Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Jaz sem delavec, ne suženj, zato se ne bom pustil izkoriščati

Jaz sem delavec, ne suženj, zato se ne bom pustil izkoriščati

Teh časov, ko je veljalo: “Delaj in tiho bodi.” ni več. Jaz se pač ne bom pustil izkoriščati. Se dovolj spoštujem, da za svoje delo zahtevam ustrezno plačilo. Kdor me ne namerava plačati, tako kot je treba, samo adijo. Če sem pa zato lenuh, pa tudi prav. Vi kar bodite še naprej ovčice, ki ne služite plačo, ampak miloščino, jaz pa ne bom.


Vceraj sem enega takega nagnal iz sluzbe,pameten ko sto mater,delal ne bi,zamuja v sluzbo…mrs lenuhi


Vceraj sem enega takega nagnal iz sluzbe,pameten ko sto mater,delal ne bi,zamuja v sluzbo…mrs lenuhi
[/quote]

No, ne vem, od kod si razbral, da sem isti kot ta, ki naj bi ga nagnal. Odgovor?

To je sicer super miselnost, a na koncu meseca je vseeno dobro imeti plačo, ker le z denarjem si lahko kupiš dobrine in preživiš.

To je sicer super miselnost, a na koncu meseca je vseeno dobro imeti plačo, ker le z denarjem si lahko kupiš dobrine in preživiš.
[/quote]

To drži kot pribito. Ampak tvoja miselnost da sužnjelastnikom povod za to, da smo delavci zgolj številka, predmet in da z nami ravnajo, kot da smo njihova last. Ko že izpostavljaš plačo za preživetje, bom dodal še to, da minimalna plača marsikomu ne zadošča, da pride normalno skozi mesec. Zato jaz temu pravim miloščina. Sorry, ampak da nekdo skoraj pusti dušo na delovnem mestu za minimalca, je zame bedak, človek brez hrbtenice. Izjema so tisti, ki žal nimajo izbire.

Ti si še en v vrsti slovenskih lenuhov, ki lapajo, kolk so vredni, dejansko pa nisi vreden nič, ker če bi bil, ne bi žugal, ampak bi odprl svojo firmo in dokazal, koliko si vreden. Vi, ki lajate, da pod 2 jurja ne boste delali, v resnici še za kruh in vodo niste sposobni zaslužiti.

Ne zivis ti v Svici?


Ati a si mi nakazal 1000 ojrčkou za mojo lenobo, za ta teden. Tisti pr teb nej kar pa kar garajo. Ko jih “šjlivi”. Saj veš , da sem tvoj sin. Jamrou bom pa na MON-u, de bom testiral SLO folk.
Evo tako ti razmišljaš. To je tvoj pogled. Razumel ?? Vsekako ne !!!!!!!!!!

To drži kot pribito. Ampak tvoja miselnost da sužnjelastnikom povod za to, da smo delavci zgolj številka, predmet in da z nami ravnajo, kot da smo njihova last. Ko že izpostavljaš plačo za preživetje, bom dodal še to, da minimalna plača marsikomu ne zadošča, da pride normalno skozi mesec. Zato jaz temu pravim miloščina. Sorry, ampak da nekdo skoraj pusti dušo na delovnem mestu za minimalca, je zame bedak, človek brez hrbtenice. Izjema so tisti, ki žal nimajo izbire.
[/quote]

Jaz tem pravim prilagodljivost. Na koncu meseca je dobr, da dobiš nekaj financ. Če trenutni delodajalec do tebe ni pošten, pač delaš dokler ne najdeš kaj boljšega in jasno, če lahko mu na koncu še zariješ nož v hrbet. Kaj vse je narobe mu nima smisla razlagati, ker ni vreden in niti se ne bo spremenil. Pač ko je priložnost, ga poskusiš zajebati in čao. Tko sem jaz že ene parkrat nardil. Pol pa jokcajo in jim nič ni prav. Pa še jasn jim ni, kako da zdaj jaz kar grem, če mi pa oni kao Bogovi vsak meseč plačujejo za opravljeno delo. Pri takšnih delodajalcih se jaz na koncu niti ne želim pogovarjati o povišicah (so mi jo že ponujali, ko sem jim rekel, da grem). Ko najdem kaj drugega, samo čao majmun!

Ima avtor kar prav. Zdaj je tudi Banka Slovenije povedala, kaj si misli o tistih, ki delajo (delate) za bedne plače: Dokler se ne potrudite za višje dohodke, tudi kreditov za vas več ne bo.


B.UMBAR. Takoj pokliči mamiko, da ti bo povedala, da vaši delavci lenarijo, ti pa “krniš” . FUUUUUUUUUJ.

