Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kje je čar pitja kave ali čaja v baru proti domačemu kavču

Kje je čar pitja kave ali čaja v baru proti domačemu kavču

Jaz pa nikoli nisem razumela pitja kavice ali čaja v baru. Plačaš absurdno drago ceno, za to da sediš na hrupnem, neudobnem mestu, poleg tega še naletiš na arogantnega kelnarja ali kelnarco. Če te tišči na wc moraš v tist usran wc in potem “božaš” spet tisto skodelico. Kaj je tako posebnega v tem razen čredni nagon pitja kavice v baru? Jaz povabim prijateljico vedno domov na kavo, meni je to 100x boljša izbira.

V družbi je čar. S prijateljico greve na kavo v kafič, tam pridejo še druge puznce. Pol urce, mal poklepetamo in gremo vsaka v svojo smer.

Z mojimi otroki grem tudi rada. Lepo se je umakniti. Na nevtralno območje. Kavico posrkamo, poklepetamo, kar doma ponavadi ne. In gremo dalje.

Meni je čar v nepričakovanjem srečanju nekoga, ki ga dolgo nisem videla, oba imava po urice časa in to je to. Prijetnejša alternativa klepetu stoje, ko si v napoto pešcem.
Poleti je pa čar v sedenju na bolj frekventni lokaciji in opazovanju reke ljudi, ki pohajkuje mimo.

nova
Uredništvo priporoča

Odrasli ljudje si po obisku WC-ja umivamo roke.

meni je pa še 100x boljša izbira, ko me prijateljica povabi k sebi na “čaj”:-)))

Ubistvu prav nobenega smisla ni razen črednega babovja ki kafetira po umazanih kafičih in zakajenih čikarjih, ki smradijo pred njim.

Si v drugačnem ambientu, piješ drugačno kavo (ene so take, ki jih ne moreš kupiti za domačo uporabo), vidiš/spoznaš koga novega ali po naključju srečaš nekoga, ki ga/jo že dolgo nisi…
Skratka, eni imajo radi spremembo, drugi rutino 😉

Si v drugačnem ambientu, piješ drugačno kavo (ene so take, ki jih ne moreš kupiti za domačo uporabo), vidiš/spoznaš koga novega ali po naključju srečaš nekoga, ki ga/jo že dolgo nisi…
Skratka, eni imajo radi spremembo, drugi rutino 😉
[/quote]

Ampak ali je to še drugačen ambient in druga rutina če večkrat na teden žuliš tisto kavo v istih kafičih? Ali ni bolje in bolj zdravo iti na sprehod?

Pač vsakemu je kaj všeč.. men posedanje po kafičih lokalih nikoli ni bilo, sem raje pičila na dolg sprehod, ni pa toliko družbe za dolge sprehode, raje posedajo, pa me prepričujejo da bi posedala po par ur tam, medtem ko jaz njih ne da naj gredo na dolg sprehod z mano, posedam pa tudi ne… hehe…

Ampak ali je to še drugačen ambient in druga rutina če večkrat na teden žuliš tisto kavo v istih kafičih? Ali ni bolje in bolj zdravo iti na sprehod?
[/quote]

Kakor kdo: jaz grem max. 1-2x na teden, včasih cel teden ne, ne visim tam po več ur (morda pol urice), tako da tega ne doživljam kot rutino. Ni nekaj, kar bi bilo obvezno “na sporedu”, grem(o), ko se nam zljubi. Je par kafičev, kjer se dobro počutim, mi je všeč ambient in tam z veseljem spijem kavo ali čaj, pojem kakšno tortico ali pa probam kakšno novost v ponudbi. Ob tem pa debatiramo, ne vidim nič slabega v tem.

Se pa to ne izključuje s sprehodom 🙂
Na Slavniku tudi z veseljem spijem vsaj 2 šalici čaja na klopci pred planinsko kočo…

New Report

Close