Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Opravilna sposobnost

Opravilna sposobnost

Ali postane oseba, ki je prejme diagnozo demenca, te in te stopnje…opravilno nesposobna že na podlagi te zdravinske ugotovitve, ali mora opravilnost še dodatno ugotavljati psihiater?

To so pretežka vprašanja za mon.

Če je tvoj bližnji tega ne potrebuješ. Edino pooblastilo na trr je dobro uredit preden se skregata.
Če ni bližnji pa samo stran.

Bo treba kar na sodišče.


Primer…Oseba A je takoj po! prejemu diagnoze bolani osebi B izpraznila trr, ker ji je oseba B podpisala podtaknjeno pooblastilo. Torej je oseba A to storila povsem zakonito…Ne glede na zdravstveno ugotovljeno in potrjeno diagnozo? Sodišče ni odločalo o ničemer, sedaj pa je očitno že prepozno, ker ter je prazen, oseba B pa brez brez vsake pomoči pri 90 letih…zapuščena, zanemarjena, skratka obvestili smo CSD, ker je ta oseba B naš sosed in cele dneve sam brez vsakega nadzora i pomoči…finančno novopečenega bogataša namreč sploh ni več blizu…Kdaj bo odreagiral CSD se pa ne ve. Taka žalost je to.


Primer…Oseba A je takoj po! prejemu diagnoze bolani osebi B izpraznila trr, ker ji je oseba B podpisala podtaknjeno pooblastilo. Torej je oseba A to storila povsem zakonito…Ne glede na zdravstveno ugotovljeno in potrjeno diagnozo? Sodišče ni odločalo o ničemer, sedaj pa je očitno že prepozno, ker ter je prazen, oseba B pa brez brez vsake pomoči pri 90 letih…zapuščena, zanemarjena, skratka obvestili smo CSD, ker je ta oseba B naš sosed in cele dneve sam brez vsakega nadzora i pomoči…finančno novopečenega bogataša namreč sploh ni več blizu…Kdaj bo odreagiral CSD se pa ne ve. Taka žalost je to.
[/quote]

To je poleg CSD tudi za kazensko prijavo na policijo. Če je trr izpraznil po prejemu diagnoze, gre za goljufijo – krajo.

To je poleg CSD tudi za kazensko prijavo na policijo. Če je trr izpraznil po prejemu diagnoze, gre za goljufijo – krajo.
[/quote]
Je bilo javljeno na PP, ampak oni NIMAJO podlage za take zadeve. Nimajo člena, na katerega bi se upirali. Človek ne more verjeti. CSD smo javili. Kdo pa lahko CSD predlaga, da dospodu določijo skrbnika? Ga je že imel, a je ta oseba A, ki je sicer edini gospodov sorodnik, pregnala, uničila podpisan dogovor o skrbništvu. Uničila celo oporoko, težkega dela res ni imela glede na bolezensko stanje osebe B. Tri mesece smo kuhali vsak dan in pomagali. Dobrodelno o tem ni debate. Sedaj pa tako ne gre več naprej, ker se težave soseda kopičijo in je treba nekaj ukreniti.


Je bilo javljeno na PP, ampak oni NIMAJO podlage za take zadeve. Nimajo člena, na katerega bi se upirali. Človek ne more verjeti. CSD smo javili. Kdo pa lahko CSD predlaga, da dospodu določijo skrbnika? Ga je že imel, a je ta oseba A, ki je sicer edini gospodov sorodnik, pregnala, uničila podpisan dogovor o skrbništvu. Uničila celo oporoko, težkega dela res ni imela glede na bolezensko stanje osebe B. Tri mesece smo kuhali vsak dan in pomagali. Dobrodelno o tem ni debate. Sedaj pa tako ne gre več naprej, ker se težave soseda kopičijo in je treba nekaj ukreniti.
[/quote]
Težko verjamem. Gre za goljufijo, za to obstajajo členi. Vztrajajte.


Težko verjamem. Gre za goljufijo, za to obstajajo členi. Vztrajajte.
[/quote]
Bomo počaki CSD. Smo pa obvestili o žalostnem stanju tudi osebo, ki je bila prej že dogovorjena za skrbništvo ali bo želela storiti novi korak naprej, da bi bilo poskrbljeno za gospoda. Je pa dpet vprasanje kako se bo zadeve lotil CSD. H
Kajti tudi oni bi morali odreagirali ob dejstvu da je bila oseba oguljufana, ko ni bila zmožna več razumeti. In to je res čista goljufija. Tudi sami smo CSD pripravljeni podati vse izjave, samo ne vemo, če imamo pravno podlago, glede na to, da o opravilnosti ni odločalo sodišče.

