Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Centralna etažna – kako imate vklopljeno

Centralna etažna – kako imate vklopljeno

Imam etažno centralo na olje. Ker mi največ pomeni, da ko pridem domov – samo pritisnem
na gumb in je toplo.
A jo vi čez noč izklapljate (jaz jo, ker je dimnik on spalnici in me moti ropot) ali naj se navadim in imet ves čas, da greje??

Mi ne pade na pamet, da bi ugašala gretje, imamo ga zato, da greje, da se zbudimo v toplo, da pridemo domov v toplo, da spimo v toplem, ne pa da se grem cel dan neko klikanje na gumb. Jebeš ti to tako ogrevanje, ko je skoz mrzlo!

Mi ne pade na pamet, da bi ugašala gretje, imamo ga zato, da greje, da se zbudimo v toplo, da pridemo domov v toplo, da spimo v toplem, ne pa da se grem cel dan neko klikanje na gumb. Jebeš ti to tako ogrevanje, ko je skoz mrzlo!
[/quote]
Se popolnoma strinjam. Ogrevamo na mestni plin, peč imamo prižgano sedaj v mrazu dan in noč. Ni da bi se zbujali v mraz, tistih par evrov ne odtehta, da sta otroka smrkava ali kaj več. Sem preračunal koliko več porabim mesečno, če kurim 24/7. Moj izračun je 43 EUR več mesečno. Cena enega kapučina na dan.

Prizgano non stop. Soseda priziga in ugasa. Enak nacin ogrevanja, enaka kvadratura. Jaz imam konkretno manjsi racun za plin kot ona.

Tega pa ne kupim, sori. Tudi jaz imam plin in vem, kolikšen znesek je bil na računu prvo zimo, ko sem se preselila in je grelo non-stop.

Tega pa ne kupim, sori. Tudi jaz imam plin in vem, kolikšen znesek je bil na računu prvo zimo, ko sem se preselila in je grelo non-stop.
[/quote]

Tu je govor o olju!

In v resnici verjemem, da je boljše, da imaš ves čas vklopljeno. Ker se stene segrejejo in tla in strop. Če ti izklopiš čez noč, se vse svinjsko hitro ohladi. In ko dopoldan vklopiš, segrevaš ponovno vse, In peč laufa na ful.
Je pa jeba, da ti dimnik ropota v spalnici ponoči.

Tega pa ne kupim, sori. Tudi jaz imam plin in vem, kolikšen znesek je bil na računu prvo zimo, ko sem se preselila in je grelo non-stop.
[/quote]

Mi se ogrevamo na toplarno.
Letos pozimi se je gretje podražilo in je račun skoraj 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} višji, ampak prejšnja leta pa skoz enak, par centov razlike od leta do leta. Prva 3 leta sem kar naprej zapirala in odpirala radiatorje, 2 leti se jih pa nisem dotikala, stalno odprti na polno – položnice enake.

A da je skoz vklopljena? Ponoči za par stopinj manj. Pa kšn radiator zaprt. ???
U glavnem, dela se štala, če zvečer izklopiš, ker se vse shladi. Od sten do sedežne, tal…komlet vsega.
Pa še zjutraj trpiš, ko je mraz.

Nastavi so dnevno-nočni režim, dve različno temp. glede na čas in se grelec ponoči skoraj ne bo prižigal

Tu je govor o olju!

In v resnici verjemem, da je boljše, da imaš ves čas vklopljeno. Ker se stene segrejejo in tla in strop. Če ti izklopiš čez noč, se vse svinjsko hitro ohladi. In ko dopoldan vklopiš, segrevaš ponovno vse, In peč laufa na ful.
Je pa jeba, da ti dimnik ropota v spalnici ponoči.
[/quote]

Tole sem citirala: Prizgano non stop. Soseda priziga in ugasa. Enak nacin ogrevanja, enaka kvadratura. Jaz imam konkretno manjsi racun za plin kot ona., klicaj je nepotreben,

Plinska. Naprogramirani različni režimi, tako da prižgano je stalno, a ne greje kar naprej.
Srednja temp čez dan v “delovnih urah”, zvečer se malo poviša, čez noč (od 23 do 5.30) je nastavljena nizka temp in ne greje nič, zjutraj od 5.30 do 8.30 pa spet malo višja temp, kot kasneje čez dan.
Odkar je nova peč, je poraba za skoraj 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nižja. Bonus je upravljanje po netu – če se kdaj nenapovedano kje ostane dlje, znižam temp, da ne greje brezveze.

Najprej hvala. Se pravi, da je bolš, da je peč ves čas vklopljena, s tem da ponoči na minimum. Sploh zdaj, ko je zunaj pod nulo mraz.

V naslovu sem se pošalila, ker plin na Gorenjskem je klinac. ((( zadnje čase. Meni je top, da sama vse vzdržujem in skrbim za vse. Pride majster, ko spuca in zamenja filtre – ni nobenih prisklednikov, nobenih položnic, nič!
Plačam samo svoje!

