Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek krtaca za macke

krtaca za macke

Katero krtaco priporocate za macke?
Navadna domaca macka, krajsa, mehka, gosta dlaka.
Sem poskusila par razlicnih, a se mi zdi, da nobena ne izcese prav dobro.

Bohnedaj, da bi krtaca izcesala dobro, sicer bi ji izcesala vso podlanko. Krtaca je za zgornje dlake in za masaze. Ti dve funkciji opravi katerakoli krtaca, od krtacke za nohte do posebne macje krtace. Nasa ima obe, a ji je glavno, da se jo dobro premasira in popraska za uhlji. Samo nikar izcesavati spodnje dlake!
Ce ne prenesete dlak, ne nabavljajte kosmatih zivali.

Vse so dobre. Jaz imam eno staro okroglo iz prave žime. Super, ša še maček je navdušen.

[img] https://i.gifer.com/IL0T.gif [/img]

Bohnedaj, da bi krtaca izcesala dobro, sicer bi ji izcesala vso podlanko. Krtaca je za zgornje dlake in za masaze. Ti dve funkciji opravi katerakoli krtaca, od krtacke za nohte do posebne macje krtace. Nasa ima obe, a ji je glavno, da se jo dobro premasira in popraska za uhlji. Samo nikar izcesavati spodnje dlake!
Ce ne prenesete dlak, ne nabavljajte kosmatih zivali.
[/quote]

Zakaj ne?

Zakaj ne?
[/quote]

Od spodnje dlake potegnes ven samo tisto, ki ze sama strli ven, ker ne raste vec iz koze. Druge pusti, ker ce jo na silo izcesavas ven, je kot bi zivali pulila lase ali dlake. Poskusi na sebi, kako zgleda, ce kar naprej drgnes s krtaco po kozi. Prislo bo do bolecih prask, ki se lahko tudi okuzijo. Spodnja dlaka je za izolacijo, kot tvoj plasc, zato ga splomladi slecejo, jeseni pa spet oblecejo. Macko cesi ali krtaci nezno, z obcutkom, pazi, da se ji dlake ne sprijemljejo za usesi ali v podpazduhi, ampak pri njeni dolzini dlake to ne bi smel biti problem.

Od spodnje dlake potegnes ven samo tisto, ki ze sama strli ven, ker ne raste vec iz koze. Druge pusti, ker ce jo na silo izcesavas ven, je kot bi zivali pulila lase ali dlake. Poskusi na sebi, kako zgleda, ce kar naprej drgnes s krtaco po kozi. Prislo bo do bolecih prask, ki se lahko tudi okuzijo. Spodnja dlaka je za izolacijo, kot tvoj plasc, zato ga splomladi slecejo, jeseni pa spet oblecejo. Macko cesi ali krtaci nezno, z obcutkom, pazi, da se ji dlake ne sprijemljejo za usesi ali v podpazduhi, ampak pri njeni dolzini dlake to ne bi smel biti problem.
[/quote]

Hvala.
Torej katerakoli krtaca in cesanje samo zgornjih dlak.
Kako pogosto pa cesete muce?

Za nego kožuščka kratkodlake mačke potrebujemo le redek in gost kovinski glavnik ter ščetko z mehkimi do čvrstimi ščetinami , odvisno od kakovosti mačje dlake . Če po česanju kožušček svoje mačke še rahlo božamo v smeri rasti dlak, bomo odstranili še zadnje izpadle dlake. Dlaka se bo še posebno lepo svetila, če jo bomo po česanju pogladili z vlažno usnjeno, žametno ali svileno krpo. Mačk z zelo kratkimi in finimi dlakami, kot jih ima mačka pasme rex, sploh ne češemo in ščetkamo. Jaz imam muco norveške gozdne pasme in jo češem in ščetkam vsak dan, sicer pa dvakrat na teden.

New Report

Close