Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek katero bolj sladko vino

katero bolj sladko vino

Na vina se ne spoznam nic od nic, vsec so mi pa rose vina in bolj sladka, belo prav sladko, rdece pa na pol.
Katerega priporocate?

Nazadnje sem nekje pila muskat, mi je bil vsec, katerega naj kupim?
Kaj pa rdece, katero?

Potem kakšno desertno vino ali pa ledeno trgatev.

Meni so po godu bolj rdeča in črna. Za posebne priložnosti pa Cvičkova penina!!!!!

Slajšega od Cvička ni.
Dobra je tudi Metliška črnina.

nova
Uredništvo priporoča

Tole kupi. Ne bo ti žal.
http://www.vinakoper.si/si/izdelek/koper-rumeni-muskat?id=329

Štajerski Ocurek.

Tole je prav. Narobe prilepil. Sladki muškat od Vina Koper.

Tudi traminec ti zna biti dober, s črno nalepko in penina iste znamke. 😉

Belo desertno vino – Sladki muškat od Vinakoper je ok.
Rdeče vino – Rex Fuscus Refošk od Vinakoper je odličen.

Ta vikend sem pila belo frankinjo od Karina. Božansko vino. Samo cena mi pa ni všeč.

Sladki muškat. Belo vino.

Hvala vsem, grem v nabavo :))

Jaz priporocam Ritoznojcana.

Sladki muškat, traminec, pikolit, verduc, sladki refošk, modra frankinja jagodni izbor…
Glej, da boš izbirala med vini, ki so označeni kot polsuho, polsladko ali sladko, potem boš pa že videla, katero je res po tvojem okusu…

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Pinky chick.

Vsak ma svoj okus, tudi vina na brbončicah – kar je tebi všeč, ni nujno, da bo tudi drugim, zato uberi neko zlato sredino.
Štajerska vina so ponavadi precej osladkana 🙂 Obrneš, pogledaš etiketo in prebereš: posladko ali sladko, bo tapravo – belo, rose ali rdeče, včešnost steklenice in imena po tvoji izbiri.

Skopirano z ene strani vse o vinu:

Suho: do 4 g/liter nepovretega sladkorja.
Polsuho: do 12 g/liter nepovretega sladkorja.
Polsladko: do 50 g/liter nepovretega sladkorja.
Sladko: nad 50 g/liter nepovretega sladkorja.

Muškati, pozne trgatve, teranski likerčki, desertna vina, Traminec, ipd – to rade ženske pijejo, ki imajo rade “sladka” vina.

Pa ponavadi so tista res desertna vina steklenice nekje pol max. litra, ne 0,75 in litrca….


Črna vina ne obstajajo, samo rdeča.
https://www.zurnal24.si/magazin/rdece-ali-crno-14790

Tole

[img]https://yoursmartwine.si/images/detailed/1/pikolit.png[/img]

Občasno si privoščim sladko vino iz grškega otoka Samos. To vino v sladkobi poseka vsa naša vina.
Možno ga je naročiti preko Amazona.

avtorica, kaj si potem nabavila in so bile zadovojne?

V Lidlu imaš BIO belo peneče vino. Če maš rada sladka vina, ti bo tole top of top. Pa še samo 4.99€ stane.

Od štajerskih nismo omenili še kererja recimo.

Jst osebno tti priporocam PROSEK

https://www.ovinu.si/vino/232

Sladka vina lepo zaokrožijo obrok, nikakor pa niso priporočljiva med obrokom. Sladko gre s sladkim seveda. Različna stopnja sladkosti se različno poda tudi k različnim sladicam. Recimo jogurtova strnjenka, ki je osvežujoča, ne paše z najbolj sladkim vinom, saj se bosta stopnji sladkosti tepli. K tiramisuju pa se poda že bolj sladko vino, recimo sladki muškat. K sadnim sladicam lepo paše rumeni muškat in tako dalje. Če boste obedovali v restavraciji, prosite tudi za nasvet, saj boste tako zagotovo dobili še strokovno mnenje. Če ste ljubitelji sirov in jih jeste namesto sladkih poobedkov, se vam bo morda tudi k siru podal dober kozarec vina. Aromatični siri prijateljujejo z nekaterimi vrstami vin, kot je dišeči traminec
(prekopirano s spleta)

PROŠEK je pa izrazito sladko vino, ki se pije samo po obroku. Pa še paziti je treba pri količini, da ne gre preveč v glavo.

Od sladkih sta mi všeč muškat in traminec, prvi ima bolj sadno noto, drugi z nezamenljivo bezgovo aromo…Sladki refošk pa sem dobil za darilo in ga šparam za ekstra priložnost. Takrat bom tudi vedel, kako ga rangirat napram ostalima dvema sladkobama😊 Aja, pa muškat-verduc od Quercusa mi je tudi v redu, to je pa menda vse od sladkih vin, med katerimi se je znašel tudi peneči traminec. Šampanjcem podobni izdelki pa mi niso ravno všeč btw

Prekajen meso dl cajt gvera;)

New Report

Close