrihanje
5.dan demontaža odra, plačilo in adijo

Se je spotoma, 30+° tiste dni.

22000€ pologa. Od tega ji foter dal 3500€. Pobira ob sociali 500 ali 600€ na mesec za najemnino in stroške ji najemnik plača. Pametna babnica je.
[/quote]
“Socialnega” stanovanja ne moreš in ne smeš oddajati.

1.dan oder
2.dan komplet eps poliman in sidran
3.dan mrežica in lepilo čez
4.dan popravljanje in štrihanje
5.dan demontaža odra, plačilo in adijo

Se je spotoma, 30+° tiste dni.
[/quote]
Okenske police? Cokl?


“Socialnega” stanovanja ne moreš in ne smeš oddajati.
[/quote]

Nevem če lahko ali ne smeš, ona ga je lahko, niti vselila se ni not.

A s takimi nebulozami vas filajo na Nori? Ha ha ha.


Okenske police? Cokl?
[/quote]

Cokl tudi da. Police smo sami lepili potem.

Greš na razgovor, pred tem se kakšen teden ne stuširaš, pred odhodom poješ ful čebule, ker je zdrava. Oblečeš trenerko, povprašaš o čim več bonitetah, dopustu, itd.
Če si ženska jim samo poveš, da pri teh letih je zadn čas, da si narediš tiste tri sončke, ki si jih od nekdaj želela.

Garantirano te nihče ne bo vzel. Zavod te obdrži. U bistvo ni težko, če te pošljejo nekam, da se narediš malo čoknjenega, pa te ne vzamejo.

Greš na razgovor, pred tem se kakšen teden ne stuširaš, pred odhodom poješ ful čebule, ker je zdrava. Oblečeš trenerko, povprašaš o čim več bonitetah, dopustu, itd.
Če si ženska jim samo poveš, da pri teh letih je zadn čas, da si narediš tiste tri sončke, ki si jih od nekdaj želela.

Garantirano te nihče ne bo vzel. Zavod te obdrži. U bistvo ni težko, če te pošljejo nekam, da se narediš malo čoknjenega, pa te ne vzamejo.
[/quote]

A treba it na te da te ucijo na zavodu kako napisat prosnje itd kolk to traja..
Men je rehabilitacijska svetovalka predlagala da grem na to njigvvo in me kao vprsala kako ti je ko delas kjer imam tezave z nogami ne morem dolgo se sprehajat in tezko fizcino delo.. Sem rekel da je tezko probal sem v dve firme je v eni bilo tezko in v drugi takrat kot student.. V mcdonalsu sem delal kot student po 180-200eur 8meseov in od enrakt mi je bilo tezko vsak dan ir it in bilo dolgocasno eno te isto delat in se dal otpoved..

A treba it na te da te ucijo na zavodu kako napisat prosnje itd kolk to traja..
Men je rehabilitacijska svetovalka predlagala da grem na to njigvvo in me kao vprsala kako ti je ko delas kjer imam tezave z nogami ne morem dolgo se sprehajat in tezko fizcino delo.. Sem rekel da je tezko probal sem v dve firme je v eni bilo tezko in v drugi takrat kot student.. V mcdonalsu sem delal kot student po 180-200eur 8meseov in od enrakt mi je bilo tezko vsak dan ir it in bilo dolgocasno eno te isto delat in se dal otpoved..
[/quote]
Kaj si študiral, glede na tvoj zapis?

New Report

Close