Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Življenje med samimi pametnjakoviči!

Življenje med samimi pametnjakoviči!

Moj šef je pametnjakovič, moj sosed je pametnjakovič,…Obupan sem in ne vem kako naprej. Kaj rečeš takemu človeku, ki hoče izustit eno pametno v vsakem stavku? Sčasoma se ne pogovarjajo več s tabo, ker nimajo nič več pametnega za povedat in so raje tiho oziroma si gor pridejo, da vidimo skozi njih in potem se ne trudijo več s mano.

Lahko rečete pa si najdi drugo službo. Samo a bi se moral tudi odseliti, da bi si našel druge sosede?

Če bi vedel pred leti, da je na tem svetu toliko pametnjakovičev bi šel študirati psihologijo in moja diplomska naloga bi se glasila verjetno, “kako se spopadati s pametnjakoviči.” A kdo od vas zna povedati kaj na to temo?

Če jih ne moreš premagati, se jim pridruži.

Vidim, da ti kar gre, saj misliš, da si pametnejši od vseh okoli tebe 🙂

Stvari se loti drugače.

Najprej napiši kaj znas?
Potem kaj bi delal?
Kaksne so tvoje reference?

Če nimas zgoraj nič za napisat potem začni gradit…
Nabirat znanje, izkušnje…
Si ustvarjat reference…

Na koncu bos ugotovil, da je sluzb preveč..
Problem je v tebi.. spusti ročno…
In pojdi naprej,,

Najbolje da se od njih čim bolj distanciraš in vzdržuješ minimalni nivo komunikacije. Najbolje je, da prideš psihično do nivoja, ko te te stvari ne motijo in da jim zavestno ne razlagaš stvari, kjer bi lahko pametovali.

Aja, pa še to, za utišanje je najbolje, da jim postavljaš vprašanja tipa “kako so oni to rešili/naredili itd.” in se koncentriraš na “oni” če je beseda, “jaz bi” jih popraviš, češ “da te zanima kako je naredil ne kako bi naredil”. Potem jih precej zabiješ…

New Report

Close