Forum.Over.Net

Starševski čvek

Kris in prevoz z letalom

Default avatar

Showw

edijev resničnostni šov je napisal/a:
Bolje ne bi mogla napisat. Tocno tako.
Default avatar

uf uf moj podpis

dajte dol zastirala z oči je napisal/a:
Bravo in hvalla za ta zapis. Sem istih misli in LP.
Default avatar

triaža

ti in tvoja logika je napisal/a:
Če bi hotei zdraviti vsakega, bi moral vsak plačevati vsak mesec na tisoče evrov za zdravstveno zavarovanje. Ker tega nihče noče ali ni zmožen, se dela selekcija. Selektor ima vedno težko odločitev, ker ga bo v vsakem primeru nekaj ljudi popljuvalo, tako kot si ti mene.
Default avatar

Kdo to piše

dajte dol zastirala z oči je napisal/a:
Ne nekateri, temveč tri ene taiste zdolgočasene gospodinje.

Spoštujem gospodinje.
Toda to so take, ki imajo doma vse osrano, gledajo limonade in sonkronično slabe volje.

Tebi en velik srček za dober, odličen komentar.
Default avatar

selektor

triaža je napisal/a:
Selektor? Ima težko odločitev? Vi to resno? Na eni strani se vam mali krisko neskončno smili in v tem primeru ste babe selektorke. Da vas ni sram v dno duše. Selektorke???
Upam, da bo tudi v primeru vaše bolezni kdo selektor! Ki vas bo odkantal, kot pravi en gor.
Default avatar

ti in tvoja logika

selektor je napisal/a:
podpis pod vaše mnenje tudi iz moje strani.
Default avatar

ena z izkušnjami

ti in tvoja logika je napisal/a:
Deklici, odrastita. Otročje cepetanje z nožicami in zahteve Jaz hočem, ga ne bo naredilo bolj pravičnega.
Default avatar

ti in tvoja logika

ena z izkušnjami je napisal/a:
Koga ali česa ne bo naredilo bolj pravičnega?
Svet in družba smo ljudje s svojimi vrednotami in dejanji. In nepravičnega ga delate taki osebki kot si ti s tvojimi vrednotami, dejanji in odločitvami. Tvoje besede govorijo o tebi in tega se imaš krepko za sramovati. In grozljivka,da se imenuješ odrasla. Taki odrasli kot si ti pohabljate in potapljate človečnost in temeljne človeške vrednote.

Za tvojo neizobraženost - pravica do zdravstvenega varstva je zapisana v ustavo. To niso zahteve jaz hočem, ampak je pravica zapisana v ustavo. Mogoče raje začepiš, ker očitno nimaš pojma.
Vsaka rit pride na svojo kahlo sedet, in verjamem, da bo tudi tvoja, pa se boš takrat spomnila tvojih besed.
Default avatar

selektor

ena z izkušnjami je napisal/a:
Prvič, cepetanje ne bo ponehalo! Ker ne sme. Ne sme iz čisto človeških nagibov. Ker je bil to, kar pišete in predvsem podpirate eni/ene vzrok za holokaust, za pomore drugače mislečih, za preganjanje drugačnih. Selektorji? Ljudje, pa saj vam ni dobro!
Default avatar

Zdravilka

Ali so ga ze pregledali, kdaj bo dobil zdravilo?
Default avatar

ti in tvoja logika

selektor je napisal/a:
še en podpis moj!!!! v celoti! Res je grozljivka kaj so eni sposobni pisati, razmišljati in delati, zagovarjati. In treba se je boriti za pravičen svet, kjer je spoštovanje za vsakega in do vsakega.
Default avatar

dajte dol zastirala z oči

MACKON_1 je napisal/a:

Zastonj se trudiš z menoj ;)

- Z najetimi letali ne potujem, ker tega ne potrebujem, nimam teh potreb, niti zahtev.
- Sem že slišala za poslovni razred in business lounge-je po letališčih - velikokrat potujem kar v njem in se zadržim v teh loungeih, občasno tudi stuširam, ko letim na druge celine in sem na poti po 18 ur in več :)
- Sem rada popotnica za razliko od tebe - tudi zasebno, v stilu da mi "dupe vidi svet", ne samo s prstom po zemljevidu, če že le lahko - tudi v to z veseljem investiram, ker mi veliko pomeni, me tudi sprošča in širi obzorja :)
- Kitajci so čustveno introvertiran narod, ker so načrtno tako vzgajani in niti ne pustijo do sebe preko navidezne črte, tudi v poslovnem svetu. Zato razumem, da ti ni treba tja hodit in se vse zmeniš na daljavo. Tudi v poslovnem svetu a pripadniki drugih narodov in ras funkcionirajo tudi tako, da imajo vedno radi in dopustijo tudi osebni stik, ne samo preko mejla ali Skypa ali konferenčnega klica. Je pa seveda vse odvisno tudi od narave in teže posla :)
Default avatar

Polna luna

ttcbbbm je napisal/a:
Marsikaj bi ljudje lahko, pa ne.

