Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bivša bi se vrnila

Bivša bi se vrnila

Imava 6 letno hčer, pred štirimi leti je odšla z drugim in po par mesecih z njim zaključila. Po delitvi premoženja sem vzel dodatno kredit in zgradil hišo. Letos sem začel svoj posel, ki je dobičkonosen. Ona je v tem času potovala po svetu in zapravila vse, zadnje leto pa se prostituirala v najetem stanovanju, skupaj z drugimi prostitutkami v centru Kopra. Pred 2 meseci sem jo videl, zanemarjena, zapita, anoreksična in verjetno se tudi drogira, še pozdravil je nisem.
Zdaj išče pomoč in obrača se name. Pred tem ni spraševala po hčeri, zdaj jo je začelo zanimati in hoče se vrniti, ker so ji hrbet obrnili vsi bližnji zaradi nemogočega obnašanja in vzvišenega ega, moški pa jo imajo samo za seks.
Hčer je v času moje nočne smene pretepala, neprimerno kaznovala (od pet mesecev pred razhodom) in hudo zanemarjala, večkrat med vikendi tudi puščala celo noč samo in pohajala z bivšo družbo okrog. Zjutraj se je vračala opita. V času razmerja ji ni bilo tuje laganje, nemogoč odnos, varanje in slaba družba.
Predlagal sem ji samopomoč ali psihiatrično zdravljenje in oboje zavrača. Danes je pisala, da se bo vrgla z mostu, ker ne zmore več.
Bi vi pomagali bivši, da se postavi na noge?
Mogoče da še omenim, sem leto in pol že v drugi vezi. Ženska ne živi z nama, hodimo pa naokrog in delujemo kot družina.

Jaz ji ne bi. Ti se moraš pa sam odločiti.

Osel gre samo enkrat na led.
Ne bodi tisti, ki gre dvakrat.

nova
Uredništvo priporoča

Butasto vprašanje. Glede na opisane lastnosti ni dvoma da ja. Vendar bodi neizprosen, zahtevaj, da hčerko lahko pretepa samo ob delavnikih in nikakor ne za vikend!

Po prebranem bi prvo pomislila, da je to moški(zamenjane vloge v zgodbi),ter celo viharni j.

Neumnost s tem pregovorom!
Celoten se namreč glasi
Osel gre le enkrat na led, baš to je oslovsko, modrec ve: danes sem padel, jutri bom po njem plesal.

Če si opisal po resnici, ji ti ne moreš pomagati. Pomaga ji lahko institucija, formalna ali nevladna, niti ni pomembno, važno je samo, da se z njo ukvarja nekdo, ki zna z zavoženimi odvisniki. To, kar te prosi ona, je podobno, kot bi te prijatelj prosil, če mu izruvaš zob.

Ugibam, da razmišlja takole: Poskusila sem sama, prosila sem druge za pomoč (seveda nekoga, ki nima niti procenta možnosti, da lahko dejansko pomaga), ni se izšlo, torej se lahko še naprej zadevam po starem, meni pač ni pomoči. Tako namreč razmišljajo narkomani. Če boš npr. rekel, da droge v hiši niso dovoljene, bo vprašala, kaj pa balkon ali kaj pa dvorišče. Rekel ji boš, da je ne boš peljal tja in tja, ker veš, da se ga bo zadela, pa te bo vprašala, a iskat me boš pa prišel. Kot laik jim ne moreš priti do konca in bi samo zapravljal čas in energijo, po možnosti tudi škodil hčeri. Če bi mislila resno, bi šla k zdravniku ali v eno od neštetih organizacij, ki se ukvarjajo z odvisneži.

Če si želiš življenje spet postaviti na glavo, jo vzemi nazaj. Ampak, odgovoren si za vajino hčer, zase, zanjo pa ne. Ti si ji vseeno pokazal pot (samopomoč, zdravljenje), pa to zavrača. Saj tudi, če bi to sprejela, je nikakor nisi dolžan sprejeti pod svojo streho. To, da ti grozi, da se bo ubila, je čisto čustveno izsiljevanje in nikar ne podlezi. Če si drugače ne pusti pomagati, nimaš kaj. Hudo, a nisi ti odgovoren zanjo.

Pa dobr clovek a si ti normalen?
Samo pretepala sem prebrala pa mi je vse jasno da zenska ni normalna . Napoti jo na psihiatricno kamor spada. Cipa ena nasilna.
Nebi je niti vec povohala.
Ne bodi neumen res

Avtor vprašanja kot je tole dejansko rabi pomoč psihiatra. Normalen kaj takega ne bi niti spraševal. Uboga hčerka ob takih starših.

