Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mož ne zna reči ne

Mož ne zna reči ne

Moj mož izhaja iz precej podjetne družine petih otrok (ima 3 brate in sestro). Vsak od njegovih sorojencev ima neko svojo firmo-eden elektroinštalacije, drug keramičarstvo ipd., skratka, lastne posle, od katerih prav solidno služijo . Midva imava računovodski servis in se tudi ne pritožujem ravno nad poslom, me pa zelo moti to, da mož nobenemu od bratov ne zna zavrnit nobene prošnje. Tako je vsem popolnoma normalno, da vsakemu od njih zastonj vodiva računovodstvo ter urejava večino administracije, žal pa ta princip medsebojne bratovske podpore deluje le v eni smeri-od naju navzven, do naju pa ne. Na primer, brat z elektroinštalacijami (ki mu že cca. 10 let delava zastonj) je letos poleti napeljeval elektriko na našem vikendu in nama potem mirno izstavil račun za to (ne le material, tudi svoje delo) po običajni ceni za svoje stranke. Meni je dvignilo kapo, možev komentar pa je bil le, da seveda bova plačala, če pa L. od tega živi…In tako je z vsemi njegovimi brati-midva jim delava zastonj, njihove storitve, če jih kdaj rabiva, pa plačujeva. Kot da najino delo pa ni vredno nič! Zdaj je spet prišel eden od bratov, da bi rabil naslednji teden papirje za kredit, ker bo širil delavnico, in je seveda mož spet obljubil, da bo on to uredil zanj..in ko sem omenila, da se mi to zdi res izkoriščevalsko s strani brata, pa sva se skregala, ker pravi, da ne razumem, da si pač pomagajo med sabo. Ufff, sem se mal spihala…

 

se mi ne zdi nič narobe, vendar mora zadeva iti v obe smeri.
če samo eden zastonj dela, je to navadno izkoriščanje, ponavadi podkrepljeno s kakšno bebavo razlago, da on dela umazano, ti boš pa samo par papirjev preložila.
moraš vedeti, da ti otroci niso dobili nobene pozornosti od staršev, zato mož sedaj kupuje pozornost od žlahte z zastonj uslugami in ga ne boš premaknila.
bodi faca in na kakšnem družinskem slavju kar lepo povej, da že 10 let delata zastonj, električar pa vama je računal delo. na moža ne računaj, zato bodi ti tista za “zlobna”. Ne pusti, da pometajo s teboj.
pa drugič raje druge mojstre vzemi, ne žlahte. Tam običajno še reklamirat ne smeš.

Težka bo. Lahko pa mirno izstaviš račun in počakaš kaj bo:) Če bo svak kaj omenil, mu pokaži nek njegov račun in vajino plačilo tega računa:)

pri nas smo tidi štirje, dva sva v strojništvu, ena je pisatelica in motivatorka ena pa se ukvarja s podporo strojništvu.
Vsi štirje torej s svojimi podjetji.
Z bratom sva sodelovala na začetki, potem pa je postal lakomen in njegove ure so bile vredne pol več kot moje, njegovo delo kot zelo super duper, moje pa … no ja.
Po tistem sem popizdil , ga nekajkrat opomnil da tako pač ne gre da recimo moram za njegovo uslugo delati skoraj cel dan , on pa je imel dela 2-3 ure.
Ker to ni zaleglo sem tudi sam dvignil ceno urnega izplena, danes skoraj ne poslujeva več ker so njegove ure prebile 50€, delaš 10 ur in imaš 500€ v žepu, lepo mar ne ?

takoj naslednji mesec izstavi račun pošteno in po enaki tarifi kot za ostale stranke. če bo kdo kaj govoril, rečeš morate razumeti,da je to najina zaposlitev od katere živiva. tako ali tako sva se trudila do sedaj vam delati zastonj, zdaj pa to ne gre več, imava odgovornost tudi do lastne družine in otrok. Tudi midva že ves čas vam pošteno plačava vaše storitve in spoštujeva vaše delo.
Upoštevaj tudi to – da vi glede na njihovo naravo dela, zagotovo ne potrebujete njihovih storitev vsak mesec. Vidva pa njim to delata zastonj vsak mesec. takoj zaključi s tem. Čisti računi – dobri prijatelji!
Drugače bi bilo, če bi bil dogovor,da je za vse med vami vse brezplačno – tako enostransko pa to ne gre- že tako sta dovolj prijazna,da jim za nazaj ne bosta zaračunala. končaj takoj s tem in izstavi račun! ti ga daj in ti ga zagovarjaj kot sem ti napisala zgoraj.

Uf, pri kakšni dediščini po moževih starših zna postati še pestro…

na dediščino, se bodo nosovi povesili že ob prvem računu.
mož naj kar dela, ti pa izstavi račune.

Tako je to, če imaš prtegnjenega moža, ki je papak…če vam je njegov brat izstavil račun potem ni nobenega zadržka, da tudi vidva izstavita račune za opravljene storitve od katerih živita. Pri meni drugače ne bi šlo skozi, ni možno.


Kaj pa je 500€ na dan? Nič takega, komaj za preživetje, ne bodi no tako nevoščljiv !
Če sam zaslužim samo 1000€ na dan je že panika, če ni minimalno 22 000€ mesečno na račun se mi zdi da ne bom preživel meseca.

moža prijavi na FURS, da dela na črno in brez računov ☺

ju knou d dril …

Poslji jim racun in predlog za kompenzacijo.

po tej logiki ga tvoj mož namaka pri svakinjah ☺ … a ima njegova sestra tudi punco ☺

Tole je izmišljena zgodbica, ki opisuje situacijo, ki je možna. Prav razočarana sem vsakič, ko grem brat tele sestavke.

Čista resnca, mamicu vam jebem, dajem ćastnu cigansku, pa ne bi te lago brate, prijatelju.

tisti trenutek, ko si prejela račun za elektroinšatalacije, bi mu morala izstavit svojega za računovodsko delo
sama si kriva.
kaj sploh moža vpletaš poleg. delaš ti, ali mož?

New Report

Close