Ti pa še eden tistih slovenskih delodajalcev, ki izkorisca ljudi, placuje za en drek potem pa cvili kako mu nihce noce delat. Odprem firmo v ponedeljek, ce mi tebi podobni imbecili pridete za ta isti denar delat, zraven vam bom pa se vsak dan na nos nabijal koliko me stanete. Pa se en majhen nasvet, ljudje kot je avtor niso leni ampak samo delajo skladno s plačo – minimalno. Sicer pa lahko zaprete firmo pa greste za minimalca delat

Kdor dela za minimalno mezdo, je mentalni lenuh in nesposobnež. Če bi bil kaj vreden, bi si našel bolje plačano delo. Delo za minimalca ne more biti nikomur v čast in ponos. Suženj pač
nima ne časti ne ponosa.

To je sicer super miselnost, a na koncu meseca je vseeno dobro imeti plačo, ker le z denarjem si lahko kupiš dobrine in preživiš.
[/quote]

če bodo ljudje manj plačani potem cene ne bodo rastle. podjetniki želimo samo zato premalo plačevati zaposlene, da ne bi to imelo vpliva na porast cen. v bistvu delamo v dobro družbe čeprav nismo socialna ustanova.


Vceraj sem enega takega nagnal iz sluzbe,pameten ko sto mater,delal ne bi,zamuja v sluzbo…mrs lenuhi
[/quote]

Je bil v poskusni dobi?

Ti pa še eden tistih slovenskih delodajalcev, ki izkorisca ljudi, placuje za en drek potem pa cvili kako mu nihce noce delat. Odprem firmo v ponedeljek, ce mi tebi podobni imbecili pridete za ta isti denar delat, zraven vam bom pa se vsak dan na nos nabijal koliko me stanete. Pa se en majhen nasvet, ljudje kot je avtor niso leni ampak samo delajo skladno s plačo – minimalno. Sicer pa lahko zaprete firmo pa greste za minimalca delat
[/quote]

Jaz nisem delodajalec, ampak delojemalec. En redkih še prisebnih, ki hodijo v službo in se ne napihujejo.

Se strinjam. Tko nekak sm sama razmišljala ko sm iskala zaposlitev in to na razgovoru tud povedala. Morš takoj v štartu vse razrešt.
Ni mi bila glih nuja dobit zaposlitev, zato sm se lahk šla tega. In ja, bi raj kot za minimalca šla tud na socialno.
Če je pa sila, pa na žalost morš garat tud za tak dnar.

za minimalca naj dela šarec pa tista golazen ki krade vsak dan po milijone evrov, recimo tisti dohtar ki je prejšnji mesec dobil 40 jurjev . a jaz pa da bo delal za 500 evrov, ne hvala kar dajte vi inbecili

delodajalci načrtno ponujajo najbolj zanič službe

Pozdrav Jaz sem tusi delavec in plača ok, se pa popolnoma strinjam z avtorjem. Delivni razred je totalno ponižan, izkoriščenin ničvreden. Poznam znanko ki dela v vrtcu za 750 evrov kot pomočnica vzgojitelja. Korupcija, kraja totalno izkoriščanje, vtaknite si vašo kapitalustično plačo 750 evrov nekam. V zraku čutim kako diši po uporo in štrajku. Al pa poznam tusi primer 920 evrov za 4 izm. delo. No takem delodajalcu pa naj čimprej crkne vsa mehanizacija.

Ma ti si idealen za odpret s.p. Sam svoj šef, ves dobiček je tvoj, sam si določaš delovni čas, izbiraš stranke… ravno zate!

Pozdrav Jaz sem tudi delavec in plača ok, se pa popolnoma strinjam z avtorjem. Delovni razred je totalno ponižan, izkoriščan in ničvreden. Poznam znanko ki dela v vrtcu za 750 evrov kot pomočnica vzgojitelja. Korupcija, kraja totalno izkoriščanje, vtaknite si vašo kapitalistično plačo 750 evrov nekam. V zraku čutim kako diši po uporo in štrajku. Poznam tudi primer, 920 evrov za 4 izm. delo. No takem delodajalcu pa naj čimprej crkne vsa mehanizacija.

Se sgrinjam.

Se strinjam.

Tole me je spomnilo na mojo prejšnjo službo. Sicer je bila bistveno višja plača kot minimalc, delo pa bedno, odnosi pa obup. Samo tuljenje, zmerjanje in vedno isto: če ti kaj ne paše bomo pa drugega dobili, jih na kupe čaka v vrsti. Poniževanj je bilo polno.
Dolgo sem to prenašala. Zdravje vse slabše. Potem pa sem zbrala pogum, začela resno iskati novo službo (skenslala ogromno pokvarjenih delodajalcev, ki so ponujali mizerne plače, zahtevali pa ogromno) in tudi našla novo službo. Ko sem dala v službi odpoved pa ugani kako je bilo :)? Nič več tistega saj itak nimaš kam it, delaj pa tiho bodi in podobno, ampak grožnje, da ne smem it. No ostalo je pri grožnjah na katere se nisem ozirala in odšla: Verjameš ali ne, zdravje se je začelo takoj popravljat.
Tako, da avtor, imaš več kot prav.

New Report

Close