Forum.Over.Net

Starševski čvek

kateri kruhomat

Default avatar

kruhovavtomat

Kateri kruhomat?
Nimam izkušenj, rada bi pa takega, da lahko speče tudi pecivo (oz. sladek in masten kruh) ... pa da je čimmanj dela in da je čimbolj enostaven za začetnike in ne predrag. Imate kakšen namig? Cenovni rang je velik, jaz pa ne vidim razlik oz. ne vem, na kaj naj bom pozorna. Rabim pa za eno osebo v bistvu.
Default avatar

11511

Žal ti ne bom odgovorila, ker je bil nakup kruhomata zgrešena investicija. Bolj bedastega nakupa v življenju nisem naredila.

Osebi raje kupi kuhinjski robotek če ga še nima ali knjigo o kruhu če ga ima.

Za začetnike je pa ta link super https://www.youtube.com/results?search_ ... +levo+roko

Če pa še vedno vztrajaš pri nakupu kruhomata glej vsaj na to da je čimtišji ( ker so zelo glasni ) in da požrejo čimmanj elektrike ( požrejo jo ogromno )
Default avatar

zakaj šimfanje

Zakaj ji pa ti ne prodaš svojega in bosta obe zadovoljni? Sama sem ravnokar preko bolhe kupila praktično novega za pol cene, pravkar spekla kruh in sem zelooo zadovoljna. Prejšnjega Severina sem imela cca 15 let . Zelo uporabna stvar, sploh za kvašeno testo, ne pride mi na pamet delat potice brez njega.
Default avatar

kruhovavtomat

Oseba sem jaz:D, nerodno sem se izrazila, hotela sem povedati, da bi pekla samo zase. Nimam volje za podrobno ukvarjanje s tem (knjige...) ... in nimam PEČICE trenutno. Kateri kruhomat pa naprimer manj elektrike porabi?
Default avatar

monmonči

Sem ga dobila za darilo. Enkrat preizkusila, sedaj je pa že lep čas v nekem kotu. Ni ni tko dober, kot na roke narejen in pečen hlebec.
Default avatar

teta pjepca

Sem ravno gledala na mimovrste in je eden za 50 evrov v akciji black friday. Mislim, da je bila v Hoferju par let nazaj, ko sem ga kupila podobna cena. Dobro mi je služil, vse kvašeno testo sem delala v njem, za kruh, pico, potico, krofe, buhteljne...
Pekla pa res nisem v njem prav dosti, rajši dam v pečico. Zdaj se mi je pokvaril, vrti se samo eno mešalo in treba bo kupiti novega.
Default avatar

vic šala

mam Boman, že drugega. Moji vnuki radi jedo ta kruh. Spečem pa le navaden in sladek.
Default avatar

1monja

Dve leti nazaj sem kupila gorenjev najmanjsi kruhomat, ki ima pokoncno obliko in samo eno gnetilko. Odlicno nam naredi bel kruh, na osnovnem programu in s količino kvasa ki je precej nižja , kot je napisana v receptu v knjižici. Uporabljam ga tudi za pripravo testa za kruh z drožmi, a to ne gre čisto avtomatsko, ker je pri drožeh treba pustiti več časa in bolj opazovati. Za pripravo kruha s kvasom pa je za manjše količine odličen. In nikakor ni res, da porabi veliko elektrike. Porabi je bistveno manj, kot če za peko zagreješ kuhinjsko pečico.

Najpogosteje so ljudje s kruhomati nezadovoljni, ker jim kruh med peko "pade dol". To se zgodi zaradi tega, ker dajo preveč kvasa in jim testo prehitro vzhaja. Hitrost vzhajanja je odvisna tudi od temperature prostora in moj občutek je, da so recepte, ki so priloženi kruhomatom, pisali Eskimi v svojih iglujih.

