Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tisti ki nočejo v penzijo

Tisti ki nočejo v penzijo

Kako se znebiti takih, ki imajo pogoje pa še hočejo delat. Vse smo že poskušali, od tega da jim ne dajemo dela, čeprav bi še lahko delali, do tega da gledamo nanje malo z viška, jih poskušamo kaj izsiljevat, ustvarjamo negativno klimo ipd. Preveč so zaščiteni, z druge strani pa jih še država stimulira, da ostajajo. Gre pa za privatni sektor.

Pri nas pomagajo odpravnine. Imamo ravno eno, ki ima pogoje in noce it. So rekli mlada ali ona…se vedno ne gre. Sedaj je ona postavila denarne pogoje….

Cele dneve krici koliko dela ima, efektivna je pa ravno 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} casa.

In zdaj še zanalašč ostaja vsak dan 2 uri dlje, da dokaže koliko dela ima.
Sama kot mlada mamica pač ne morem za prazen nič ostajat vsak 2 uri.

Če obstaja možnost, naložiti ji toliko in takšno delo, da ga ne zmore. Poslati jo na kakšen teren, dopisi v jeziku, ki ga ne obvlada, multitasking, delo s strankami, prežanje na napake … vem, grdo, a v takem primeru primerno, saj je tudi njen odnos nefer. Vem za situacije, ko so mlade odpustili, starim pa formalno niso mogli nič in so ostali.
Sama komaj čakam, da preguram še teh nekaj let.

nova
Uredništvo priporoča

Jah, če bi za časa delovne dobe morali delati, bi se hitro podrzali v penzijo. V penzijo nočejo samo tisti, ki jim nikoli ni bilo treba kaj dosti delati, plačo so pa dobivali. Pojejte, kar ste skuhali in jih plačujte še naprej, njihovo plačo naj pa služi kdo drug, kot je že do zdaj.

Prav bi bilo, da tisti, ki izpolnjujejo pogoje za upokojitev, gredo v penzijo, z izjemo tistih, ki opravljajo poklic oz. delo, kjer delavcev primanjkuje (npr. kakšni strokovnjaki, zdravniki, ipd.). Sicer pa vsi na tem svetu smo nadomestljivi.
Ne zdi se mi prav in ne zdi se mi spodobno, da mladi ljudje ne dobijo zaposlitve in so na zavodu, ali pa opravljajo delo v proizvodnji ipd., čeprav so univerzitetno izobraženi, po drugi strani pa stari delavci nočejo iti v penzijo.
Če jim na delovnem mestu ni ravno hudega, je razumljivo: plača je toliko večja od penzije, pripada ti še malica, prevoz na delo, si med ljudmi, itd.
Ko se upokojiš, si tudi socialno izključen, še posebej, če nič ne narediš za to.

Včeraj je dal odpoved. Zdaj bo pa dovolj, je rekel.
V roke sem mu ob izmeni stisnila kapsulo kave, kajti verjetno se ne bova več srečala, da bi jo popila skupaj.
Lahkotno je skrival dve desetletji, bil je zanesljiv sodelavec, ki je sledil tudi dnem, ki so bili delovno zelo izčrpajoči.
Kakšni neverjetni geni, da ta mož še vedno sledi vsakodnevnemu miselnemu procesu in telesno aktivnemu gibanju.
Bila bi velika škoda zanj in za družbo, h kateri je veliko doprinesel, da bi moral tri desetletja hirati doma.
Vsak se odloča za delo v starosti na prostovoljni bazi in prav je tako. In taki ljudje si ne zaslužijo graje, temveč veliko pohvalo in še večje spoštovanje za vseživljenjsko delo.

Ja itak…zasciteni kot kocevski medvedi…30+dni dopusta…en teden na mesec ali dva v bolniski… za popizdit…jaz pa zacetnica min dopusta 2 predsolska otroka in moram naredit svoje pa se njeno… sem sla k dir in rekla da ce se do novega leta nic ne spremeni grem pa jaz…

Brez težav lahko pričakuješ oz.pričakujete še kako tožbo zaradi mobinga, ki ga izvajate.

Tole je pa enostavno; brez pisne odreditve nadurnega dela ne sme delati kaj v poslovnih prostorih, niti ji ne pripada plača za tak čas. Kar preverite v ZDR-1!
In če v rednem delovnem času ne zmore več kvalitetno opraviti svojega dela, seveda pod pogojem, da ji niste naložili dodatnih obveznosti, je to lahko razloh za odpoved zaradi nesposobnosti.

