Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ginekološki pregled(4)

ginekološki pregled(4)

pozdravljene!
rada bi nekaj povedala in nevem kje saj do zdaj še nikjer nisem dobila odgovora

imela sem že 3 ginekološke preglede in usi pregledi so bili samo ultrazvok.
ker pa sem naročena januara na pravi pregled bi rada nekaj vprašala.

kako poteka pregled pri ginekologu? ali zna katera usaj malo bol opisat saj nikjer nenajdem takšne teme. nasploh neven kako to poteka zanima me tudi ko prideš k ginekologu ali se v preoblacilnici daš dol samo hlače al spodnje perilo tudi ker pri mojem ginekologu je preoblacilnica kjer bi se naj preoblekla kr ustran (preoblacilnica na drugi strani kot ginekološki stol)

potem pa imam še eno dilemo in neven kako si naj pomagam
vedno ko pomislim na to da me bo ginekolog pregledo dobim napad panike, začnem se trest dobim napade joka itd… že pri ultrazvoku me je bilo sram kaj šele bo kasneje.

upam da bom tukaj dobila odgovor na svoja vprašanja saj na spletni strani to sem jaz sta obedve moji dve temi nikjer za najdit
lp.

Preden se razpišem prosim napiši ali si že imela spolne odnose

Pazi, da se ne boš nasrala kot ta, ki je prvič prišla h ginekologu, se vpričo več oseb v belih oblekah slekla in legla na mizo ter dala noge narazen. Nato se je tam spodaj treslo pa rukalo…pa je vprašala zakaj vse to traja tako dolgo saj ste vendar zdravniki. Pa se je zasmejal en od tabelih “Ne, gospa mi smo tuki samo malarji”.

Kolk si pa stara punca? 10 let…
Dejte nehat s takimi provokacijami, ker ste dolgočasni.


Sori,praviš,da si imela ginekološke preglede,ki so bili samo ultrazvok.
Ultrazvok česa?
Ker ultrazvok ni ginekološki pregled.


Provokacija. Izda te pa to, da kao nikjer ne najdeš podatkov. Ni res. Na internetu imaš morje opisov, kako izgleda prvi pregled, tako da vtipkaj, beri in se naslajaj.

LJBA: nisem imela spolnih odnosov
ANUŠKA 77: stara sem 17

ultrazvok česa: ultrazvok ki ti ga nrdi ginekolog ko prides na pregled ker te prau nemore pregledat ce se nisi meu spolnih odnosov

jaz sprasujem kaj naj nrdim ker dobim napade panike ko že samo razmišlam da bom morala na pregled.

Če si resnično stara 17 let, grem lahko s teboj. Termin ni važen, bom že vzel dan dopusta.

Sploh ne morem odgovoriti na tvoja vprašanja, ker me je tvoje slabo poznavanje slovenskega jezika preveč razburilo!

Sedi, cvek!

Ali imas kaksne probleme, da hodis tako pogosto h ginekologu?

Meni so naredili prvi ultrazvok ko sem rekla, da nacrtujem nosecnost.

Sam pregled pa ko sem že imela spolne odnose.

Ne vem zakaj imas pri 17 letih toliko pregledov.

To, da te ginekološko ne morejo pregledati, če še nisi imela spolnih odnosov ni res.

eh, ja.
zakaj pa si sploh sla na ultrazvok?
torej je nekaj narobe?
pri 17 ih hodit k ginekologu preventivno ni potrebno, saj to menda ves?
razjasni se, ali pa bolje izpili svojo provokacijo ….

prvi ultrazvok sem imela ko sem prišla na drugi pregled (prvič ko sem šla je bil le posvet glede težav ki sem jih imela) in ultrazvok je naredil da je videl kaj je narobe (menstruacija mi je zamujala 1 leto pa pol)

torej da razjasnim uso stanje ker nekatere res neznate do konca prebrat stavka
1. na pregled sem šla zaradi tega ker mi je eno leto in pol zamujala menstruacija in logicno da je zato naredil ultrazvok sej ti ga more nrdit da vidi kua je narobe
predpisal mi je tudi primolut nor

nato ko sn naslednic prisla na pregled ker še nisem do takrat mela spolnih odnosov me ni moral pregledat ginekološko saj to je logicno da te nemore pregledat. zato sn sla samo na ultrazvok ker pri prvem ultrazvoku ni videl ničesar. in tudi pri drugem skor nič

nasljedni pregled imam komaj takrat ko se bom odlocla za prvi spolni odnos in kontracepcijo in tu smo pri uporasanju ki sn ga v prvotni objavi ze napisala (strah pred pregledom itd..)


A si mogoče pomislila,da bi bilo bolje ,če bi si izbrala ginekologinjo?


Preden druge obsojaš, da ne znajo brati, se nauči uporabljati veliko začetnico in ločila. Za začetek. Običajen ginekološki pregled se opravi šele po prvem spolnem odnosu. Stric Google je poln podrobnih opisov.

A si mogoče pomislila,da bi bilo bolje ,če bi si izbrala ginekologinjo?
[/quote]

nikjer v mariboru nenajdem prostih ginekologinj / usepovsod so čakalne dobe use do 6 mesecev.

niti nevem kako menjati ginekologa kaksen je postopek
drgac z veseljem bi imela rajsi ginekologinjo
a takrat ko sem si jaz izbirala ginekologa je bilo pri tem ki ga mam zdaj najhitreje priti na vrsto

Punca kaj bi ti sploh rada povedala??
Ginekološki pregled res da ni prijeten, ni pa to nek bav bav…
Kako boš pa enkrat šla rodit,če te je že pregleda groza…
Se nobeno ni ginekolog pojedel…
Kar se tice slačilnice je povsod drugače…
ginekologu je to služba in on ne gleda kakšno ima katera, kako je obrita ip…
Poskrbi za higieno in to je to…
Vse ostalo kar te pa se zanima pa je najbolje da vprašaš ginekologa,preden se tu ubadas z vprašanji.
Že res da je gužva,ampak če boš že predhodno sestri povedala kakšne so tvoje težave, verjemi da boš dobila termin…
Glavo pokonci…

Obleci krilo in potem pred pregledom slečeš le spodnje perilo. Drugače pa- ne hiti s spolnimi odnosi. Te bodo pač pregledali le z ultrazvokom ali pa sploh ne – bo le posvet. Nič hudega ne bo. Sestro pred pregledom lahko vse vprašaš. Vse bo ok.

New Report

Close