Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek premama

premama

Večkrat slišim na tem forumu govor o teh prenatalnih tabletah, pa me zanima če so delovale za vas? mislim se je vaša kri izboljšala?

Folno kislino ti dohtar predpiše, ne rabiš po spletu kupovat morebitnih ponaredkov, ki v najboljšem primeru nimajo skoraj nič učinkovine, v najslabšem so pa strupeni. Zgloj v vednost, na svetu je letno 200 tisoč umorov, 700 tisoč ljudi pa umre od posledic ponaredkov zdravil.


Folne kisline lahko ogromno poješ tudi s hrano…ne vem zakaj bi kdo sploh kupoval dodatke.


Folne kisline lahko ogromno poješ tudi s hrano…ne vem zakaj bi kdo sploh kupoval dodatke.
[/quote]
Glej ne preveč brihtna, zdravniki v času načrtovanja nosečnosti z razlogom predpisujejo folno kislino za uravnavanje hormonskega neravnovesja. Če pa vsaka kokoš misli, da je pametnejša od visoko izobrženih ljudi , pa naj le sebi svetuje, ne drugim, ne?

Moje mnenje je, da s pravilno in zdravo uravnoteženo hrano res ne potrebuješ tablet…vse kar skoncentrirajo v tablete, dobiš tudi v naravi…preveč je stranskih učinkov.

Amapk tvoje mnenje, ki to sploh ni, nikjer ne šteje, le mnenje zdravnika, veš?😁


Glej ne preveč brihtna, zdravniki v času načrtovanja nosečnosti z razlogom predpisujejo folno kislino za uravnavanje hormonskega neravnovesja. Če pa vsaka kokoš misli, da je pametnejša od visoko izobrženih ljudi , pa naj le sebi svetuje, ne drugim, ne?
[/quote]

Folna kislina NI za uravnavanje hormonskega neravnovestja, ampak za preprečevanje morebitne spine bifide!

Folna kislina je zelo pomemna za razvoj ploda, zato jo je v času načrtovanja nosečnosti in prve tri mesece nosečnosti potrebno dodajati.

Folna kislina NI za uravnavanje hormonskega neravnovestja, ampak za preprečevanje morebitne spine bifide!
[/quote]
Da bi kaj prebralo, ne gre?

pri tvoji mami je moralo biti nekaj drugega narobe ko te je nosila.

Če prav razumem te zanima Premama folna kislina? Moja prijateljica jo je jedla in nam o njej razlagala…zapomnila sem si to, da je brez joda in da vsebuje še ostalke vitamine…tako da ko bom načrtovala nosečnost si jo bom kupila 😉


če bi jaz bila na tvojem mestu, bi v načrtovanju nosečnosti in tudi prve 3 mesece jemala feminion, ki ima edini aktivno obliko FK, ki jo telo lahko takoj uporabi. V teh mesecih je FK najbolj ključna, potem kasneje bi se potrudila,da bi jo dovolj zaužila s hrano. od 3 meseca naprej pa bodi pozorna na zadosten vnos omega 3, ki so tudi pomembne za razvoj ploda. Takšen je moj pogled na to.


Ja, če pojes ene 5kg špinače na dan, potem tablet res ne rabiš. Te tablete nimajo NOBENIH stranskih ucinkov, so samo vitamini in minerali, niso zdravila! Kar telo ne rabi izloči. Poznam eno pametno mamo ki je imela tako mnenje kot ti – punčka rojena z velikim znamenjem na hrbtu, za las se je izognila spini bifidi. Zakaj bi igrala ruleto z lastnim otrokom ce ni treba?

Recept, ki pomaga vsakemu, da si izboljša kri (premalo železa).
Napisan je za 1 liter.
Jaz pripravim 1 dcl, potem ponovim, da imam sveže pripravljeno vino-sirup.

ŽELEZNO VINO

1 liter terana (raje domačega pri kmetu, ne iz trgovine)
1 kg limon (ali pomaranče)
1 kg sladkorja

To skuhaš, da malo prevre. Ohladi in daj v stekleničko. Sirup pij 3x dnevno po 1 žličko.
Lahko tudi več. Če imaš probleme z zaprtjem, potem ne pretiravati s količino popitega sirupa.


Za nosečnice in njihovo slabokrvnost (premalo železa) to ni pravšnji recept, saj
nosečnice ne smejo alkohola.

Z uravnovešeno prehrano dobiš vse kar potrebuješ. Nikoli nisem imela težav ne z železom, niti s čim drugim. Posebnih dodatkov nisem nikoli jedla.

Farmacija marsikaj naredi, da pospešijo prodajo. Ne nasedajte!


Da bi kaj prebralo, ne gre?
[/quote]

Napisal si: “…. iz razlogom predpisujejo folno kislino za uravnavanje hormonskega neravnovesja. …”.
To enostavno ni res, saj folna kislina ne uravnava hormonsko neravnovesje, ampak preprečuje morebitno spino bifido!


Za nosečnice in njihovo slabokrvnost (premalo železa) to ni pravšnji recept, saj
nosečnice ne smejo alkohola.
[/quote]
Ni alkohola, ker prevreš.

težko je komentirat, da bi se zaradi folne kisline izboljšala kri…je padejstvo da obstaja veliko različnih proizvajalcev in so si med seboj različne, glede na to, kaj in koliko imajo dodanih ostalih vitaminov…posledično se zaradi vsega skupaj izboljša kri.
Tukaj je lepo razloženo: https://www.prehrana.si/sestavine-zivil/vitamini/folna-kislina-b9

Jaz sem folno jemala pri obeh nosečnostih…mislim, da je čisto vseeno katero, važno da je

To ne drži, razlikujejo se po tem kaj ratzen folne še vsebujejo…jaz sem jedla folno v kombinaciji z vitamini…https://www.lekarnar.com/izdelki/premama-duo-tablete-in-kapsule

Jaz sem ves čas femibion jedla. Najprej 1 in nato 2.

Za hemoglobin mi je pa gin. predpisala zdravilo, sem ga jemala v drugi polovici nosečnosti.

Ne poslušat takih tepcev. Po osamosvojitvi se je začelo govoriti o teh prehranskih dopolnilih in ta generacija, če gledaš mlade je čisto drugače od naše, ta stare, ko se o tem ni govorilo. Vsi butasti, no, ne čisto vsi, večina. Dejansko je opazna razlika v razvoju. Samo potem se je pa spet nehalo, tko da so spet prišlina oblast ljudje, ki hočejo neumne ljudi, kot v ta starem režimu. Sej veš, neumne lahko neumen obvlada, pametne pač ne.

New Report

Close