Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vnuku ni bilo všeč darilo od Miklavža

Vnuku ni bilo všeč darilo od Miklavža

Res je, da je od Miklavža minilo že več dni, ampak sin z družino živi na drugem koncu Slovenije in so k nama, z možem, lahko prišli šele pretekli vikend. Tudi pri nas je nosil Miklavž. Vnuku pa darilo, ki ga je prinesel ni bilo všeč. Samo zmrdoval se je in se umaknil ter rekel, da mu darilo mi všeč, ko sem ga vprašala. Darilo je bilo resda nekoliko bolj skromno, kot je pričakoval. Malo sladkarij, sadja in traktor (seveda v obliki igrače). Z možem sva bila razočarana, saj sva mislila, da bo vnuk zadovoljen in vesel. Tako pa … Ravno obratno. To se je vsaj mene zelo dotaknilo, mogoče še celo nekoliko preveč, saj sem se zjokala po obisku. Ne morem pomagati. Taka pač sem. Čustvena.

 

Sej je še božiček pa dedek mraz.Se mu boš že odkupila.Pa pozanimaj se prej,kakšne ima želje.Ne kar na blef.

Tvoj vnuk je pa razvajen.
Sigurno vsakič v trgovini teži kupi, kupi, kupi.
Ne vem, zakaj bi se jokala. Nisi naredila nič narobe.

nova
Uredništvo priporoča

Vnuk ve, da je zaslužil šibo, ne pa sladkarij in traktorja..


To je pravi odgovor. Kakšen božiček in dedk mraz, pa spet darila. Nič. Pa se pridigo bi mu naredila, kako grdo se obnaša.

Podpis.

Pa da slucajno ne bi se jokala.

Za Miklavža je bilo ponavadi suho sadje. Vprašaj svojega otroka, kaj je prenesel naprej na vnuka.

Sej je še božiček pa dedek mraz.Se mu boš že odkupila.Pa pozanimaj se prej,kakšne ima želje.Ne kar na blef.
[/quote]

Seveda no. Meni nakaži milijone. A tko bo vtedu? 🤣😂😂😂😂😂😂

Vnuku ni bilo vsec TVOJE darili, ne pa Miklavzevo! Najprej to razcisti!

Drugo pa, ni vazno, kako skromno ali bogato je darilo, zadeti moras tisto, kar ima otrok rad. Zakaj ne vprasas sina in snaho, kaj si otrok zeli, nad cim se navdusuje, kaj ga veseli?
Ko kupujem darila za otroke, vedno vprasam starse, kaj je trenutno “in” pri otroku.

Škoda, ker niste prej vprašali, kaj bi rad.
Pri nas naredi spisek 3 – 4 igrač in nekaj uporabnega (imamo samo enega od dobrih mož), igrače cenovno ne smejo preseči 20 € in potem se med sorodstvom porazdeli. Letos je le tašča naredila vse po svoje in kupila vse kar je bilo na spisku (slikala je spisek, češ da bo našla pravo igračo), je mislila, da bo izpadla ful dobro, pa ni tako izpadlo. Otrok je bil vesel le tiste igrače, ki naj bi jo kupila, vse ostalo je že imel.
Meni je to najboljši način, zato ker najdražjo igračo kupiva midva, stari starši pa ostale (manj drage), kar jih finančno ne bremeni pa še veseli so.

Saj ni čudno. Čisto prav je napisala, da imajo polno rit vsega. Kakšno spraševanje, meni prosim milijone. Saj je tudi suha hrana no. 🤣😂😂😂

Jah, napisala si cel kup stvari, samo tistega ne, kar je res bistveno. Koliko je vnuk star, a naj bi mu bil traktor načeloma všeč (eni otroci so nori nanje, mojemu so recimo čisto brezvezni), a se vnuk vedno grdo obnaša, ko dobi darilo, a je običajno vljuden in je bil tole enkratni dogodek.

Tega pa ne razumem. zakaj ste dali na spisek stvari ki jih že ima?

Saj niso. Na spisku so bile 4 stvari, ki si jih otrok zeli. Starša sta kupila najdražjo, eno je kupila teta, drugi dve pa naj bi vsaka od babic eno. Pa je ena babica kupila vse štiri, od tega je otrok tri že imel, ker jih je od drugih treh dobil.

Dober sistem, če ti ga ne sabotirajo.

