Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A zamrzovalna omara res ne dela v hladnem prostoru?

A zamrzovalna omara res ne dela v hladnem prostoru?

Kupujem eno izmed Gorenjevih zamrzovalnih omar. Med specifikacijami piše, da je “klimatski razred N in T” – (N +16°C do +32°C). Prodajalec mi je pojasnil, da to pomeni, da lahko dela v prostoru, ki ima med 16 do 32 stopinj. Razred T pomeni celo, da dela do 43 stopinj.

Mi bomo imeli to omaro v kleti, kjer je pozimi manj kot 16 stopinj. Ti razredi mi ful niso logični. Kdo hudiča pa ima v stanovanju 43 stopinj?? Po drugi strani je pa zagotovo veliko kleti, kjer je manj kot 16 stopinj pozimi.

Skratka, a bo ta omara delala, če bo v kleti na recimo 12 stopinjah?

Mi smo imeli skrinjo v kleti kjer pozimi po moje ni bilo več kot 10C. Ma dela že gotov 20 let non stop.

Če je prevroče verjetno motor lahko crkne, če je premrzlo pa nima več učinka/moči podobno kot toplotne črpalke. Sam na 12C če ne dela…. se mi ne zdi še tako nizka temperatura.

Dela. Preverjeno. Ze 40 let.

Ne dvomim, da skrinje narejene 20 let in več nazaj delajo tudi na nižjih temperaturah.

Te novejše pa žal ne. Mi imamo hladilnik z zamrzovalnikom v šupi, ki ga uporabljamo predvsem v poletnih mesecih. Točno pri kateri temperaturi neha delat ne vem, ampak ko ta pade pod 10 stopinj zagotovo ne dela več. (v navodilih tudi piše 16)

Prejšnja skrinja pa je delala tudi pri nižjih T.


Te kombinirane morajo imet določeno temp, da se kompresor sploh vklapla, ker je tipalo v hladilniku in ne v zamrzovalniku

Danes je pa res že vsak lahko prodajalec.
Ko bi imel kaj pojma o klimatih, ko bi ti imela kaj pojma o klimatih bi vedela da je to kar naj bi ti rekel trgovec en navadem bulšit.
V hladnješem prostoru ti bo manj porabil ne pa da ne bi delal, joj kam smo to prišli.

New Report

Close