Opravilno sposobnost za nazaj v povezavi z omenjeno navedeno goljufijo bo po moje težko dokazovati, trenutno opravilno sposobnost in za vnaprej, pa najbrž določi sodišče na podlagi mnenja izvedenca ter nato opravilno nesposobni osebi določi zakonitega zastopnika (mislim, da je to lahko tudi CSD). Primarna stvar v tem trenutku je skrb za tega gospoda. V kolikor je bila prijava na CSD podana v smislu akutne situacije, mora CSD po moje ukrepati takoj, v nasprotnem primeru pač zadevo dajo pod redno in se zavleče. Še pri živalih mora inšpekcija ukrepati takoj, če so življenjsko ogrožene.


Res je kakor pišete. Najprej bomo pomagali temu revežu. In tudi CSD podrezali, če jih ne bo na spregled. Žalostno in resnično pa je očitno to, da ne bo nobenih posledic za izpeljano goljufijo…pa bi moral obstajati ukrep in sankcije v takih primerih.


Primer…Oseba A je takoj po! prejemu diagnoze bolani osebi B izpraznila trr, ker ji je oseba B podpisala podtaknjeno pooblastilo. Torej je oseba A to storila povsem zakonito…Ne glede na zdravstveno ugotovljeno in potrjeno diagnozo? Sodišče ni odločalo o ničemer, sedaj pa je očitno že prepozno, ker ter je prazen, oseba B pa brez brez vsake pomoči pri 90 letih…zapuščena, zanemarjena, skratka obvestili smo CSD, ker je ta oseba B naš sosed in cele dneve sam brez vsakega nadzora i pomoči…finančno novopečenega bogataša namreč sploh ni več blizu…Kdaj bo odreagiral CSD se pa ne ve. Taka žalost je to.
[/quote]

Žal mi je. Edino kar rečem pritiskajte VSI na VSE STRANi tudi na banko da blokira transakcijo- če se sploh da. Če kdo ve naj napiše postopek kako se sredstva blokira.

Ker vem da se to dogaja sem ti takoj napisala o pooblastilu na trr. Jaz sem na srečo še bila pravočasna.

Žal mi je. Edino kar rečem pritiskajte VSI na VSE STRANi tudi na banko da blokira transakcijo- če se sploh da. Če kdo ve naj napiše postopek kako se sredstva blokira.

Ker vem da se to dogaja sem ti takoj napisala o pooblastilu na trr. Jaz sem na srečo še bila pravočasna.
[/quote]
Seveda lahko kot sosedje daste prijavo na CSD, ampak postopke lahko sproži pa samo CSD ali bližnji sorodniki do 2. kolena. Ta ga ne bo, ker jo je ucvrl z denarjem 🙁
Torej vam ostane samo CSD, Jim boste pa morali hudo težit in zahtevat od njih urgentno ukrepanje. Najbolje pisno in priporočeno.

Pa dajte, no, spet Šnelca s svojimi izmišljotinami. Seveda banke kar na podlagi nekih “pooblastil” izplačujejo ogromne vsote denarja. Iz aviona vidno! In zdaj bo v vsakem novem postu napletla še večjo kolobocijo.
Prej je bil moški sorodnik, ki se je iz dementnega bolnika spremenil v psihopata, pa noben živ bog ne zna pomagat, zdaj je očitno dementna sorodnica, pa glej ti no, spet ji nobena inštitucija v tej državi ne more pomagat. To so rdeče niti njenih postov – starostniki, ki so jim vsi obrnili hrbte, ona zmeraj skuša skrbeti zanje, pa ji nikakor ne rata in ni inštance v tej državi, na katero se ne bi že obrnila, pa ji ne znajo pomagat.
Vsakič ko ji napišeš – naredite to in to – je njen odgovor: Smo že, ampak nimajo kaj naredit. In zdaj se bo to vleklo nekaj časa kor jara kača, z vedno novimi bizarnimi podrobnostmi.


Sory, tukaj sem občasno in z nobeno Šalco ni tole povezano. Dogodek je žal še kako resničen in boleč. Točno tako je kakor je zapisano, tvoje pisanje pa nekonstruktivno in mimo. Več sreče prihodnjič. Obstajamo tudi normalni uporabniki mona, ne vsakodnevni in tebi poznani.


Sory, tukaj sem občasno in z nobeno Šalco ni tole povezano. Dogodek je žal še kako resničen in boleč. Točno tako je kakor je zapisano, tvoje pisanje pa nekonstruktivno in mimo. Več sreče prihodnjič. Obstajamo tudi normalni uporabniki mona, ne vsakodnevni in tebi poznani.
[/quote]
Ali ta oseba ima še kakšnega otroka, vnuka? Ta bi lahko sprožil postopke proti goljufu.
Ojoj, ubogo staro bitje . Sreča, da ima vsaj vas. Dobri ljudje ste, ampak tako ne bo šlo. Urgenco zahtevajte od CSD.ja.


