Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prešite odeje, naravno ali umetno polnilo

Prešite odeje, naravno ali umetno polnilo

https://jysk.si/spalnica/presite-odeje

Je kdo uporablja oboje, umetno polnilo in naravno, so kaki plusi/minusi.

Mi je dostkrat toplo za spat….kljub temperaturi okol 19°C

Ko vidiš to barbarstvo človeka nad živalmi, je za pokrit in obleči dovolj dobra tudi sintetika.
Na tak način kožeuhajo tudi zajčke. Zajčki ne spuščajo zvokov, ampak ko jim na živo pulijo dlako, kričijo.
Premislite, če resnično potrebujete puhovko. Cenenim barbarskim metodam živalim prijazne metode niso konkurenčne.
Čas je, da človeštvo izumre. Skajni čas!
https://www.youtube.com/watch?v=QnnkHgyqARQ&feature=share

Važno, da sintetika nekoč ne pristane v morju in zaduši morskih živali …

Zate ne vem, mene stalno zebe in imam dve odeji, eno polnjeno s perjem, letos pa sem dobila se eno polnjeno z volno.meni sta obe topli in super za spat.

Meni je iz sintetike dosti bolj zracno in lazje se opere.
Imam presito odejo, iz puha in perja, neko staro, mi je dala mati za na pec. Sem jo najprej oprala in komaj posusila. Se tisti puh zmecka v neko kepo, in je potem treba tisto veckrat narazen dajat ko se sije. Jaz sem potem dala v susilca in je bila odeja skoraj taka kot prej, kako to naredit brez susilca nevem.
Poleg tega da je tezko za prat, je taka odeja dosti tezja, vsaj meni se tako zdi, in pa dosti toplejsa. Pa velikokrat pokuka puh ven iz odeje.
Kako je s ceno pa nevem, nisem nikoli kupovala naravne presite odeje. Na postelji imam sinteticno in sem zelo zadovoljna.

Imam neko bio odejo, ne vem točno s čim je polnjena – a zame je bistveno boljša od sintetičnih. Pod njo se skoraj ne potim in lepo spim – celo zimo in prehodna obdobja. Ko je hladno čez dodam še navadno odejo.
Sredi poletja, je pa debelejša rjuha dovolj.

Za pozimi imam prešito odejo, polnjeno z volno, za poleti pa tanjšo, polnjeno z bombažem. Zelo zadovoljna.

Imam volneno polnilo, kupljeno od Odeje. Je tanka, zelo lahka in odlično greje. Ko jo operem na 30 stopinj, ostane enaka. Posušim jo v sušilcu, da se volna ne stisne. Imam jo že 4 leto in je odlična.

V bistvu ni toliko važno polnilo, kot to, da ljudje menjavajo odeje po petih letih. Pri nas imamo pernice že več kot 25 let, operem jih enkrat na leto in so še vedno ok.
Količina odpadkov je tista, ki nas bo zadušila.

New Report

Close