Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Obdavčenje dodatkov

Obdavčenje dodatkov

V službi smo plačani tudi glede na učinek in imamo normo. Imamo tudi “rezervo” oz. je vodena evidenca, koliko je te rezerve, ki še ni izplačana. Zanima me,
1)ali je kakšna razlika v obdavčitvi glede na to, v kolikšnem znesku se izplača. Je bolj obdavčeno če vse naenkrat? Ali je isto, če desetkrat po malo?
2) Če je razlika, me zanima, kako se to pozna firmi in kako meni (pri dohodnini).

Ne bom spraševala v službi ravno zato, ker nisem prepričana, ali je vseeno ali ni (oz. komu se bolj splača kaj).

Res hvala, če se komu, ki ve, ljubi razložiti.

Spoštovani,

domnevam, da govorite o delu plače za delovno uspešnost. Zakon določa, da je plača sestavljena iz osnovne plače, dela plače za delovno uspešnost in dodatkov (za posebne pogoje dela, npr. nočno delo, delo na dela proste dneve ipd.).
Z dohodnino je obdavčena vaša plača kot celota, torej tako osnovna plača kot dodatki. Razlike pri tem, ali prejmete enega ali več zneskov, na letni ravni ni, nastane pa razlika med letom, pri akontacijah dohodnine.
Priporočam, da si glede vprašanj glede dohodnine preberete spodnji prispevek, ki jasno in podrobno razloži vse vidike dohodnine: https://koraknaprej.wordpress.com/2019/12/06/dohodnina/

Upam, da vam je moj odgovor v pomoč.


Pozdravljeni,
hvala. Delno je bilo v pomoč. Ste morda pravi naslov za še kakšno vprašanje (na spletni strani je nek mail) oz. kje bi lahko v kratkem času našla neko pravno pomoč (glede razumevanja izračuna dohodnine)? Mogoče je za 10 minut oz. ne vem.
Lp

New Report

Close