Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko je haska od zensk doma

Koliko je haska od zensk doma

Stara 20-45.
2 otroka pod 6 let.
Sluzba pon do petka od 8-16.00.
Domov prinese caa 1500.
Doma s fasungo ob 17.00.
Hisa 180m2.
Pes macka.
Koliko haska naj naredi taksna zenska doma?
Koliko kuhanja? Pucanja? Pranja? Vrt? Kurilnica? Ozimnica?
Kako je pri vas?
Moja se samo poci na kavc, ko pride domov.

jaz se tudi počim na kavč. Potem pa pride sedem palčkov, ki pridno pere, pospravlja, kosi travo, ureja vrt, Sneguljčica se pa tačas z otrokoma uči, preverja naloge in jih vozi na šport.


jaz se tudi počim na kavč. Potem pa pride sedem palčkov, ki pridno pere, pospravlja, kosi travo, ureja vrt, Sneguljčica se pa tačas z otrokoma uči, preverja naloge in jih vozi na šport.

Ce nima hise in vrta v nulo opletega ne vem kak jo sploh gledas.
Tudi moj sin ima tako babo. Na vrt ne pridr. Ozimnico lahko sama delam. Samo jo interesira v katere toplice bodo sli pa kam na smucanje pa kam na morje. Od sina zahteva da ji pomaga gospodinjit oz sedaj nekaj sanja da bo najela si cistilko. Pa prav res – a res ne sfolgate ali kako?

nova
Uredništvo priporoča

Se poči na kavč k tebi, ki se tam že par ur po riti praskaš?

Moja je doma ob 15.00. Kosila med tednom ne kuhamo. Tisto sproti spuca ostalo pa skupaj med vikendi, ce ravno ne gremo kam. Med vikendom kuha 1 dan. Vrta nima, travo kosim jaz, ozimnico delata babici. Stalno se pritozuje, da mora ne vem kaj vse delat doma in da jo imamo za sluzkinjo.

V službi je bila, fasungo je nabavila, se pa ja mora mal spočit.

Če ti prineseš domov vsaj toliko denarja kot žena, vama ozimnice ni treba vlagat + komot si najameta čistilko. Če prineseš manj, doma naredi več, da se zgliha.

Ha ha ha ha. Še dobro, da je bila v službi, ker, če bi delala, še fasunge ne bi zmogla domov pridrsat.

Ha ha ha ha. Še dobro, da je bila v službi, ker, če bi delala, še fasunge ne bi zmogla domov pridrsat.
[/quote]

A ne? Tole me tolk spomni na un vic, ko je mož robantil “kaj za vraga žena dela cel dan doma” (ta je bila za nameček še doma) sam leži pa zabušava – dokler se žena ni odločila in počela točno to – cel dan je ležala. Nikdar več je ni vprašal.
Tko je to.
Zdej če gospod od jutra naprej otroke porihta, nafutra, obleče, razvozi, gre iskat, skuha, opere, pospravi, zlika, pelje otroke na aktivnosti, se igra z njimi, pomije posodo , posesa in preobleče postelje, ona pa samo fasungo prinese . potem ja, sta tole malo čudno zastavila.

Ni mi jasno, kako lahko pričakujete, da bo ženska oddelaal poln delovni čas v službi, potem pa še en pol deloven čas doma. Gre za čist navadno izkoriščanje lastne žene in matere vaših otrok. Zakaj pa niso vloge zamenjane, pa vi bi vzjutraj otroke v vrtec našibali, ob pol petih šli pše po fasungo in potem doma na hitro kuhali še kosilo? Žena pa bi recimo šla tačas malo mačka razčesat. Mislim… Plačujem gospodinjo, čistilko in občasno še varuško. Drugače ne gre. Ne bom pa moje žene obremenil do grla, zato da mi bo zvečer samo padla dol v postelji in globoko zasmrčala. Ne. Tega pa ne bo pri meni.
Gospodinja dela od ponedeljka do petka, njena naloga je skuhati dva polnovredna obroka (sodilo in zgodnjo večerjo), ter nabava v trgovini in dovoz otrok iz vrtca. Čistilka pride dvakrat tedensko po štiri ure, njena naloga so večjespucanja, ker manjša naredi gospodinja. Naprimer enkrat na teden se loti oken in kopalnice, enkrat na teden vseh drugih površin in nad omarami, enkrat kleti, enkrat v detajle balkonov in predverja… Pač po potrebi in vse dogovorjeno.
Ja, seveda je strošek, vse te ljudi je treba plačat, ampak nič ni več vredno kot to, da pridemo domov iz službe, pojemo in šibamo brez skrbi v mesto na sprehod in pogledat kakšno zanimivost, ali pa preprosto posedet ob reko in hranit račke. Skupaj, kot družina. Ob sedmih pa vemo da bo večerja pripravljena in da bo vse okusno.
Včasih pa preprosto poležimo ob tv-ju, če se nam ne ljubi ven in se pogovarjamo. Ja, spočiti smo in od tega imajo tudi najini otroci nekaj.
Je pa res, da sva se z mojo o vseh detajlih in pričakovanjih v najini zakonski vezi, dogovorila že pred poroko. Točno to kar sva hotela sedaj tudi živiva in imava se res super.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Kdaj pa potem svojo ženo nalomiš (če si zasluži, seveda)? Samo zvečer in ponoči ali čez vikend, ko ste sami? Al kar pred gospodinjo?