Najprej hvala. Se pravi, da je bolš, da je peč ves čas vklopljena, s tem da ponoči na minimum.
[/quote]

Ne, zakaj? Ni boljš, da bi bila ves čas vklopljena. Vklopljena ne more manj kot izklopljena porabit. Boljš je samo, če te ponoči zebe ali pa če te zjutraj zebe – torej če ti paše tako kot imaš, imej še naprej. Bolj varčno ne bo, lahko ti je samo bolj komot.

Ja, če si ne znaš kupit ene programske ure za na vtičnico za 10 evrov in je naštimat, da malo prej vklopi peč, preden se zbudiš, potem trpiš kar upravičeno, ja.

Peč je narejena, da laufa na ful. Goret mora tolk, da je tebi toplo, ostalo je zguba. Bolj kot so stene mrzle in tla, manjše so izgube, bolj kot je toplo, večje so izgube. Če si pod kovtrom in spiš, te en drek briga, da so tla mrzla in stene in brezveze energijo metat skoz stene, če je ne čutiš. To energijo ti plačaš, noben drug.

Tako da sebi prilagodi, da čutiš efekt. Takrat ko ne čutiš (spiš, te ni doma), pa se izklopi ali zmanjša po programu toliko, da se sploh gorilec ne vklaplja.

Peč je narejena, da laufa na ful. Goret mora tolk, da je tebi toplo, ostalo je zguba. Bolj kot so stene mrzle in tla, manjše so izgube, bolj kot je toplo, večje so izgube. Če si pod kovtrom in spiš, te en drek briga, da so tla mrzla in stene in brezveze energijo metat skoz stene, če je ne čutiš. To energijo ti plačaš, noben drug.
[/quote]

Pa tu še dodajam – bolj dolgo kot so stene tople, večje so izgube. In manj dolgo kot so stene tople, manjše so izgube. 1x segrevanje s 17 na 20 porabi manj kot pa držanje celo noč na 20 – v obeh primerih moraš ti energijo vložit in plačat, da pride do 20, samo če skoz držiš na 20, ti toplota več časa beži skoz stene – in to hitreje.

Pa tu še dodajam – bolj dolgo kot so stene tople, večje so izgube. In manj dolgo kot so stene tople, manjše so izgube. 1x segrevanje s 17 na 20 porabi manj kot pa držanje celo noč na 20 – v obeh primerih moraš ti energijo vložit in plačat, da pride do 20, samo če skoz držiš na 20, ti toplota več časa beži skoz stene – in to hitreje.
[/quote]

Kaj pa še imaš izolirane stene? Top nova okna? (to imamo)
Ponoči zmanjšaš gretje na 15 stopinj? Je pa že bolš kot da ni gretja – ugasneno??
Saj mene sploh ne bi nič motilo, razen dimnika. Je ob steni v spalnici in ko se peč vklopi, je …….ko reaktivc. Zbudi me.

Pa še nekaj. Če ugasnem peč, se neverjetno hitro vse shladi. Omare, sedežna…. do jutra je vse hladno. Da to nazaj segreješ kar traja. Saj ne grejemo samo zraka. Sicer pa prezračim vse prostore vsaj 2 x na dan, verjetno edina v naši okolici. Ker vsi drugi so zaprti za okenci, tudi sredi poletja.

Pride domov pravi avtorše, pritisne gumb in ima toplo. Ta je pa svetovna.

Pa tu še dodajam – bolj dolgo kot so stene tople, večje so izgube. In manj dolgo kot so stene tople, manjše so izgube. 1x segrevanje s 17 na 20 porabi manj kot pa držanje celo noč na 20 – v obeh primerih moraš ti energijo vložit in plačat, da pride do 20, samo če skoz držiš na 20, ti toplota več časa beži skoz stene – in to hitreje.
[/quote]
Pač si nobel in imaš raje plesnive stene, prišparaš pa veš koliko? Nič, tudi če ne boš verjelo.😁

Hvala ti, povedal nisi pa nič!


Si sploh kaj spraševalo multinično, če samo ne veš pod katerim vzdevkom si bilo v prejšnjem postu in kaj si pisalo?

Edino to, da si tok naživciran, da ne moreš niti spat. In moraš ob štirih zjutraj pogoltnit pest tablet, da bo fural čez dan…… do malice?
Oooooooooooo fak stari, zakaj se še matraš?

Ne razumem zabitosti ljudi, preseravali bi se z nekim kao materialnim prestižem, pri kurjavi bi pa šparali. Eanko je pri avtomobilih, za gume in servise ni, hrani, …

Ne da se mi ukvarjat s tabo! Si tip, ki že sredi noči, v mrazu širi tako negativno energijo, da samo stran!! Kaj boš pissdakal šele čez dan?
Saj se ne zavedaš, ane? Tvoja edina družba sem. pa še to uničiš. MRŠ!

New Report

Close