Tole je pa enostavno; brez pisne odreditve nadurnega dela ne sme delati kaj v poslovnih prostorih, niti ji ne pripada plača za tak čas. Kar preverite v ZDR-1!
In če v rednem delovnem času ne zmore več kvalitetno opraviti svojega dela, seveda pod pogojem, da ji niste naložili dodatnih obveznosti, je to lahko razloh za odpoved zaradi nesposobnosti.

Ja itak…zasciteni kot kocevski medvedi…30+dni dopusta…en teden na mesec ali dva v bolniski… za popizdit…jaz pa zacetnica min dopusta 2 predsolska otroka in moram naredit svoje pa se njeno… sem sla k dir in rekla da ce se do novega leta nic ne spremeni grem pa jaz…
[/quote]
In direktor se je kar razjokal tako hudo mu je bilo, a ti je ponudil povišico, ljubica vsi smo bili začetniki vsi smo imeli minimalni dopust in večina tudi otroke, po 30 in več letih dela boš tudi ti zaščitena kot medved, po +30 letih dela boš tudi ti v bolniški in po +30 letih dela ti bo mlada zaposlena rekla isto kot ti sedaj in na smrt boš užaljena.

Tole je pa enostavno; brez pisne odreditve nadurnega dela ne sme delati kaj v poslovnih prostorih, niti ji ne pripada plača za tak čas. Kar preverite v ZDR-1!
In če v rednem delovnem času ne zmore več kvalitetno opraviti svojega dela, seveda pod pogojem, da ji niste naložili dodatnih obveznosti, je to lahko razloh za odpoved zaradi nesposobnosti.
[/quote]
Osebi, ki je tik pred upokojitvijo ne moreš dati odpoved zaradi nesposobnosti, ker je to malo za lase privlečeno in bo taka oseba tožila pa še delovni inšpektor ji bo dal prav in adijo pamet, plača, odškodnina, odpravnina.

Naslednjič naj vodstvo poskrbi, da do tega sploh ne pride – ne zaposlujete nikogar nad 50, vsaj dokler bo takšna debilna zakonodaja.

Ja itak…zasciteni kot kocevski medvedi…30+dni dopusta…en teden na mesec ali dva v bolniski… za popizdit…jaz pa zacetnica min dopusta 2 predsolska otroka in moram naredit svoje pa se njeno… sem sla k dir in rekla da ce se do novega leta nic ne spremeni grem pa jaz…
[/quote]

lahko pa tudi še na slabšem

ker ta stari nočejo v enzijo, po drugi pa kako mladina noče in ne zna delat. po tretji pa ponavadi nobenega niti na novo ne zaposlijo ampak delo samo potalajo med ostale. po četrti jih silite v penzijo in potem jamrate koliko upokojencev morate posredno financirat oz. kako visoke dajatve in davke morate plačevat.

Tole je pa enostavno; brez pisne odreditve nadurnega dela ne sme delati kaj v poslovnih prostorih, niti ji ne pripada plača za tak čas. Kar preverite v ZDR-1!
In če v rednem delovnem času ne zmore več kvalitetno opraviti svojega dela, seveda pod pogojem, da ji niste naložili dodatnih obveznosti, je to lahko razloh za odpoved zaradi nesposobnosti.
[/quote]
Ženska dela kvalitetno, ampak hudičevo počasi. Ima ogromno znanja. Po sili razmer sem se znašla v “njeni” pisarni in vidim kaj hoče doseči.

Delo, ki so ji ga pa dali pa ni rekla, da ne bo delala, ampak da nima casa. In se je nazadnje ta dodatna zadolžitev znašla na moji mizi. (Sem pa tole delala ze pred porodnisko, po porodniski sem dobila druge naloge).

Meni so pa ta teden rekli, da delam svoje plus delo od 2 odsotnih sodelavcev. Po njenem navdihu sem delo enega pustila čisto na miru, ker več kot delat pa ne morem.

Meni se pa ne zdi prav kot pišeš ja da zdravniki lahko ostanejo, ostali pa morajo v penzijo. Če zdravniki nočejo v penzijo, zakaj niso iztroseni????
Sicer pa nekateri zdravniki sami nočejo zvišati število vpisnih mest na medicinsko fakulteto da imajo potem lahko take plače in jih še v penzijo nihče ne sili.

Dopolnila sem 40let dela in ne grem v penzijo.
Zakaj bi šla?
Dobim plačo, denar za malico in 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od pokojnine.
Gledala bom nase , drugi me ne brigate!

