Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nočni vlak – ležalnik ali sedež

Nočni vlak – ležalnik ali sedež

Nameravam it z nočnim vlakom v Švico pa me zanima ali se splača plačati za ležalnik ali ne.
Brez ležalnika (samo sedež) je cena 40€, z ležalnikom pa 70€.

Tisti, ki ste potovali kaj s temi nočnimi vlaki, kaki so kaj sedeži in kaki kaj ležalniki? Da vem, če se splača plačati več za ležalnik.

Ležalnik.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Kamo bežiš, mi smo uvijek za tobom.😤

nova
Uredništvo priporoča

Ležalnik.
[/quote]

Lahko še malce opišeš kakšni so ležalniki, kakšni so sedeži (ti so verjetno taki običajni s 6 sedeži v kupuju?).


ko sem jaz potovala ponoči, sem vzela spalnik – torej,da smo se lahko v miru naspali. Tam sedeč z zvito hrbtenico in glavo, se ne moreš normalno spočiti. Brez dvoma bi plačala 30 e za ležalnik, da se lahko normalno uležem in zaspim.


ko sem jaz potovala ponoči, sem vzela spalnik – torej,da smo se lahko v miru naspali. Tam sedeč z zvito hrbtenico in glavo, se ne moreš normalno spočiti. Brez dvoma bi plačala 30 e za ležalnik, da se lahko normalno uležem in zaspim.
[/quote]

Mi lahko, prosim, opišeš te ležalnike? Vem, da jih je 6 v kupeju. So to povsem vodoravne postelje ali je to kar nekaj vmes med sedežem in posteljo? Se jih da tudi pokonci postavit, da lahko normalno sediš?
Kaj pa prtljaga, je prostora za recimo smuči + ostalo prtljago?

Mi lahko, prosim, opišeš te ležalnike? Vem, da jih je 6 v kupeju. So to povsem vodoravne postelje ali je to kar nekaj vmes med sedežem in posteljo? Se jih da tudi pokonci postavit, da lahko normalno sediš?
Kaj pa prtljaga, je prostora za recimo smuči + ostalo prtljago?
[/quote]

Ležalnik je v bistvu zložljiv pograd, ni to spalnik, ampak vseeno lahko normalno ležiš, tudi če zgolj malce dremaš je bolje kot 12 ur sedet na sedežu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Mi lahko, prosim, opišeš te ležalnike? Vem, da jih je 6 v kupeju. So to povsem vodoravne postelje ali je to kar nekaj vmes med sedežem in posteljo? Se jih da tudi pokonci postavit, da lahko normalno sediš?
Kaj pa prtljaga, je prostora za recimo smuči + ostalo prtljago?
[/quote]
Kakor se spomnim (je že kar 20 let od tega ko sem potovala ponoči) jih je 6 v kupeju – in so ravne cele postelje – če si predstavljaš – so po dolžini kupeja – tri na vsaki strani v višino – torej nad sedeži sta še dve postelji v višino, ki se ponoči raztegneta iz stene kupeja.
dolžina je za vse tri stole, ki so v spodnjem delu – zgoraj nad temi se iz stene kupeja čez noč raztegneta še dva eden na sredini, in drug na vrhu kupeja – tako da po dolžini lahko ravno lepo spiš kot bi bila postelja.
upam,da je kaolikor toliko razumljivo
če ne poglej to sliko – da ti bo mogoče lažje predstavljivo – blog punce – slika spalnik na vlaku – se vidi ležalnik, kjer ona leži, in nad njo še en zgoraj raztegnjen (iz stene) tudi po dolžini kupeja.
https://potujempotujem.com/tag/kitajska-druzbena-omrezja/

evo mogoče ti bo v pomoč tale video –
spodnji “ležalnik so kar sedeži vsi trije v vrsti, na steni kupeja pa se vidi ležalnik, ki bi se za ostale potnike raztegnil ven od stene – tako v višino sta torej še dva.
potniki spijo eden nad drugim.

https://www.picomico.com/p/1940103133184647094

sem pozabila prej glede prtljage – jaz sem imela en velik nahrbtnik – malo je nagužvano, sploh, če je kupe polno zaseden z vsemi šestimi potniki, prtljago smo imeli na vmesnem prostoru na tleh.

Na vsak način ležalnik, se da naspat, vsekakor bolje kot celo noč sedet zverižen na sedežu.
Sem se tudi na ta način peljala v Švico.
Takole zgleda.
https://www.seat61.com/sleepers.htm

ležalnik, smo se vozili na Kitajskem s spalnikom na nočnem vlaku, si ne predstavljam, da bi imela sedež. Udobno, lepo se naspiš celo noč, se pa ne da nič dvignit, vsaj pri nas je bilo tako.

Kam pa gre v tem primeru prtljaga? V običajnem kupeju jo daš nad glavo, tu pa vidim, da ni prostora.