Ko sem bila v sluzbi….
Kuhava po dogovoru..več jaz,
Pralni stoj, sušilec, zlaganje cunj je moje
Centralna , kurjava kdo ima vec casa
Pomivalni stroj moj
Trgovina, največkrat gremo vsi 3 skupaj
Ozimnico delam minimalno
Vrt…na koncu poletja je ze kar zaraščen
Kosila sem do lani skos ja, letos ga moj, ker sem bila po porodu (to mi je res lepo delo)…sem probala…pa me je potem vse bolelo
Pes …vsi tri…sama sem bila proti pa so me prepricali, sama vedno recem, da ni moj
Zalivanje rož na balkonu…veckrat partner kot pa sama

Plača…manjsa od tvoje partnerce
Delovni cas 7-15.00
Hisa
Starost malo nad 30

Lepo – vidis ti si ena fajna zenska, da pustis moskega pocivat, da te zvecer lepo fino poseksa, da imas drug dan spet dovolj energije za vse to.

Probudila sam se. Umila se brzo, pomuzla krave, dala jesti kokošima
i zečevima, izgnala koze i krave na pašu.
Probudila sam djecu, napravila im doručak, spakirala ih za školu,
odvezla ih u školu, pokosila travu.
Otišla sam na posao, posvađala se s nadređenim, izbacila ga van iz
ureda, obračunavala putne naloge zarađivala novce, zaradila novce.
Došla sam kući, iscijepala metar drva, skuhala ručak, podigla djecu
u školi, nahranila ih, prijavila porez na dobit, išla u polje obraditi
kupus i krumpir do mraka, stigla na frizuru.
Vratila sam se kući, ugnala krave i koze u štalu, spremila večeru,
obnovila osiguranje za auto, nahranila djecu, okupala ih, stavila ih
u krevet, oprala mašinu veša, platila račune putem net bankinga,
pregledala poštu, objesila veš, pojela koru kruha s maslom i medom.

Kad sam se konačno spremila krenuti leć’, pade mi na pamet:
”AJME UŽASA! Moj muž! Cijeli dan leži na kauču neizjeban!!!

Lepo – vidis ti si ena fajna zenska, da pustis moskega pocivat, da te zvecer lepo fino poseksa, da imas drug dan spet dovolj energije za vse to.
[/quote]
Kje sem pa napisala, da moj ne dela?
Dela si razdeliva, ce ja delam ima on malo in obratno. On gre veckrat domov starsem pomagat. Danes sva oba sla koruzo “ružit”(se ne spomnem slo. besede)
Potem bo pri starših trtje obreževal, prejsnji teden je bil 1 dan v gozd, vrt preštihal itd…

Vceraj sva pospravljala okoli hiše en breg, ker se ce zarasti.

Sproti se dogovoriva glede na njegovo izmeno in potrebe kaj kdo dela…

Ni pa noben od naju kavčar.


Kje sem pa napisala, da moj ne dela?
Dela si razdeliva, ce ja delam ima on malo in obratno. On gre veckrat domov starsem pomagat. Danes sva oba sla koruzo “ružit”(se ne spomnem slo. besede)
Potem bo pri starših trtje obreževal, prejsnji teden je bil 1 dan v gozd, vrt preštihal itd…

Vceraj sva pospravljala okoli hiše en breg, ker se ce zarasti.

