Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Z vlakom na izlet v adventno Opatijo

Z vlakom na izlet v adventno Opatijo

Pozdrav!

Je kdo od vas že šel z vlakom do Opatije, zdaj v decemberskem času?
Baje je adventna Opatija prava paša za oči.
Sploh advent ob morju mora biti res čaroben.
Ker sem trenutno brez avta, bi si izlet do Opatije privoščila z vlakom.

Kakšne so vaše izkušnje s tem?
🎄✨🌊🍡🥂🍾🎁🎉

Jaz sicer nisem fen hrvaške, anpak Opatija mi je pa blazno vsec, vedno, ne glede na letni cas. Ima pac neko posebno vibro.

In verjamem, da je adventna nota super tam. Jaz bi sla takoj in se mi zdi super ideja za izlet, ampak mam doma cisto majhno dojencico, pa zato raje drugo leto.

Opatija ima en poseben čar, tisti še iz prejšnjega stoletja ( bolj na začetku). Prav nekaj je v zraku. Res je, da so z novogradnjami to precej pokvarili, a je še vedno prijetno. Še najmanj poleti (gužva na kvadrat).
Potovanje z vlakom zna biti zanimivo in dokaj ugodno. Zakaj pa ne. Jaz bi šla.

nova
Uredništvo priporoča

Opatija ima en poseben čar, tisti še iz prejšnjega stoletja ( bolj na začetku). Prav nekaj je v zraku. Res je, da so z novogradnjami to precej pokvarili, a je še vedno prijetno. Še najmanj poleti (gužva na kvadrat).
Potovanje z vlakom zna biti zanimivo in dokaj ugodno. Zakaj pa ne. Jaz bi šla.
[/quote]

Se strinjam z zgornjim. Moram se malo pozanimat. Vlak ne gre do Opatije (to vem). Kje je najbližja postaja? V Matuljih? Še kje bliže?

Jaz obožujem 12 km dolgo sprehajališče – Volosko – Opatija – Lovran.
Sonce, prijetne temperature, morje, borovci, vse okrašeno.
Ob poti so dobre restavracije in kavarne.
Moja najljubš je kavarna Wagner.
Dobra vroča čokolada in prekrasen razgled.
Okrog 17 ih pa se prižgejo še lučke …

Se strinjam z zgornjim. Moram se malo pozanimat. Vlak ne gre do Opatije (to vem). Kje je najbližja postaja? V Matuljih? Še kje bliže?
[/quote]

Mislim, da res ni direkt do Opatije. Vsaj poleti. Pač pokliceš taxi ali bus za tistih par km.

Se strinjam z zgornjim. Moram se malo pozanimat. Vlak ne gre do Opatije (to vem). Kje je najbližja postaja? V Matuljih? Še kje bliže?
[/quote]

Ni, najblizja je Opatija-Matulji.


Najrajš mam take, ki sprašujejo ali je že kdo šel kam? Ne, lubca, sam ti si to pogruntala. Poglej vozni red, razmisli, ali se ti ljubi toliko časa cjazit tja in potem še nazaj, potem kupi karto in pojdi.
PS. Samo zate so pripravili vlak, uživaj!

Ni, najblizja je Opatija-Matulji.
[/quote]
Ja, Opatija -Matulji (saj to je postaja). Bliže ni, potem zavije proti Reki.Sem pogledala.

Eejjj, prav preverit sem mogla, ce ni to moj zapis, ker je identinčno mojemu mnenju. Res je bozanska destinacija, tako spomladi kot v decembru.
Bila na adventu, letos pa greva silvestrovat, ker je tudi glasbeni program odlicen, dogajanja so na vec trgih – za piko na i pa še morje … 😉

Eejjj, prav preverit sem mogla, ce ni to moj zapis, ker je identinčno mojemu mnenju. Res je bozanska destinacija, tako spomladi kot v decembru.
Bila na adventu, letos pa greva silvestrovat, ker je tudi glasbeni program odlicen, dogajanja so na vec trgih – za piko na i pa še morje … 😉
[/quote]
Ti sprehodi so nekaj čudovitega. Opatija je prijetna destinacija. Za dopust ne, za kak vikend v jeseni ali spomladi. Ali pa kar tako za enodnevni izlet. Novoletne pa še nisem doživela. Bo treba enkrat še to.

Opatija….visoko priporočam!!

Na instagramu Visit Opatija si lahko pogledate, kako lepo je okrašena Opatija.

Hvala avtorica za dobro domislico! Bo treba razmislit v tej smeri. Nekaj drugačnega za doživet. Morje in lučke. Zanimivo. Dobra ideja!

New Report

Close