Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kozmetičarka – kdaj, kako, kaj

Kozmetičarka – kdaj, kako, kaj

Bližam se 40. letu in počasi bi res bil čas, da svoji koži na obrazu posvetim malo več časa. Prenovoletna obljuba je, da bom začela hoditi h kozmetičarki. Kako se naj tega sploh lotim? 🙂 Kakšne so vaše rutine? Kako pogosto hodite in kaj si tam privoščite?

Ne hodim že ohoho let, veliko pomembnejša je redna vsakodnevna nega. Sem totalni fan korejske kozmetike in sistema nege. Če te zanima poišči na netu, npr na redditu je skupina AsianBeauty, kjer je vse lepo pregledno razloženo.

ne razmumem, če do sedaj nisi potrebovala kozmetičarke, zakaj bi jo pa kar nenadoma morala imet?

nova
Uredništvo priporoča

Ne vem, zato pa sprašujem. Zdi se mi, da starejša koža potrebuje malo več pozornosti, ampak povsem lahko se motim 🙂

Ja pozornosti, od tebe ne od kozmetičarke. Razen če misliš 2x na dan vsak dan tja hodit 😉

Ma lej, večino časa nege v salonu se porabi za ‘čiščenje’ ogrcev in mozoljev a.k.a. iztiskanje. To je hud napad na kožo in po mojih izkušnjah, ko sem prišla domov so bile pore že spet polne, koža je pohitela nadomestit izgubljeno. Torej mrcvarjenje za brezveze. Jaz ne vem če ti to rabiš oz kaj sploh rabiš. Kemični piling si lahko narediš doma, masko menda tudi znaš zmešat in naflockat, tista masaža je pa itak bolj božanje, to tudi znaš. Jaz sem nazadnje hodila samo na voskanje nog, potem sem tudi to začela početi doma s trakovi. Tako da…

Sem sla pogledat – meni ni kaj pregledno. Kaj pa te tok navdusuje oz kaj mislis s sistemom nege?

Bom se prebrskala, da vidim kaj pravijo 🙂

Sem sla pogledat – meni ni kaj pregledno. Kaj pa te tok navdusuje oz kaj mislis s sistemom nege?

Bom se prebrskala, da vidim kaj pravijo 🙂
[/quote]

Zgoraj imaš gumb ‘Information’ kjer izbereš kar te zanima. Npr

https://www.reddit.com/r/AsianBeauty/wiki/new_user_guide

https://www.reddit.com/r/AsianBeauty/wiki/theabroutine

Navdušujejo me pa sami izdelki, ki so lahki in se čudovito vpijajo, pa sam postopek nege, po katerem v kožo strpam veliko več vlage kot pri klasični zahodni negi.

Kok kul! Hvala ti za tole 👍🏻😊
Ja, saj azijke so res frikice in rekorderke v lepi koži, se jih splača poslušat.

no, jaz sem 45 in trenutno hodim enkrat mesečno na microneedling – to je terapija proti staranju, ker kožo vzpodbudi, da proizvaja več kolagena.

na čiščenje kože pa mi hvala bogu ni treba več. se je močno umirilo

Ni zakaj 😉

Se strinjam glede korejske kozmetike. Najboljša. Je pa res, da rabiš veliko produktov, če se želiš držati priporočene nege 10-ih korakov in vzame tudi več časa, ampak je vredno. Glede kozmetičarke pa je dobro iti 1x mesečno ali pa vsaj vsak drugi mesec na čiščenje in nego. Rednost se izplača. In ženska si mora znati vzeti čas zase brez slabe vesti 😊

"Sometimes you will never know the value of the moment until it becomes a memory."

Sokoglam je super za nasvete glede korejske nege. Predlaga produkte glede na tip kože.
https://sokoglam.com/pages/the-korean-skin-care-routine

"Sometimes you will never know the value of the moment until it becomes a memory."

Ni nujno da rabiš veliko produktov, ravno ta fleksibilnost mi je všeč, pač prilagodiš si rutino glede na potrebe kože in glede na letni čas. Trenutno je npr popularna metoda nanašanja tonika v sedmih plasteh, menda se s tem strpa v kožo veliko vlage. Jaz sem sicer to probala samo enkrat, imam preveč rada svoje serume in ampule 😉

Sem pa trenutno ko je zima na več kot 10 produktih, pa tu ne štejem parkrat tedensko kislin in mask, poleti mi je pa več kot dovolj tonik, serum in uv zaščita.

Ni nujno da rabiš veliko produktov, ravno ta fleksibilnost mi je všeč, pač prilagodiš si rutino glede na potrebe kože in glede na letni čas. Trenutno je npr popularna metoda nanašanja tonika v sedmih plasteh, menda se s tem strpa v kožo veliko vlage. Jaz sem sicer to probala samo enkrat, imam preveč rada svoje serume in ampule 😉

Sem pa trenutno ko je zima na več kot 10 produktih, pa tu ne štejem parkrat tedensko kislin in mask, poleti mi je pa več kot dovolj tonik, serum in uv zaščita.
[/quote]

Drži. Glede čiščenja se jaz vedno držim dveh korakov (eno za make-up, drugo za nečistoče), tonik vedno, esenca in serum pa sta, po mojem mnenju, srce korejske nege 😊 Ostalo pa je bonus 😊

"Sometimes you will never know the value of the moment until it becomes a memory."

Drži. Glede čiščenja se jaz vedno držim dveh korakov (eno za make-up, drugo za nečistoče), tonik vedno, esenca in serum pa sta, po mojem mnenju, srce korejske nege 😊 Ostalo pa je bonus 😊
[/quote]

Tudi jaz zvečer čistim vedno v dveh korakih, uporabljam pa kar Lactacydov oljni čistilec kot prvi čistilec, sem zadovoljna z njim, se dobro speni in spere. Uporabila sem ga že celo za umivanje las in rezultat mi je zelo všeč. Drugi čistilec pa cosrx, sem že na tretji tubi, uporabljam ga tudi zjutraj.

Eh ja, esence in serumi, nenadomestljivo.

prednisone 5 mg tablet rx how much is prednisone 10 mg 20 mg prednisone tablet
https://prednisonet.online prednisone 10mg online
prednisone in canada prednisone 10 mg over the counter prednisone 10mg price in india

Hodila na nego obraza h kozmetičarki pred leti, ko sem bila najstnica so mi za rojstni dan plačali starši nego obraza in čiščenje aken-toliko mal kot mi je ta kozmetičarka očistila akne si sama  doma več, pa še drago je. Zdaj, ko imajo te ukrepe se mi zaradi tega ne da it, si sama super uredim obraz, joga obraza proti gubam z guasho, jade rollerjem.

New Report

Close