Sproti se dogovoriva glede na njegovo izmeno in potrebe kaj kdo dela…

Ni pa noben od naju kavčar.
[/quote]
pa oba kavčarka, oz. vseh 5


Kje sem pa napisala, da moj ne dela?
Dela si razdeliva, ce ja delam ima on malo in obratno. On gre veckrat domov starsem pomagat. Danes sva oba sla koruzo “ružit”(se ne spomnem slo. besede)
Potem bo pri starših trtje obreževal, prejsnji teden je bil 1 dan v gozd, vrt preštihal itd…

Vceraj sva pospravljala okoli hiše en breg, ker se ce zarasti.

Sproti se dogovoriva glede na njegovo izmeno in potrebe kaj kdo dela…

Ni pa noben od naju kavčar.
[/quote]

Hoces rect da tvoj hodi k starsem delat ti pa doma sama vse pa se njemu hodis pomagat?
Kje zivite, da ti malo mojo posljem v solo.

Hoces rect da tvoj hodi k starsem delat ti pa doma sama vse pa se njemu hodis pomagat?
Kje zivite, da ti malo mojo posljem v solo.
[/quote]

bo prišla pijana domov, tako kot tip od minirožce.

Odrasa sem na kmetiji, ni mi težko delat dokler me nihče ne jebe v glavo.

Danes smo pospravljali koruzo, tast nam pa prašiča fotra. Pač si oboji pomagamo.

Ko gre v gozd, vedno se pripelje drva za nas, drugač jih bi mogli kupit. Tako pa imam regres za morje.

In moj tudi dela doma gospodinjska dela ali pa čuva malo. Nisem napisala da ne dela. Sam cunje pa res niso njegova domena. Kuha pa boljše kot ja.

Vsa dela so stvar dogovora kdo ima cas, voljo in zmore to naredit.

Saj vcasih nimam niti sama vsega top pospravljenega, pač počaka kakšen dan pa je.

Proti mojim staršem imam občutek, da malo delam.

Saj imamo vsi neko korist. Si pomagamo.

Vsi imamo 24 ur. Eni naredijo ogromno, drugi pa malo. Po moje ni težava v času, ampak v organizaciji dela.

Mah službe so danes pasje. Sem vesela, da mož ni nek pussy k bi jamral koliko je na njem in koliko na meni. Vse je stvar dogovora. Kuham jaz in kuha se vsak dan. Večkrat se skuha za kak dan naprej ker ali sva v različnih izmenah ali jaz delam dlje. Nabavo dela on, enkrat tedensko. Pospravljamo vsi v sobotah.
Okoli hiše pa kakor ima kdo čas. Priznam, da rada kosim ali frčkam po vrtu, ker mi to sprosti glavo. Ampak ker sem veliko odsotna delam to kadar imam čas, vmes pa vskoči mož.
Otroke ima večkrat on. Jih spravi v šolo, iz šole, pregleda nalogo, pripravi kosilo (že pred pripravljeno), pospravi po kosilu in jih pelje ven. Med tednom večkrat on kot jaz, ker večkrat delam po 12 ali več ur. Če sem doma ob 15ih pa seveda vse to prevzamem jaz, brez jamra.

Je bil sicer pred časom nekaj glasen, češ da je to babje delo. Ker je moralo biti narejeno sem seveda potem to uredila jaz, vse dokler nisem pregorela. Rezultat je bil en mesec strogega ležanja, delanja nič. Takrat je padlo vse nanj, tako, da sedaj ni problem vskočit za kako stvar. 🙂

Hej, a gremo kej na Gospodično, čez Pangrč Grm?

Bi blo fajn malo predebatirat pa se podružit, ker zgleda da ste zlo fejst Belokranjka.

A potem si že uspela najt kakšen šiht? Si poslala prošnjo Krkini kadrovski?

Sama grem na Gorjance kar cez Vahto.

Jutri imam en razgovor in v torek drugega.

Krka pa je imela za eno delovno mesto samo 280 prijav, za proizvodnjo niso se nic javili.

Sem optimisticna, nekaj se bo naslo. Sedaj je samo tisti odtenek zaposlitve ali bo 1 izmena ali vec.