Tega pa ne razumem. zakaj ste dali na spisek stvari ki jih že ima?
[/quote]

Otroka sama napišeta seznam, kaj bi rada imela (in še nimata) in iz tega seznama igrače razdelimo po babicah, pa midva, pa tete in strici. Mi smo si razdelili, tašča pa je vseeno kupila vse iz seznama, čeprav je vedela, da smo porazdelili (ker smo ji povedali kaj bo kdo kupil). In tako je dobil kup podvojenih stvari. Razumljivo?

Pa kako se lahko razjokaš zaradi vnukove reakcije no. Otroci so pač direkt, ne razmišljajo, a to nima veze s kakšno hudobijo.

Njegov problem!
Ti si kupila, prinesla, če mu pa ni všeč, naj mu kupijo še drugi.
Fant je nevzgojen in nespoštljiv!
Predvsem pa so tukaj njegovi starši, ki mu ne znajo povedati, da je vsako darilo primerno in lepo!

Ta darila in pričakovanja so res prekletstvo.
A starši ne znajo/znate malo umiriti pričakovanja?

prej so darila nosili samo doma, sedaj pa se vsak spomni, da je MIklavž že za vsakim vogalom nekaj pustil.
Cmerava stara mati si je sama kriva za svojo žalost.
Šla bi za ta denar na eno masažo, pa bi bila srečna, pamž pa ne bi bil razočaran, saj ne bi nič pričakoval.
Ali pa bi staremu očetu kupila en liter viskija pa bi se ga skupaj napila.

S hudobijo ne, z vzgojenostjo pa veliko!

Mojadva sta letos tudi bila razocarana nad darilom pri tasci, a sta bila vsaj tiho…

Vedno gre v Mano in jim kupi neke random zadeve, ki ji pridejo pod roke. Ni komplet, niti barvno usklajeno ne nic. Pa se premajhno.
Najbolj me jezi, ker kao nima denarja in ful spara. Ma daj zavij poleg v Mladinsko knjigo in kupi knjigico za enak denar, tega sta vedno ful vesela.
Ironija pa je, ker vedno pravi, da imata prevec oblacil. In potem jima jih kupi se ona…

Cmerava stara mati?
Pamž?
Ti pa nimaš vseh pik ! Imaš samo končano OŠ ?

Cmerava stara mati?
Pamž?
Ti pa nimaš vseh pik ! Imaš samo končano OŠ ?
[/quote]
ja očitno ima vse pike stara mati, ki se cmera, ker pamž ni padel dol od veselja, ko je zagledal njeno brezvezno darilo. družina se je pripeljala na drug konec Slovenije, potem pa je morala gledati cmeravo staro mater, namesto, da bi skupaj pojedli kosilo, se malo pogovorili in bili veseli.
Sicer pa za vse otožne babnice – danes so otroci najbolj veseli denarja (pa starši tudi), vse drugo je mazanje oči (ok. če je kakšno res drago darilo, ki bi ga itak tudi sami kupili).

Pa kakšne imate nekateri to otroke in vnuke, madona no?!?!!?
Moja tašča je kmečka ženska, s kmečko penzijo … pa niti če bi rada dala, ne more. Moja starša neka srednja žalost od delavske penzije … malo daljši štrik, pa še vseeno ne veliko.
Od sredine novembra tulim, navijam, obveščam, da za darila nekaj simboličnega – sladkarija, nekaj malega za zraven …
Otroka imata itak vse, kar potrebujeta in mi gre tole preseravanje z darili: od koga bo večje, boljše, dražje, popolnoma mimo. Delati sezname in ji potalati med žlahto???? Ma ti ga potlačim kamor sonce ne posije!

Pa ne jokat no!

Res je odvisno, koliko je otrok star. Ampak tam nekje do pet let bo pač otrok reagiral, kot bo. Morda mu bo všeč, morda ne. In to tudi pove. To nima veze z vzgojenostjo ali s hudobijo ali čim drugim. Tudi nam niso vse stvari všečne, a ne? Pa iz vljudnosti pač namenimo nasmešček in gremo dalje. Pri tako starem otroku to še ne gre.

Kar si kupila, si. Ne jokaj zaradi etga, ker mu tisti trenutek ni bilo všeč. morda mu bo kasneje. Tudi to se zgodi. Zdaj je 100 daril. Od povsod. Kar mu ej zdaj bedno, bo lahko čez emsec dva super.

New Report

Close