Sory, tukaj sem občasno in z nobeno Šalco ni tole povezano. Dogodek je žal še kako resničen in boleč. Točno tako je kakor je zapisano, tvoje pisanje pa nekonstruktivno in mimo. Več sreče prihodnjič. Obstajamo tudi normalni uporabniki mona, ne vsakodnevni in tebi poznani.
[/quote]

No, bom z zanimanjem spremljala nadaljevanje zgodbe in neverjetne bizarnosti, ki jih boš še napletla. Šalca. Za katero je značilno tudi, da ko odpre temo, visi na njej par dni in vsakomur odgovarja. Dokler se še komu ljubi z njo ukvarjat oziroma dokler je tudi najbolj naivni ne skužijo. Zaenkrat vse po planu. Nadaljuj.

Daj ne kvasi baba. Ti sam povem iz izkušenj, ni dovolj zdravnik, sodišač pa tudi ni treba. CSD se hoče sam prepričat, povbi to osebo in njene bližnje na pogovor. Ko gospa “zelo strokovna” le poštudira, da oseba ljudi niti ne pozna, jih zamenjuje, meša dogajanja v časih in je ne vem kdo vse, tkrat podpiše, da je skrbnik tisti, ki se predlaga iz družinskega kroga, če se seved vsi strinjjo s tem. Lhko pa CSD sam sebe postavi za skrbnika, če ugotov navzkrižje interesov ali presodi, da bi bilo za to osebo to najbolje.


Primer…Oseba A je takoj po! prejemu diagnoze bolani osebi B izpraznila trr, ker ji je oseba B podpisala podtaknjeno pooblastilo. Torej je oseba A to storila povsem zakonito…Ne glede na zdravstveno ugotovljeno in potrjeno diagnozo? Sodišče ni odločalo o ničemer, sedaj pa je očitno že prepozno, ker ter je prazen, oseba B pa brez brez vsake pomoči pri 90 letih…zapuščena, zanemarjena, skratka obvestili smo CSD, ker je ta oseba B naš sosed in cele dneve sam brez vsakega nadzora i pomoči…finančno novopečenega bogataša namreč sploh ni več blizu…Kdaj bo odreagiral CSD se pa ne ve. Taka žalost je to.
[/quote]

Tvoje napisano ne razumem najbolje.

Kaj je ta oseba imela bančno kartico od te (bolne) osebe? In dvignila na bankomatu??
Ker en tako z listkom(pooblastila) ne more na banko po večjo vsoto tujega denarja.
Ni mi jasno kaj pišeš.

Glede opravilne sposobnosti, pa sodišče določi izvedenca psihiatrične stroke, ta na domu zasliša ter testira osebo in poda mnenje sodišču, ki izda sklep o popolnem odvzemu ali delnem opravilne sposobnosti.

Tvoje napisano ne razumem najbolje.

Kaj je ta oseba imela bančno kartico od te (bolne) osebe? In dvignila na bankomatu??
Ker en tako z listkom(pooblastila) ne more na banko po večjo vsoto tujega denarja.
Ni mi jasno kaj pišeš.

Glede opravilne sposobnosti, pa sodišče določi izvedenca psihiatrične stroke, ta na domu zasliša ter testira osebo in poda mnenje sodišču, ki izda sklep o popolnem odvzemu ali delnem opravilne sposobnosti.
[/quote]
Pa ne kvasi še ti, nič ni sodnega izvedenca, le CSD.

Ti si pa blentava in za odvzem opravilne sposobnosti, ker o meni haluciniraš in samo mene vidiš…in moje zgodbe. Baba spravi se kaj koristnega delat, če ti logika ne gre. Pejt kanale kopat, ali zemljo štrihat 🙂

Ti si pa blentava in za odvzem opravilne sposobnosti, ker o meni haluciniraš in samo mene vidiš…in moje zgodbe. Baba spravi se kaj koristnega delat, če ti logika ne gre. Pejt kanale kopat, ali zemljo štrihat 🙂
[/quote]Sodnega izvedenca Šnelca moraš ti plačat, če se s čim ne strinjaš i najprej moraš sprožit pravni postopek, torej tožbo. Če je pa normalno, da nekdo skrbi za to osebo in je postal dementna, se pa vse to uredi na podlagi izvidov in v pristojnosti CSD.


Pa ne kvasi še ti, nič ni sodnega izvedenca, le CSD.
[/quote]

Ne drži tvoje.

pravdni, ne pravni…je tud pravni pravdni postopek, ja.😁

Sodnega izvedenca Šnelca moraš ti plačat, če se s čim ne strinjaš i najprej moraš sprožit pravni postopek, torej tožbo. Če je pa normalno, da nekdo skrbi za to osebo in je postal dementna, se pa vse to uredi na podlagi izvidov in v pristojnosti CSD.
[/quote]

Jaz sem dala pobudo na sodišče glede odvzeama opravilne sposobnosti. Nič nisem plačala ne testiranje ne nič. Izvedenec ga je testiral na domu, sodišče je izdalo sklep. Na CSD je bil dogovor o potrjen predlog mene kot skrbnice. In to je to. Brez stroškov.

New Report

Close