Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek danes azijska hrana

danes azijska hrana

Pozdrav,
zanima me kateri recept za azijsko hrano največkrat pripravljate? Danes mi nekaj diši po azijsk ihrani, pa ne vem kaj bi si pred službo pripravila, ima kdo kakšen dober recept?
Hvala in lep sončen dan 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=5mfM_cxs62E

Meni je hitro in dobro mongolska govedina, rabiš več ali manj samo govedino, por in sojino omako – je pa res da je fajn da meso pred odleži v paci.

‘rižotica’ s škampi

zmrznjeni škampi, kozice ali gamberi, kar imaš

korenje, por

(rjav )sladkor, sojina omaka

Škampe daš v ponev z oliv.. oljem na nizko temperaturo da odtalijo, nato povečaš temperaturo da se rahlo zapečejo in da tekočina ki so jo izpustili izpari. Dodaš narezan korenček in por in tenstaš še kako minuto dve. Dodaš žlico sladkorja, tenstaš da sladkor karamelizira in zadiši, nato dodaš sojino omako. Dodaš riž, premešaš in zaliješ z vodo ( 2 skodeli vode na skodelo riža). Pokriješ, znižaš temperaturo in kuhaš dokler riž ne popije vso tekočino. Dober tek!

Tole http://www.kuharija.si/content/pe{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8Den-ri{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}BE imamo pri nas zelo radi, pa še zelenjavo, ki se ti valja po hladilniku porabiš.

Sestavine:- meso ali kozice in razlicna zelenjava (brokoli, korencek, strocji fizol, por, kitajsko zelje etc). Vse naj bo narezano na majhne koscke.
Zacimbe: limonska trava, limetini listi, limeta, koriander (super da je svez)
– kokosova mast in mleko.
Preprazis por in meso, dodas zelenjavo in zacimbe, zelo na hitro preprazis. Zalijes s kokosovim mlekom. Dodajas vodo ce zelis bol juhasto. V to lahko umesas azijske rezance in dodas sok limete in svez koriander.
Glede kolicin ne vem, to je recept iz moje glave, tako da delaj po filingu. Je zelo dobro.
Aja, nujno je, da zelenjava cvrsta. Dober tek

Vprašanje o limetinih listih-a to misliš liste kaffir limete? Pri nas se dobijo posušeni, ali imaš kak vir svežih? Imaš morda rastlino doma, ali seme?

Pripravim azijsko hrano po svojem receptu.
Prepražim kose purana ali rakce, dodam česen, sojine kalčke (ti so osnova) kitajske rezance in na koncu vmešam jajce. Če imam viška kak korenček, bučke, gobice dodam tudi to.
Začinim z žličko arašidnega masla, carijem, ingverjem, kurkumo, vok začimbo, poprom in na koncu dodam sojino omako.

Ker sem finančno zelo limitirana je azijska hrana kot nalašč za našo družino.

Za 4 odrasle:
1/2 piščančjih prsi ( lahko tudi cele – ampak jaz pač “čaram” da pridem skozi mesec)
2 krompirja
2 korenčka
1 jabolko
pločevinka kokosovega mleka
začimbe

Vse narežem na male kocke. Meso dam marinirat v sojino omako. Prepražim meso, dodam zelenjavo (seveda lahko dodate tudi drugo oz. kar je v hladilniku) in zalijem z vodo.

Kuham da se zelenjava zmehča, vmes dodajam začimbe ( ne skoparim – curry, kurkuma, cimet, klinčki, mleta paprika, ingver (bolje če je svež) poper)
Dodam pločevinko kokosovega mleka ( v Lidlu imajo velikokrat ugodne akcije in naredim zalogo )
Skuham riž in prelijem z omako. Nasitno za malo denarja.

Vok ne sme biti preveč poln, da bo zelenjava ostala hrustljava.
Jedi v voku praviloma pražimo, lahko pa tudi cvremo, dušimo ali celo kuhamo. Za mesne velja, naj bodo sestavljene iz 30 odstotkov mesa in 70 odstotkov zelenjave. Sestavine lahko do ene ure mariniramo v sojini ali teriyaki omaki. Pogoste sestavine kitajskih jedi so čili, česen, rdeča paprika in ingver. Osnovno pravilo priprave jedi v voku je hitro praženje, le nekaj minut. Posode ne smemo preveč napolniti, sicer zelenjava ne bo ostala hrustljava, kakršna mora biti. Jed moramo med praženjem ves čas mešati. Za jedi iz voka uporabi uporabimo piščančje, goveje ali svinjsko meso, pri zelenjavi pa tako rekoč ni omejitev. Za začetnike ponujamo zelo enostaven recept za piščanca iz voka.
Sestavine
– 400 g piščančjega fileja
– 1 majhen por
– 1 zelena paprika
– 1 čebula
– 1 majhna bučka
– 2 korenčka
– 2–3 stroki česna
– olje, sojina omaka, poper, čili
Priprava
1. Meso narežemo na majhne trakove, polijemo s sojino omako in pustimo stati pol ure.
2. Zelenjavo narežemo na kolobarje oziroma trakove, čebulo in česen nasekljamo. V vok nalijemo malo olja in ga dobro segrejemo. Meso na hitro popečemo z vseh strani, po nekaj minutah ga potisnemo na rob ali stresemo v drugo posodo. V vok stresemo zelenjavo in jo pražimo dve do tri
minute.
3. Dodamo sojino omako in preostale začimbe ter meso in pražimo še kakšno minuto.

https://wokzavsakobrok.com/

https://www.youtube.com/watch?v=xQyZYPZT0tI

New Report

Close