Ne jemlji je nazaj. Če se ni spremenila zavoljo otroka je konec z njo. Ženska je brez čustev, kur va, pijanka in nedorasla in verjetno ti bo obljubljala 100 stvari samo da jo vzameš nazaj. Narazen sta šla z razlogom in za svoje življenje je odgovorna ona sama, ne ti. Sam bi jo še ovadil po vseh točkah.

Kaj je to dobro prijel hašiš, ki si ga kadil zjutraj?
[/quote]

To. Monovci pa padejo na vsako provokacijo.

Bi pomagala, ampak samo v primeru, da najprej odide za 3 leta v tujino v eno od zahtevnejših komun (Italija, Međugorje, lahko tudi naša Gorica).

Po prihodu iz komune bi ji pomagala dobiti službo in stanovanje za najet. Stikov s hčerko ne bi branila, ampak samo pod strogim zunanjim nadzorom in po večletnem zdravljenju v komuni. In pod pogojem, da še vedno redno obiskuje psihiatra in skupine za podporo. Z dokazili, seveda. + da hodi v službo in skrbi zase. Pa magari dela kot prostovoljec, če drugega ne dobi.

Drugače dvignem roke od nje. Nisi odgovoren zanjo. Hočeš ji pomagati, a tem ljudem, ki so tako globoko zabredli, lahko pomaga SAMO IN IZKLJUČNO komuna in intenzivna terapija. Ti ji ne moreš. In pika. Ko se bo odločila, da naredi korak k samoozdravitvi in se gre uradno zdravit v zahtevne komune, ji lahko, korak za korakom, pomagaš, da se postavi na noge.

Ampak ne tako, da jo, sedaj ali kasneje, vzameš pod streho in ji daš denar in udobje. To je samo potuha in zabredla bo še globlje, ker bo naenkrat “vse ok” in se ji ne bo potrebno boriti za ozdravitev in preživetje. In bo hudo zabluzila, tebe pa oropala denarja, živcev, nove zveze in sigurnosti, ki si jo zgradil za vaju s hčerko.

Najprej potrebuje pranje možganov, brco v rit in ozdravitev psihe in telesa. To pa dajo samo uradno priznani programi v komunah. In intenzivna, zahtevna terapija.

Če si sama noče pomagati in oditi po najtežji poti, ki ji EDINA lahko prinese vsaj upanje v novo življenje, če ne že polne ozdravitve, potem se z njo NE ZAPLETAJ. Verjemi. Prosim. Pišem iz lastnih izkušenj.

Tvoja prva pomoč zanjo je lahko samo to, da jo, skupaj z nekom zanesljivim, odpelješ v komuno. Samo to. Položi si na srce te besede in ne ogrožaj nje, sebe in hčerke z morebitnimi drugačnimi načini pomoči, ker le-ti to niso. Zanjo ne.

Ji pa verjamem, da ne more več živeti na tak način. To pa ja. In da bi raje umrla, kot pa preživljala svoj trenutni pekel. To je vse res. In da se hoče ubit. In da trka na tvojo vest in senti smili. To že. Ampak ne nasedaj drogi in alkoholu v njej. To ni ona. To je klic na pomoč in droga v njej. Vidi in razume, da gre tebi dobro, njej pa ne. In si tega želi, sama pa si ne more pomagati. Niti ti ji ne moreš, če ne bo najprej ozdravljenja in soočena sama s seboj na primeren način!!!

Komuna, komuna, komuna. Potem pa stopnica za stopnico. Če noče, ti nisi odgovoren za to. Nisi odgovoren, ker nisi strokovno usposobljen za tako hude situacije. Si pa odgovoren zase in za hčerko.

Srečno ti želim. In pogum.

sem že prej napisala, da v naslovu sprašuje, če bi prišla nazaj, v postu pa, da ga prosi za pomoč.
ampak, ker je bilo preveč prozorno, so me kr zbrisali.

Pomoč sočloveku je plemenita reč. Pustiti se izkoriščati… pa neumnost. Vmes je tanka linija, ki jo krmari modrost in v takšnih situacijah je pameten cilj “težka in zahtevna ljubezen” (hard love).

To pomeni, da le pomagaj, če tako čutiš – a to pomoč pogojuj. Nekako takole:

P.S. Obdrži trenutno zvezo. Tudi, če njej kdaj uspe ozdravet od droge in če se ji uspe postaviti na lastne noge, bo še vedno nekje v sebi tista nasilna žurerka.
Ona mora it naprej, v svoje življenje. Ne pa nazaj v tvojega. Tudi ti moraš iti naprej in obdržati to pot.
Ona bo VEDNO odvisnik-abstinent. Odvisnost NI ozdravljiva, je pa jo mogoče nadzorovati. Temu se reče zdravljena odvisnost. Ne pa tudi Ozdravljena. Ne nakoplji si še tega, niti kasneje. Nikoli ne boš mogel biti siguren vanjo. Nikoli.

