Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mene zanima, kdo bo delal v prihodnosti?

Mene zanima, kdo bo delal v prihodnosti?

Robotika in AI je roko na srce, še zelo daleč pred nami, preden bo zares uporabna. Medtem pa se nekatera področja kljub že razviti umetni inteligence tega ne poslužujejo (uradi, tajništva, zdravniki,) No, preden bodo avtonomni avtomobili zares na cesti bo preteklo še zelo veliko časa, saj v teoriji to še nekako zdrži ampak v praksi (slabi vremenski pogoji, slabe ceste, nepredvidljivosti) bo še zelo dolga pot do avtonomnosti.

No, mene zanima kako boste/bomo prepričali mlade, ki vsak po svoje hoče biti pomemben in zvednik ter CEO in imeti jahte ter avtomobile višjega razreda. Kako bomo/boste prepričali te mlade v neka težka in umazana dela. Poznam moje področje (gradbeništvo) in večinoma ta dela opravljajo stari, že tik pred penzijo ali čez.. mladi pa povečini zdržijo krajše obdobje in potem si poiščejo nekaj lažjega boljšega.. pa ne govorim o slovencih, govorim o romunih in podobnih, ja tudi ti se ne pustijo več hecat.

Ljudje bodo delali, samo bodo hoteli tudi beri – pošteno plačilo in fer delovno okolje. To,da danes ljudje pošteno delajo 40 ur na teden (pri čemer morajo biti tiho kot miši, če je potrebno delati še med vikendom ali podaljšati delavnik, nadure pa ne plačajo pošteno), pa dobijo minimalno plačo, po možnosti jih še nesposoben šef ali prej šefinja mobingira na takšne in drugačne načine, je res sramotno. Hvala Bogu, da se ti mladi ne bodo pustili izkoriščati. Se še dobro spomnim, kako so delodajalci delali z delavci v času krize. Kot z živalmi, pa še slabše. Pa da te na koncu čaka životarjenje na mačji hrani in plesnivem kruha, četudi pošteno delaš 40 let, česar smo priča v naši Sloveniji (da ne govorim o privilegijih nekaterih skupin), je tudi slaba popotnica za vkjučitev v sužnjelastniški službi.
Da ne bo pomote: imam kar dobro plačano službo, zdaj delam 20 ur na teden, vse vikende sem prosta in mi je hudo za vse, ki jih sistem izkorišča. Zagovarjam: pošteno delo, pošteno plačilo in stimulativno delovno okolje. Pa bodo delali v prihodnosti, brez skrbi.

Ne tako zelo daleč. Odpri google in beri in se čudi.

nova
Uredništvo priporoča

Pa pojdi delat ti namesto romunov, če si tako pameten! In čisto prav je, da nočejo več delat tudi ostali narodi teh sramotnih del. Nobeden na tem svetu ne bi smel opravljat teh del za manj kot par jurjev na mesec.

Polnorito leno babovje srednje generacije, ki je danes na dobrih plačah za nedoloče čas v meglomešalstvu, se bo nagnalao delat in vse, ki danes “delajo od doma”.

Ne tako zelo daleč. Odpri google in beri in se čudi.
[/quote]

Kakorkoli, toliko ste tumaste in prtegnjene, da se res ne zavedate, da do starosti ne bo šlo življenje na tuj račun, da se zgolj čohate po riti.

Sovražim ženske.


Multinično, zakaj jih sovražiš? Nekatere so prav fajn, druge so potrošni seksualni material, tretje pa niso za nič in se jim v reali lahko ogneš, le slednjih ni treba podiprat v smrdenju in tem, da živijo na tuj račun.

viharni jezdec,
če boš hodil redno na terapije,
boš ugotovil,
da obstaja veliko punc,
ki bi te rade osrečile.