Bi ti v takšni situaciji lepo dalje delala v službi, tvoj otrok in partner pa bi šla na takšno dolgotrajno pot na zdravljenje?
Default avatar

tvoj tokokrog ni sklenjen

Ameriskoa je napisal/a:
To iz varnostnih razlogov ni možno; zdravilo lahko po poti ukradejo , zamenjajo s čim drugim, pa četudi ta tvoj "predlagani dohter" spi na hladilni torbi celo pot, v kateri bi ga prenašal :) Američani imajo visoke kriterije kar se varnosti prenosa in prevoza mnogih stvari tiče že znotraj svoje države, izven USA pa za transport za tako zdravilo sploh ni govora. To ni človeški organ za presaditev, je to popolnoma drugače. Razmišljaj malo tudi v tej smeri, predno pišeš nebulozice:)
Default avatar

nebulozica

tvoj tokokrog ni sklenjen je napisal/a:
Zakaj pa je potem nemški otrok dobil zdravilo doma? Raje sama malo razmišljaj.
Default avatar

pa ne samo nemški

nebulozica je napisal/a:
tudi fantek na Madžarskem, je zdravilo prejel v domači državi. Zdravilo bi se lahko uvozilo, pravzaprav, kot so povedali strokovnjaki, je to ustaljena praksa.
Ti @tokokrog, razmišljaj malo ti- kako pa misliš,da poteka transport darovanih organov - vse pripeljejo - in celo promptno, grejo po organ v drugo državo in ga pripeljejo za primernega darovalca.
Po te organe hodijo tudi s Falconom (ta info je pa za tiste, ki se usajajo non stop, zakaj ni Falcon kar na voljo Krisu). ja tudi s Falconom se rešujejo življenja, ki so ravno tako vredna in pomembna kot Krisovo.
Default avatar

Agatha

Zdravilo bi lahko prinesel zdravnik iz Amerike in se vsemu temu izognemo ane.

No, anede. In ta zdravnik bi iz svojega žepa polet plačal. In bivanje v SLO tudi. In zdravilo bi v desnem hlačnem žepu prinesel.
Po tvoji pameti, ženska fovšljiva.
Pa saj nisi ti očitno nič zraven dala, kaj se zdaj repenčiš?
Default avatar

majojnoooo

Agatha je napisal/a:
Pa kaj se loviš na malenkosti, možnost uvoza obstaja, zdravnik bi moral dati vlogo na ZZZS! Zakaj ni? Morda zato ker ga finansira drugo podjetje ki proizvaja zdravilo s katerim je do zdaj zdravil Krisa?
Default avatar

pa ne samo nemški

Agatha je napisal/a:
daj no ne napihuj stvari - uvoz zdravil iz tretjih držav je ustaljen postopek - če zraven potuje zdravnik ne vem - ampak to je ustaljen postopek, tudi pri nas. samo zdravnik tukajšnji mora opraviti svoje delo in podati zahtevo oz. vlogo za uvoz. Plača pa tudi zzzs, če se da vloga in zanjo stoji zdravnik.
Tudi zate primer - organe za transplantacijo vozijo ljudje - organ ne potuje sam - človek gre ponj in ga človek nazaj tudi prinese v za to primernem transportu. In je vse stroškovno krito.
Default avatar

Agatha

MILIJONI je napisal/a:
Če bi se pa ne izpostavljali v javnosti in bi bili tiho, potem ko so zbrali vsa ta sredstva, bi pa MONe spet negodovale.
Res ne vem, kaj vas žene, da ste tako strupeno-pametne. Krisovim je pač uspelo zbrati sredstva, drugim ne. Zdaj mu zaželimo še, da bi zdravilo delovalo. 100 % zagotovila ni.

Ve pa, drage negodovalke - če poznate kakšnega takega trpečega - organizirajte akcijo zanj, preko obstoječih društev ali pa ustanovite svojega in v akcijo! Fovšijo zganjati po forumu zna vsak!