Dopolnila sem 40let dela in ne grem v penzijo.
Zakaj bi šla?
Dobim plačo, denar za malico in 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od pokojnine.
Gledala bom nase , drugi me ne brigate!
[/quote]

Edino pravilno! Ob predpostavki, da felaa dobro.
P.s.: dajte se sprenavedat, kako ste pa ostali dobri pa vas ‘skrbi’ za dobro drugih – figo, sami ste še slabši …;)

Ne, niti slučajno ni prav, da starejši ostajajo v službi, sploh če se gre za to, da mora zaradi tega mlajši iz službe. 40 let dela je pa res dovolj, potem pa naj dajo prostor drugim!! Pri nas so trije odšli v penzijo, ko so izpolnili pogoje, ena celo prej, in vsi so rekli: “Naj mladi delajo”, kar je tudi prav. Dve sodelavki pa nočeta v penzijo, pa je denar glavni dejavnik, da ostajata službi (penzija bo pol manjša).
Če bi bil Janša na oblasti, bi verjetno še sedaj morali vsi, ko izpolnijo pogoje v penzijo. Prav je tako! Starejši naj se zaposlijo na drugačen način, pa naučijo nas se uživati v pokoju, jim privoščim!

Dopolnila sem 40let dela in ne grem v penzijo.
Zakaj bi šla?
Dobim plačo, denar za malico in 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od pokojnine.
Gledala bom nase , drugi me ne brigate!
[/quote]

V penzijo naj bi šla, ker si svoje že oddelala in ker je tvoj motiv, da ostajaš v službi predvsem denar. Pa pazi, da te od “požrešnosti”, ne bo kaj drugega nehote “ruknilo” v penzijo, da je mogoče niti uživala ne boš.

Pri nas podaljšujejo taki, ki imajo doma “razsulo” in so raje v službi in “otroci komunizma”, ki so teh 40 let zlahka dosegli, brez pretiranega dela.

Pri nas je v proizvodnji zaposlena moja prijateljica. Tu dela že 39 let, naslednje leto gre v penzijo. Zelo pridna delavka, pohvaljena od vseh šefov, vsa leta bila prilravljena delati nadure, če je bilo treba (kljub otrokom doma), se prijela vsakega dela, učila nove zaposlene. Delo je fizično, dokaj težko. Hrbet ima uničen, rame prav tako. Zapestja jo bolijo, je bila tudi že operirna. Zaradi prisilne drže pri delu ima težave z vratnimi vretenci in posledično stalne glavobole. Težko dela. Zaradi bolečin ne jamra, pravi, da tako pač je. Pravi pa, da jo je groza it v penzijo in če bi lahko, bi podaljšala dokler bi se le dalo, pa magari če bi morala vse tablete na svetu pojesti. A na žalost so diagnoze prehude in bo morala kar zaključiti. Zakaj jo je groza? Ker je vdova in nima pojma, kako bo preživela s tisto mizerno penzijo. Zato nočejo v penzijo, ne pa zato, ker jim je dolgčas. Kar poglej malo naokrog v kakšnih razmerah in s kakšnimi dohodki živijo penzijonisti, pa ti bo morda kapnilo.

Pri nas je v proizvodnji zaposlena moja prijateljica. Tu dela že 39 let, naslednje leto gre v penzijo. Zelo pridna delavka, pohvaljena od vseh šefov, vsa leta bila prilravljena delati nadure, če je bilo treba (kljub otrokom doma), se prijela vsakega dela, učila nove zaposlene. Delo je fizično, dokaj težko. Hrbet ima uničen, rame prav tako. Zapestja jo bolijo, je bila tudi že operirna. Zaradi prisilne drže pri delu ima težave z vratnimi vretenci in posledično stalne glavobole. Težko dela. Zaradi bolečin ne jamra, pravi, da tako pač je. Pravi pa, da jo je groza it v penzijo in če bi lahko, bi podaljšala dokler bi se le dalo, pa magari če bi morala vse tablete na svetu pojesti. A na žalost so diagnoze prehude in bo morala kar zaključiti. Zakaj jo je groza? Ker je vdova in nima pojma, kako bo preživela s tisto mizerno penzijo. Zato nočejo v penzijo, ne pa zato, ker jim je dolgčas. Kar poglej malo naokrog v kakšnih razmerah in s kakšnimi dohodki živijo penzijonisti, pa ti bo morda kapnilo.
[/quote]

Lepo, prikaz reale. Korekten odgovor na nesramen zapis.

da so to večinoma takšni, ki so praktično celo dobo zaposleni v istem podjetju.

New Report

Close