Osrečuje ga žena, ne pa punca 😂

Osrečuje ga žena, ne pa punca 😂
[/quote]

zakaj bi ga osrečevala samo žena? 🙂

Sem prepričan je avtonomni pilot že ta trenutek presega slovenske pijančke, ki vozijo v napačno smer, zapohane mladce in stare tete na koktajlih pomirjeval…

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Človek je v resnici vrhunski robot.


ni panike … delali bomo ljudje. Ker ljudje moramo preživeti – robotom ni potrebno jesti in srati ☺

Trenutno se v meni nahaja xrobe.

Razmišljam, kako bi se dalo v tem vesolju in tudi na planetu Zemlja igrati kot neke vrste virtualne igre. Znanstvena fantastika v realnosti. Robotske igre. Recimo, da se nahajam v času nič. Vem, da je potrebno ljudem ves čas služiti.

Tu se pa motiš. Niti pod razno ne obstajajo ne punce, ne ženske, ki bi ga želele osrečit.
Kar se pa terapije tiče pa se strinjam,d a jo nujno rabi. Samo to je tako zavožen primerek, da bi bilo najbolje, da se ga zavedno zapre na zaprti oddelek, brez možnosti interneta.

Tu se pa motiš. Niti pod razno ne obstajajo ne punce, ne ženske, ki bi ga želele osrečit.
Kar se pa terapije tiče pa se strinjam,d a jo nujno rabi. Samo to je tako zavožen primerek, da bi bilo najbolje, da se ga zavedno zapre na zaprti oddelek, brez možnosti interneta.
[/quote]

če mu obljubiš punce, bo mogoče hodil na terapije 🙂

Res je.
Že danes beži veliko Slovencev v Avstrijo. Tam delajo fizična dela, ampak tam so ok plačana pa tudi nadure so plačane in tako naprej.
Marsikdo ima tudi diplomo pa fizičari v Avstriji. Ker se to bolj splača kot, da pri nas dela na delovnem mestu, kjer se zahteva diploma, zraven pa pogoltne še vso gnojnico.

Bolj intenzivno delat na razvoju robotike, sicer se bo težko dobilo delavce za fizikalna dela v gradbeništvu. To je prspektiva mladih, biti inžinir, ki razvija robote in jih izpopolnjuje. Drugi časi, druge potrebe po delovni sili.

ni problem kdo bo delal,
problem so pogoltni delodajalci

Ni problem, če se ne moreš boriti proti njim se jim pridruži, torej postani delodajalec in bo problem rešen !

Bolj intenzivno delat na razvoju robotike, sicer se bo težko dobilo delavce za fizikalna dela v gradbeništvu. To je prspektiva mladih, biti inžinir, ki razvija robote in jih izpopolnjuje. Drugi časi, druge potrebe po delovni sili.
[/quote]

Pravopis: perspektiva, inženir.

Gre za problem naroda, in sicer za ključno odločitev, na kateri strani bodo njegovi državljani? Ali bomo fizikalci ali intelektualci? Katera delovna mesta bolj podpirati in jih v prihodnosti razvijati? Po katerih delovnih mestih so večje potrebe na trgu? Nenazadnje se obe vrsti delovnih mest prepletajo, fizikalci brez intelektualcev ne morejo in obratno. Glede na to, da imamo pametne državljane, je prav, da se ta intelekt zadrži v državi in se ga tudi ustrezno nagradi. Ampak očitno so tudi fizikalci v tujini bolje plačani kot pri nas. Ljudje živijo od plače in ta razlika v plačah med zEU in vEU na vseh delovnih mestih nas bo pokopala. Tudi načrpana sredstva iz EU nam pri tem ne bodo pomagala. To je ključni problem delovne problematike pri nas in drugje v Evropi.

Na koncu ne bo nobene razlike med zEu in vEU ker bo zahodni del stagniral ali nazadoval zaradi nenadzorovanih migracij, vshodni del pa se bo mirno razvijal naprej.
Problem bomo imeli pa mi , ker smo razviti kot vshod, do priseljevanja se pa obnašamo kot zahod, nas čakajo redne težave, ker bomo morali živeti to bando leno, obenem pa poskrbeti še zase.

Človeka lahko nagradimo z denarjem. Kako bi vi nagradili robota?

drug drugega programiramo

New Report

Close