Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zimske gume

Zimske gume

Kupujem nove zimske gume, ker so stare že za stran, ker so stare pet let. V homologaciji mi piše, da lahko dam gor 17 ali 18 colske. Ali kdo ve, ali je pozimi bolje dati gor ožje gume in z večjim presečnim profilom ali širše. Bo avto z ožjimi gumami kaj manj varen ali pa stabilen?

Zgleduj se pri rally vozilih; za sneg so boljše ožje – ni pa enako tudi za zimsko (mrzlo) suho cesto.

če so gume stare 5 let še ne pomeni, da so za stran

Odvisno po kaksnih cestah se vozis. Ce si v mestu nebo velike razlike, ce sploh bo. Ce si na podezelju in v hribu, so sirse boljse.

Upam, da se zavedaš, da če boš kupil novo velikost, moraš kupiti tudi nova platišča. Sicer se pa za sneg priporoča ožja guma.


Za zimske razmere sigurno niso. Z leti guma postane trda in ima slab oprijem.


Za zimske razmere sigurno niso. Z leti guma postane trda in ima slab oprijem.
[/quote]

Pravijo, da mi morala zdržati do konca obrabe.

Upam, da se zavedaš, da če boš kupil novo velikost, moraš kupiti tudi nova platišča. Sicer se pa za sneg priporoča ožja guma.
[/quote]

za sneg se priporočajo ožje gume… ampak… zdaj pa se zamislite, koliko ur na leto pa se vozite po zasneženem cestišču in koliko ur na leto se vozite z zimskimi gumami…

Pravijo, da mi morala zdržati do konca obrabe.
[/quote]
Saj zdrži. 🙂
O tem ni dileme.
Druga stvar je pa oprijem.


Za zimske razmere sigurno niso. Z leti guma postane trda in ima slab oprijem.
[/quote]

ko sem prišel k vulkanizerju s 5 letnimi gumami, je rekel da so še dobre

res pa je, da naredim na leto 5 000 kilometrov

za sneg se priporočajo ožje gume… ampak… zdaj pa se zamislite, koliko ur na leto pa se vozite po zasneženem cestišču in koliko ur na leto se vozite z zimskimi gumami…
[/quote]

Dovolj je, da greš samo enkrat na sneg in ne prideš naprej.
Če pa po zimi vozš rally, ga pa itak ne boš dolgo.

______________________

Dovolj je, da greš samo enkrat na sneg in ne prideš naprej.
Če pa po zimi vozš rally, ga pa itak ne boš dolgo.
[/quote]

ne bit tak negativc..
dovolj je tud da greš mim strehe pa ti pade korc na glavo..
čist tako mimgrede..ko greš z zabave..sprehoda ali zmenka..
zato takele “samo enkrat”…
so total brezveze..da na njih razmišljša..so pa seveda tudi del statistike..ker vedno je nekaj samo ankrat..

Ti dobro razmišljaš. Samo nasvete si dobil slabe. Za sam sneg je boljša ožja guma to kaj ti se homologacija dopušča. Samo jaz bi na tvojem mestu dal to demenijo ki jo imaš. Bistvene razlike nebos obcutil, ker sneg je sam kak dan na leto na cesti. Bolj važna je kvaliteta gume. Tiste znamke, ki so na testi više ocenjene potem nimaš kaj zgrešiti.

Ti dobro razmišljaš. Samo nasvete si dobil slabe. Za sam sneg je boljša ožja guma to kaj ti se homologacija dopušča. Samo jaz bi na tvojem mestu dal to demenijo ki jo imaš. Bistvene razlike nebos obcutil, ker sneg je sam kak dan na leto na cesti. Bolj važna je kvaliteta gume. Tiste znamke, ki so na testi više ocenjene potem nimaš kaj zgrešiti.

Ti dobro razmišljaš. Samo nasvete si dobil slabe. Za sam sneg je boljša ožja guma to kaj ti se homologacija dopušča. Samo jaz bi na tvojem mestu dal to demenijo ki jo imaš. Bistvene razlike nebos obcutil, ker sneg je sam kak dan na leto na cesti. Bolj važna je kvaliteta gume. Tiste znamke, ki so na testi više ocenjene potem nimaš kaj zgrešiti.

Upam, da se zavedaš, da če boš kupil novo velikost, moraš kupiti tudi nova platišča. Sicer se pa za sneg priporoča ožja guma.
[/quote]

Edino “večer” je povedal pravilno.
Poleg tega pa ti v homologaciji poleg oznake premer paltišča “cole” pišejo še ostali podatki o dimenzijah pnevmatike… višina pnevmatike v {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} glede na širino pnevmatike in širina pnevmatike v mm
npr: 195/65 15R ali 205/60 16R ali 205/50 17R

Običajno in normalno kupci kupijo gume (letne ali zimske) istih standardnih dimenzij, kot so že na kupljenem avtu, ker je tako najceneje.

Višja je cola, nižja je višina pnevmatike in obratno za isti avtomobil.
V praksi to pomeni, da za športno vožnjo, športni avtomobili ali boljši izgled avtomobila kupiš nove alu feltne višje cole, ki ima manjšo višino gume in večjo širino gume in nanje namestiš letne gume. Take gume imajo na suhi cesti boljši oprijem – večji stik s podlago.
Čim je pa mokra cesta ali celo sneg na cestišču, pa široka guma prej izgubi stik s podlago, (sneg, plundra, aquaplaning)…
Zato je za mokre cin zasnežene ceste boljša ožja guma, ker kasneje izgubi stik s trdno podlago.

Matej če imaš na avtu feltne standardne dimenzije, kupi gume istih dimenzij, kot so že sedaj gor.

New Report

Close