Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Slovenci si mislimo kako smo pomembni v svetu, v resnici pa noben ne ve za nas.

Slovenci si mislimo kako smo pomembni v svetu, v resnici pa noben ne ve za nas.

Malo sem bral komentarje po redditu in drugih forumih in večina ljudi sploh ne ve za Slovenijo ali pa ve zelo malo o njej. Veliko so tudi pisali kakšni iz bližnjih držav, da imamo verjetno kompleks majhnosti, ko znamo veliko “slabega” povedat o drugih država, pa tudi veliko vemo o drugih državah, ostalih pa boli k… za Slovenijo.

vesel sem, da je tako. Čimmanj naj nas poznajo.

Tujci vedo o nas za polovico tega, kar vemo mi o Slovaški. Sedaj pa pomisli koliko je to. NIČ.


To kako imajo veliko povedati o nas iz bližnjih držav so večinoma komentarji hrvatov, ki za nas pravijo, da smo obremenjeni z majhnostjo v bistvu so pa oni obremenjeni z nami saj se imajo za veledržavo in najbolj sposoben narod, ko pa pride do primerjave nas in njih so pa daleč za nami in to jih obremenjuje tako, da imajo potem take komentarje kot so mali slovenčeki, alpski hrvati, mini državica itd
To da vemo veliko o ostalih državah je posledica prejšnjega izobraževalnega sistema in dejansko poznamo in znamo pokazat tudi na zemljevidu skoraj vse države sveta, no morda nekaj na novo ustanovljenih ne, ampak veliko večino pa sigurno!

Kmalu nas bojo spoznali:
https://www.krone.at/2053667
Exakt 14.066 Flüchtlinge kamen bis Anfang November über die grüne Grenze illegal nach Slowenien.


To kako imajo veliko povedati o nas iz bližnjih držav so večinoma komentarji hrvatov, ki za nas pravijo, da smo obremenjeni z majhnostjo v bistvu so pa oni obremenjeni z nami saj se imajo za veledržavo in najbolj sposoben narod, ko pa pride do primerjave nas in njih so pa daleč za nami in to jih obremenjuje tako, da imajo potem take komentarje kot so mali slovenčeki, alpski hrvati, mini državica itd
To da vemo veliko o ostalih državah je posledica prejšnjega izobraževalnega sistema in dejansko poznamo in znamo pokazat tudi na zemljevidu skoraj vse države sveta, no morda nekaj na novo ustanovljenih ne, ampak veliko večino pa sigurno!
[/quote]

Ja točno tako. Jaz mislim, da je Madžarom, Avstrijcem sploh pa Italijanom dost vseeno za nas.
Hrvati pa nimajo za burek.

Kompleks majhnosti seveda imamo – je pa tudi fajn biti takole nepoznan. S tem je tudi izpostavljenost manjša.

Točno to. V miru lahko živimo svoje življenje.

jasno da večina ljudi ne ve dosti o sloveniji … še večina slovencev ne ve kaj dosti o sloveniji 🙂

tudi o drugih evropskih državah ljudje ne vedo kaj dosti … https://www.youtube.com/results?search_query=europe+map+chalenge

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Zelo beden komentar. Izpostavljenost je super, recimo Avstrija je ravno prav izpostavljena da imajo mnogo več turizma kot Slovenija. Izpostavljenost pomeni $$$, ampak potrebna je dobra izpostavljenost, ne tista sirijska!

Zelo beden komentar. Izpostavljenost je super, recimo Avstrija je ravno prav izpostavljena da imajo mnogo več turizma kot Slovenija. Izpostavljenost pomeni $$$, ampak potrebna je dobra izpostavljenost, ne tista sirijska!
[/quote]

Avstrija da živi od turizma? česa ne poveš, lol.


Vsi so prišli iz Hrvaške in po hrvaških podatkih jim jih je Slovenija vrnila nazaj cca 10 000, 400 jih je zaprosilo za azil, 4000 pa sam bog ve kje so pri nas jih ni, torej naj jodlarji to pritožbo naslovijo na Hrvate ker oni svoje meje z Bosno ne čuvajo in očitno lahko gredo skozi kar v kolonah in kot kaže, ko so enkrat na Hrvaškem je prva skrb Hrvatov kako jih čim hitreje spraviti do Slovenije.

Avstrija da živi od turizma? česa ne poveš, lol.
[/quote]

Si totalno prizadeto ali kaj? Si zamudil dozo tablet…

Več turizma pomeni več kriminala. Turisti, ki imajo pri nas kaj videti, že hodijo sem. Prav nič pa ne rabimo revnih španskih pohodnikov in angleških pedofilov.

Po tvoji logiki ga je že preveč. Večina tujcev namreč pride v slovenko fukat slovanke, to bi moralo biti tebi jasno, anti-vatikanska propaganda pro mussolinijevski anti prokapitalist

Avstrija da živi od turizma? česa ne poveš, lol.
[/quote]

Ampak res, od česa živi Avstrija? Od mleka? Od kranjskih klobas? Pa tako dobro so razviti.

Slovenija je od leta 2008 utonila v pozabo, ker je ne vodi več gospod Janez Janša, ki pa v svetu se vedno uživa velik ugled in spoštovanje. Čisto drugače bi bilo, če bi ga ponovno izvolili.


Zanimivo, jaz pa opažam ravno nasprotno.

Recimo od nobenega Evropejca ne pričakujem, da bo vedel kaj posebnega o Sloveniji, z izjemo, da ta država obstaja in kje približno je. Izjema so prebivalci sosednjih držav, ki seveda morajo vedeti točno, kje smo in katero je naše glavno mesto (sicer so očitno noro nerazgledani).

In kaj potem doživim? Ljudje vedo ogromno o nas! Samo ta mesec sem srečala vsaj 5 tujcev, ki so jih zanimale informacije o naši državi, ker:
– planirajo izlet v Slovenijo/preko Slovenije/ po tem delu Evrope
– poznajo katerega od naših športnikov (O, vi imate pa tisto super plezalko (Janjo Garnbret)!/Smučarske skakalce/Nogometaše (znajo našteti naše nogometaše, ki igrajo v tujih klubih)
– poznajo Melanijo
– poznajo koga drugega (eden je omenil Ano Roš)
– jih zanimajo naše gore, plezališča, reke za vodne športe, kulinarika, ena me je spraševala za downhill proge, drugi za smučišča, tretji o ogledu Ljubljane. Skratka ni da ni.

Očitno Slovenija postaja IN destinacija za mlade Evropejce in družine z otroki, ker jo je enostavno obiskati za malo časa in hkrati veliko videti/doživeti/preživljati aktivni čas v naravi ter potem odpotovati še v katero od naših sosednjih držav. Poleg tega cene še niso tako navite kot kje drugje, hkrati pa veljamo za varno in urejeno državo, kjer se po angleško lahko zmeniš vse, imamo Euro in smo v šengnu.

Skratka, mene je popolnoma presenetil ta interes za Slovenijo in dejstvo, da dejansko obstaja v takem obsegu. Tisti, ki radi potujejo, se za nas zanimajo in vedo izjemno zanimive detajle. Zanje smo nek vrste “neodkriti biser” in Slovenijo želijo obiskati, dokler še ni preplavljena z masovnim turizmom.

Slovenija ima v svetu veljavo, ta južni pa foušijo zganjate, ker vaše vukojebine nikomur ne pomenijo nič.

Po čem natančno bi si pa želeli, da bi Slovenija bila (širše, svetovno) znana?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

New Report

Close