Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Težava s hladilnikom Candy luknjica zamrznjena

Težava s hladilnikom Candy luknjica zamrznjena

Voda stoji pod predalom za sadje, pogledam, led vse okoli luknjice za odvajanje vode. Sedaj jo talim z vročimi krpami. Hladilnik je bil na 3, torej preveč?

Hvala za kakšen koristen nasvet!

Tisto luknjico za odvajanje vode je fajn vsake toliko sčistit, ker se od kondenza in idealnih pogojev za razmnoževanje raznih klic in bakterij že tako ali tako rada zapaca. Sicer imam hladilnik znamke Beko in sem imel tak problem (samo zamašena luknjica, nič ni pomrznilo) le enkrat, pa po nasvetu sestre vsake toliko spucam to špranjo s palčko za ušesa in enim tankim “dratom” malo globlje, tako da nimam več poplave v spodnjem delu hladilnika…pa znižal sem jakost na 1 istočasno, in je mir. Hladi in zmrzuje vseeno tako, kot je treba.

Lp

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Hvala!
Očiščeno oz. odmrznjeno s toplimi krpami.
Luknjico redno čistim, zdaj mi je morala v enem tednu zamrznit. Sem se že ustrašila, da mi bo šlo spet nekaj denarja, ki ga ni 🙁


Dobro navodilo, dodal bi samo še to, da običajno vatirana palčka ne pomaga, ampak je potrebno to očistiti, kot je bilo napisano. Pozor. ampak ne z navadno žico, ampak z plastificirano žico, npr. električno, ki jo upogneš na pol in potem greš počasi, počasi naprej. Ker je zadaj ponavadi gumijasta cev , je to skoraj edina rešitev, da ne narediš napake, t,j. prebiješ gumo zadaj. Sploh je pa to recimo manjši problem, kot pri meni če je to vgradni element, v kuhinji. Lp

New Report

Close