Ce vzames lezalnik, vzemi takega s stirimi lezisci v kupeju. Tisti s sestimi je pogojno uziten za otroke, za odrasle pa kar malo klavstrofobicen, predvsem pa storast. Ce se da, rezerviraj lezisce v smeri voznje. Nekateri se tezko sprotijo in jih vsako zaviranje zbudi, kar je “brez veze”. Imej prirocno torbico z vsemi “nujnimi” stvarmi. Pizama, zobna scetka, glavnik, kozmetika, itd., saj kovcek oddas v hrambo v posebej zato namenjen “kupe” pri izhodu iz vagona.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Hvala vam za info in fotke.
Tisti s 4imi ležalniki so pa dosti dražji. Tole s 6timi je 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dodatka na vozovnico, tisto je pa še dosti več. Tako, da bom vzela vmesno varianto – ležalnik, kjer jih je 6.
Najbolj me skrbi kako bo s prtljago. Med drugim imam zraven tudi smuči.


ja ona za menij je našla dobre slike – se nazorno vidi. prostora res ni dosti, lahko pa upaš,da mogoče ne bo polno zaseden čez nič ni si boš lahko sposodila za prtljago drugo prazno ležišče. Srečno pot ti želim in dobro smuko 🙂

Kot receno se prtljago odda pri vstopu v vagon. Smuci naceloma niso problematicne. Vstop v vagon z lezisci ali v spalni vagon poteka osebno (eden po eden). Sprevodnik bo pregledal vaso vozovnico, prevzel vaso prtljago in jo namestil v zato namenjen prostor, vam podal osnovne informacije, vzel narocilo za bujenje, vaso izbiro glede zajtrka, itd. Nato vas bo pospremil do vasega lezisca,… in se sele nato posvetil naslednjemu. Zato brez skrbi.

Ce obstajajo vecji kosi prtljage (kot so npr. kolesa, sanke, ipd.) pa so zeleznice pogosto pripravljene na to in obstaja za ta namen poseben “transportni” vagon. Tudi v tem primeru vam bo spremno osebje prijazno pomagalo.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

No sem se pozanimala za konkretni datum.
Cena sedeža je 40€, cena ležalnika v kupuje s 6 osebami je pa 110€, s 4imi pa 120€. Ta poceni ležalnikov za moj termin žal ni. Tako, da je cena 3x .
PRtljage pa sprevodnik ne prevzame. Prtljaga gre lepo skupaj s potnikom v kupe. Sam skrbiš zanjo. In imaš jo pač toliko kolikor jo lahko spraviš v kupe ne da oviraš ostale potnike.
To so konkretne info.
Škoda, da za moj termin ni ležalnikov po ugodni ceni. Tole za trojno ceno pa se mi ne splača. Bo treba očitno presedeti noč.

In ti se spravljaš v ŠVICO smučat? Pa taka revica, ki na vsak evro gleda??? Lej, ene stvari niso za reveže. Pojdi raje smučat na Krvavec za 1 dan, boš fuuuuuul prišparala v primerjavi z drago Švico!

Tega pa nisem se nikoli dozivel. Ne znam svetovati. V tem primeru bi vzel karto za kupe v prvem razredu in nanjo obesil se rezervacijo za otroka do 6 let – oba sedeza pri oknu. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

In kakšna je razlika med ležalnikom in spalnikom? A ne obstajajo tudi kupeji s posteljami? Dve postelji za dva?
Sprašujem, ker nimam izkušenj s potovanjem z vlaki.

če si nekje 1,50-1,70m visoka, bo sedež dovolj. Nad to višino pa obvezno ležalnik 🙂

Lezalnik je v bistvu krizanec. Lezisca so bolj prirocne narave in jih je 6. Spodaj je lezisce “sedalna klop”, nnato je eno lezisce skrito v “steni” kupeja i zgornje je tam, kjer je ponavadi prostor za prtljago. Cez dan se vagon z lezisci navadno pospravi nazaj v “navaden” vagon. Spalnik pa je “hotelska sobica” na kolesih. Praviloma opremljen zgolj z dvema leziscema in vsem ostalim udobjem, ki ga vlak ponuja.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Lezalnik je v bistvu krizanec. Lezisca so bolj prirocne narave in jih je 6. Spodaj je lezisce “sedalna klop”, nnato je eno lezisce skrito v “steni” kupeja i zgornje je tam, kjer je ponavadi prostor za prtljago. Cez dan se vagon z lezisci navadno pospravi nazaj v “navaden” vagon. Spalnik pa je “hotelska sobica” na kolesih. Praviloma opremljen zgolj z dvema leziscema in vsem ostalim udobjem, ki ga vlak ponuja.
[/quote]

ma jaz si šparam za tole, once in a lifetime bo, kmalu:

https://www.jreast.co.jp/shiki-shima/en/train.html

ma jaz si šparam za tole, once in a lifetime bo, kmalu:

https://www.jreast.co.jp/shiki-shima/en/train.html
[/quote]

Nisem poznal. Hudo dobro. Cena primerna ponujenemu luksuzu. Zagotovo enkratno dozivetje. Porocaj, ko bos izkusil.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Pa dobro, koliko ur potuješ z vlakom v Švico… a ne prideš prej z vlakom v Švico kot z vlakom iz Ljubljane do Kopra? Si koga videla jemati spalnik do Kopra?

New Report

Close