V glavnem, kupi si en poceni mali kruhomat, poišči v navodilih tecept za navaden bel kruh in ga naredi na osnovnem programu. Če bo "padel dol", naslednjič zmanjšaj količino kvasa. Jaz za 360 g moke porabim 6 g kvasa.
Default avatar

1monja

Sem pozabila napisati : pri peki uporabljam sveži kvas Fala, zelo redko suhi kvad, za katerega so količine precej manjše.
Default avatar

1raglja

Resno premisljujem, da si ob teh dogodkih v pekarnah, nastimam spet kruhomat. Kupim pa takega na dve gnetilki in z zamikom casa. Simpl je, zavagas v posodo in pritisnes knof, na koncu zgolj se streses ven. Cenovno pa..ce grem v trgovino samo po kruh, pridem domov minimalno z 15eur manj. Tko, da ze iz tega prisparam, pa se radi ga imajo in mal kombiniram ajdovo moko, koruzno, pirino. Torej jaz pri nakupu novega gledam dve gnetilki, da je za cca 1300g kruha velikost in zamik casa, firma pa prejsni je bil gorenjev. Pri nas potem pecejo ze otroc sami, tolk enostavno je.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Če znaš življenje izkoristiti, je dovolj dolgo. (Seneka)
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Default avatar

FullMoon

V kruhomatu sem pekla kar precej casa, "unicila" pa 4 aparate. Če peces velik ne zdržijo več kot 2-3 leta , pa vseeno, gorenje, hofer ali lidl..
Potem pa se mi je pokvaril in od takrat pečem, že kar dolgo časa kruh na roke. Boljšega ne speče noben aparat. Mi zdrži, se ne drobi, ne pade dol, ...
Za druga testa pa sem si nabavila robota.

Glede siptarskih pekarn pa, če je kdaj nuja, ne grem nikoli tja, pa jih imamo kar nekaj. Zato, ker me boli želodec po tem kruhu.
Default avatar

kruhovavtomat

Hvala za odzive.
Default avatar

MIHAc

V teh pekarnah se tudi meni zdi, da je kruh, še polnozrnat včasih kot bel...

V lastnem kruhomatu vsaj vem točno kaj je notri.
Jaz osebno sovražim mesiti testo, pa to raje naredim v stroju. Na 450g moke porabim 1 vrečko suhega kvasa. Je pa bilo nekaj težav, da sem našel točno mero in da kruh ne pade skupaj.

Sedaj imam takega z eno gnetilko, prej sem imel na 2, in definitivno bolj priporočam na 2. Je lažje kruh dobiti ven. Tudi bolj se mi zdi, da pregnete.

Ni ga pa čez še topel kruh zjutraj, ko ti ga ni treba iti v pekarno iskat.
Default avatar

nalakirani nohti

kruhovavtomat je napisal/a:
Moj je že star cca 10 let, dobila ga od tašče, res je glasen, ima 1 gnetilko, kolk požre elektrike, tega ne vem, ga pa uporabim kar večkrat, tako, da je revež kar znucan. Tudi pečem klasično kruh, tako, da je pri nas vedno kruh tak in drugačen. Pazi edino pri receptih, jaz uporabim vedno suh kvas, pa krompirjevo vodo, dodam kurkumo in začimbe. Po moje če kupiš najcenejšega, bo to še vedno dober nakup. LP
Default avatar

drago a vredno

Poceni ni, tako da ti moj odgovor verjetno ne bo v pomoč, je pa edini kruhomat vreden tega imena - in sicer Panasonicov kruhomat. Sem dala skozi že kar nekaj kruhomatov, poceni in tudi manj poceni, a dokler nisem začela s Panasonicom, nisem vedela, kaj je to peči kruh. Moj je stal skoraj 200 €, ampak je vreden vsakega centa.
Default avatar

Advokat

drago a vredno je napisal/a:
Lahko napišeš kateri model imaš, če ni preveč star?

Nekoč smo tudi doma pekli kruh v takem aparatu, največkrat kar s suhim kvasom. Ampak takrat sem imel občutek da se takega kruha poje precej več kot kupljenega, ker še mlačnega se ga je "načelo", le tak pa res tekne...
Default avatar

superr_nova

najmanjši kruhomati - za koliko moke so? ali lahko spečeš tudi npr. 250 g štruco?
meni se ga je že pred leti zahotelo, ampak toooook mal kruha pojemo pri nas, da sem odnehala razmišljat o tem. potrebovali bi 2,3 žemlje na dan (govorim o količini)

in čim manjši bi moral bit; ker če bi ga spravila v omaro (iz pulta), potem bi ga tudi nehala uporabljat. se že predobro poznam ☻