Je pa lepo vreme in si bom sedaj vse doma podelala kar je nekje stalo. Smo delali eno stavbo in se smetje okoli hise kar leže.


Kakšno patetično nedružinsko življenje. Imam občutek, da si ti dosti starejši do žene in imaš enke svoje fiksne predstave o tem, kako naj bi bilo. S poudarkom na tem, da je tvoja družinska vloga izpolnjena s tem, ko si lahko glavni provider v familiji, ki zna finančno poskrbeti za družino. Malce to spominja na razmišljanja ameriških moških iz petdesetih in šestdesetih let prejšnjega stoletja. Če bi se vam situacija v življenju tako zasukala, da finančno ne bi bili več zmožni plačevat gospodinje in čistilke bi kot družina takoj pogrnili in odpovedali na polni črti.
Ni bistvo družine, da ima dva polnovredna obroka ob točno določeni uri na mizi. Bistvo je, da se druži tudi ob kuhanju, da mami z otrokom recimo peče piškote,da se povezujejo tudi na tovrstnih nivojih ne samo na sprehodih po parku. Otroci bodo tako dobili čudno predstavo o tem, kaj pravzaprav je družina in kaj je realno življenje povprečnih ljudi. Ni nujno, da bodo oni živeli tako kot vidva.


Kakšno patetično nedružinsko življenje. Imam občutek, da si ti dosti starejši do žene in imaš enke svoje fiksne predstave o tem, kako naj bi bilo. S poudarkom na tem, da je tvoja družinska vloga izpolnjena s tem, ko si lahko glavni provider v familiji, ki zna finančno poskrbeti za družino. Malce to spominja na razmišljanja ameriških moških iz petdesetih in šestdesetih let prejšnjega stoletja. Če bi se vam situacija v življenju tako zasukala, da finančno ne bi bili več zmožni plačevat gospodinje in čistilke bi kot družina takoj pogrnili in odpovedali na polni črti.
Ni bistvo družine, da ima dva polnovredna obroka ob točno določeni uri na mizi. Bistvo je, da se druži tudi ob kuhanju, da mami z otrokom recimo peče piškote,da se povezujejo tudi na tovrstnih nivojih ne samo na sprehodih po parku. Otroci bodo tako dobili čudno predstavo o tem, kaj pravzaprav je družina in kaj je realno življenje povprečnih ljudi. Ni nujno, da bodo oni živeli tako kot vidva.
[/quote]

Uh zelo se motiš. Z ženo sva dosti istih let, otroka oba predšolska. Poskusili smo brez. Ne gre. Mi nimamo babic in dedkov in tet in stricov v bližini. Živimo več kot 200 kilometrov stran od najbližjega sorodnika. Najini službi sta “smotani”. Njega je v advokaturi in zahteva tudi včasih cel dan, moja je v zdravstvu tudi z nočnimi. Ne gre. Kako naj brez varuške dobim otroka iz vrtca ob treh, če sva oba v službi?
Kako naj, če pridem domov ob devetih zjutraj, grem še v trgovino in skuham in poberem otroke ob treh, če imam zvečer spet nočno?
Ne gre. Mi si moramo plačevati pomoč, da nam družina kolikortoliko normalno funkcionira. In jaaa, tudi mi pečemo medenjake v decembru na petek zvečer, tudi mi kuhamo ob sobotah in se družimo, tudi mi ob nedeljah skupaj pripravljamo zajtrk…
Med tednom pa pač ne gre. Ko in če sem slučajno tako, da grem lahko nekje ob pol štirih dvignit otroke sem vesel, da je doma oprano, polikano in je kosilo na mizi, potem pa gremo ven in počakamo mamico.
Tudi moja je vesela, če pride z otroci domov ob treh, da ji ni treba letat še eno uro po trgovini in iskat primeren skret papir. Ne, pride domov in se igra z otroci, me počakajo, gremo v gozd, opazujemo naravo in vemo da bo doma počiščeno in urejeno.
Ja, čistimo pa tudi mi kakšno stvar in to ob sobotah, ko imamo kako uro tudi svoje zadolžitve. Verjemi.
Trenutno nam brez gospodinje in čistilke pač ne bi šlo.
Ko bodo otroci stari deset leti in plus, pa bomo lahko imeli drugačen razpored. Zdaj ga pač ne moremo imet.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

New Report

Close