Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Si gre še kdo na živce, ko se zaloti, da ima iste slabosti-pomankljivosti kot mama, oče?

Si gre še kdo na živce, ko se zaloti, da ima iste slabosti-pomankljivosti kot mama, oče?

Jih imate? Dobre lastnosti karakterja so že v redu, kaj pa slabe podedovane lastnosti? Vam grejo kaj na živce? Ste jih kaj izboljšali skozi življenje? Vas spravi v slabo voljo, ko vidite, da ste kiksnili tam, kjer vaši starši? Podobna reakcija kot oni itd.?
Ste mogoče skozi življenje ozavestili te slabosti in vam jih je uspelo izboljšati ali se z njimi spopadate in jih ne marate pri sebi?

Imam nekaj podobnih napak – a me ne motijo kaj pretirano. Tiste, ki so me motile sem večinoma odpravil. Ena me še daje, a menda bo šlo tudi to.

Imam nekaj lastnosti, ki so jih imeli moji starši in stari starši. Dobre ohranjam, slabe skušam pretvoriti v kaj pozitivnega. Včasih uspe, včasih ne.

Način pogovarjanja. Sem ga bila vajena od doma. To me najbolj moti. Hladen neobčutljiv karakter, brez nežnosti. To tudi. Negativizem, črnogledost, kompliciranje, dlakocepenje, … to še.
Skratka komunikacija in odnos, ki sem ga bila od doma vajena.
Zdaj to ne pomen, da sem groba in zlobna, kar je spet druga skrajnost.

Recimo da znam biti zelo trmast.

Nisem še prepričan, če je to dobro ali slabo.

Moja unikatna slabost je zaletavost in aroganca pri argumentiranju.

Si vis pacem, para bellum.

New Report

Close