Če je tvoja trenutna dama v redu človek, je ne izpuščaj iz rok. Ne nasedaj bivši, ne sedaj, ne kasneje. Je motena. Je nasilna. In sedaj je še odvisnica prostitutka.
Čuvaj sebe, čuvaj hčerko.

Dvomim, da ji bi, ne morem rečt, ker še nisem bil v taki situaciji. Kako pa spoh češ pomagat nekomu, ki je pripravljen vse zavreči. Ne ostane ti kaj veliko upanja, da bo ponujene izkorsitila za pomoč sebi. Si pa težko predstavljam, da bi se mama mojega (najinega) otroka tako zanemarila. Moraš tudi vedeti, da če boš posegel vmes, boš sprožil nemir tudi v svoji trenutni partnerski zvezi. Odločit se moraš kaj ti več pomeni.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Nikoli jo ne bi sprejela nazaj. Ravno nasprotno, vsak dan časti v ggostilni, da si se take znebil. Ni tvoja dolžnost pomagati bivši. Bivša je bivša, četudi je mati tvojega otroka. Naj ji pomaga družina, starši, bratje in sestre. Ne ga srat !!!

To piše nekdo, ki hoče popestrit ponedeljkovo popoldne z zgodbico ali pa nima vklopljene zdrave pameti.
Kakšno pomoč potrebuješ?

Ne razumem, kako vzameš nekoga nazaj, če si v novem partnerstvu. Po eni strani se ženska prostituira, za kar vsaka ženska ve, da ni globljega padca, ampak domači jo zavračajo, ker je vzvišena.
Pravljice za lahko noč, skratka. in slabo spisana zgodbica.

Hmmm… jaz bi rekla da je to provokacija, ce ne bi poznala ene zelo podobne zgodbe. Sodelavka je imela takega tipa, z njim bila 2 leti, potem pa privlece tip domov svojo bivso, ki je pijanka, nora zenska, zdravila se je ogromnokrat v norisnici. Kdo je tu bolj nor ? Vsekakor on ker je tako tepko nazaj vzel. Namesto da bi bil ves srecen ker se jo je znebil. In seveda je veza s sodelavko sla k vragu . Mi je pa neverjetno da nekdo razmislja da bi bivso sprejel nazaj? Kaj mislite bo nova partnerka to kar mirno gledala? A vam nova partnerka nic ne pomemi? Noro je vse skupaj. Saj niste normalni.

SLovenski pregovor pravi: s počenim vrčem se ne hodi po vodo….
A zaradi hčerke bi to naredil? Pa ravno navadila se je….. Ni vredno, če ti je to naredila enkrat, ti bo kadarkoli lako še večkrat kasneje, če jo vzameš nazaj. Pozabi. Hči pa niti ni več tako odvisna, da bi morali furati neko “happy family” za javnost, no. Preboli, pozabi, pojdi dalje. Če te tanova ne osreči, najdi novo. Najdi osebo, ki bo podrla mit o tvoji bivši ženi, kako dobra je ( bila in še vedno je). Ker ni.

Hmnja…. večino moških razmišlja s spodnjo glavo- torejnekaj je moralo bit v zvezi s seksom, da ga je ta “Pijanka” še vedno tako potešila,kot ga druge niso. Ali pa mi je bil tudi spodaj všeč vonj po alkoholu, tadrugi je pa pibah smrdela…. Nkoli ne veš:) Moški prej ko skozi oči čustev, geldajo skozi oči nagona in intime.

Avtor, a si ti v celoti iddiot ali samo do polovice?
Naslov si dal BIVŠA BI SE VRNILA. Potem pa nič ne pišeš o kakšni vrnitvi bivše, pač pa samo o tem, da te prosi za pomoč.

A BI SE TVOJA BIVŠA RADA VRNILA K TEBI IN HČERI (v skupno življenje) ALI PA OD TEBE ŽELI SAMO POMOČ???

In kako naj bi se vrnila, če pišeš, da si že nekaj časa v zvezi z drugo žensko?
Če ji boš pomagal, se odloči sam. Ampak njej naj pomagajo ustrezne institucije. Ona se mora zdravit.

Glede njenega stanja obvestis sodisce in oni izpeljejo obvezno zdravljenje. Tako uredis najhitreje in ucinkovito.

New Report

Close