Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek začetek kurilne sezone-a je res nujno?

začetek kurilne sezone-a je res nujno?

s fantom sva pred kratkim prvič kupila stanovanje in sicer v starejšem bloku. vse do zadnjega prihranka sva porabila za prenovo in opremo. zdaj pa sem nekje prebrala, da je mora biti obvezna uporaba senzorja za ogljikov monoksid, ker so v bloku začeli kuriti. zanima me, če je to res in kako ugotovijo ali ga v stanovanju res imava…a kdo ve, kjer se ga da kupit za kakšno ugodno ceno, ker res ne bi spet dala preveč denarja za to

Če nimata v stanovanju peči na plin, pelete ali drva, tega ne rabita. Pa tudi sicer ga kupita za par evrov, niso tako dragi.

mislim da ma telekom nek senzor, menda naj bi bil cenovno kar ok

ne vem, kako je v blokih…mi imamo v hiši še dva kamina, in imamo dva senzorja,kjub temu, da sta prižgana samo, ko smo doma…ziher je ziher…kupili smo ju pri telekomu za cca 50 evrov za enega…ampak če se prav spomnim, lahko kupiš tudi na obroke..na 12 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, zdi se mi pa da tudi na 24 obrokov…saj po moje če poguglaš pri njih boš sigurno našla to informacijo

Prvič slišim, da bi bili v blokih, kjer je centralna kurjava, potrebni kakšni taki senzorji. Tudi nobenega smisla ne vidim v tem. Saj iz radiatorjev ne more prit ogljikov monoksid.

če nimata peči na drva, potem ne rabita senzorjev…nima smisla…

Kaj pa če v toplarni kaj zafurajo in se ogljikov monoksid preko radiatorjev razprši v stanovanje?
Ko te “pobere”, ti tudi deset senzorjev več ne pomaga…

Malo verjetno ampak blok je res starejši in monoksid iz radiatorskih cevi bi res zna prehajazi v prostor, to pa je lahko smrtno nevarno, zato vama res predlagam nabavo tega senzorja mi imamo starejšo peč za CK in zaradi varnosti smo podrli zunanjo steno, tako da se ne more nabirati monoksid v kurilnici, v stanovanju pa smo namestili v vsako sobo javljalec monoksida , nikoli ne veš kdaj ti peč spusti in ti udari monoksid v stanovanje.


Ogljikov monoksid je težji od zraka in meni ni logično, kateri bedak je postavil peč za centralno v klet?
V novi hiši jo bomo vgradili na podstrešje, kajti prihranili bomo pri senzorjih in imeli bomo tudi en mini dimnik, ki ga ne bomo več čistili ampak samo zamenjali.

Ravno pri izgorevanju drv ali pelet lahko nastane ogljikov monoksid, smrtno nevaren plin. Ko sta bila moja starša mlada in sta v bloku imela eno samo sobico in v njej kurila na drva, sta neke noči komaj preživela, če ne bi oče z zadnjimi močmi odprl okna bi bilo po njima….

Kaj pa če v toplarni kaj zafurajo in se ogljikov monoksid preko radiatorjev razprši v stanovanje?
Ko te “pobere”, ti tudi deset senzorjev več ne pomaga…
[/quote]

lol tale zmaga danes

ko se CO preko radiatorje razprši v stanovanje…

avtorica, kakšno ogrevanje sploh imata?
plinska peč ali peč na trda goriva?
potem rabita senzor. fakin zadeva pride 20 EUR in dela dve leti. ni tak strošek, če sta že stanovanje kupila

če imate skupno ogrevanje z radiatorji, tega ne rabita sploh.


Vidiš, če ne bi odprl okna bi pa ogenj itak sam ugasnil…


Ogljikov monoksid je težji od zraka in meni ni logično, kateri bedak je postavil peč za centralno v klet?
V novi hiši jo bomo vgradili na podstrešje, kajti prihranili bomo pri senzorjih in imeli bomo tudi en mini dimnik, ki ga ne bomo več čistili ampak samo zamenjali.
[/quote]

AAA? Mi razložiš malo ta princip delovanja?

lol tale zmaga danes

ko se CO preko radiatorje razprši v stanovanje…

avtorica, kakšno ogrevanje sploh imata?
plinska peč ali peč na trda goriva?
potem rabita senzor. fakin zadeva pride 20 EUR in dela dve leti. ni tak strošek, če sta že stanovanje kupila

če imate skupno ogrevanje z radiatorji, tega ne rabita sploh.
[/quote]
aja
kako ugotovijo, ali ga nimata?
če imata v stanovanju peč, bo itak vsako leto (ali celo večkrat na leto) prišel mimo dimnikar pregledat, zmerit pline, on tudi pogleda, ali je senzor.
če pa imata samo radiatorje, pa ni tega.

Če nimata v stanovanju peči na plin, pelete ali drva, tega ne rabita. Pa tudi sicer ga kupita za par evrov, niso tako dragi.
[/quote]

Peč imajo lahko sosedje. Če vsi pizdakate, kako pride od sosedov v vaša stanovanja cigaretni dim in vonj po praženi čebuli, lahko pride tudi ogljikov monoksid. Sosedje bodo šli ven, ker jih bo alarm opozoril, onadva pa bosta zaspala za vedno.

Mi ga tudi imamo, mislim da je bil 40 ali 50€. Se ne splača tvegati življenja samo zato, da privarčuješ teh nekaj €. Avtorica, pojdi in kupi. Čez gvišno ga ni.

Kako mislita preživeti, če vama je nekaj deset EUR odveč? In to ne govorimo o nekaj deset EUR za luksuz, to govorimo o napravi, ki ti potencialno lahko reši življenje.

Razumem, da nočeta zapravljati, ampak če sta tako na tesno, da nimata tistih 30-60 EUR odveč, kako mislita vnaprej živeti? Upam, da nimata stanovanja na kredit, ker če vama je 50 EUR zdaj veliko, potem ne vem, kako bosta plačevala položnice, hrano in morebitne nepredvidene stroške.

Kaj pa če v toplarni kaj zafurajo in se ogljikov monoksid preko radiatorjev razprši v stanovanje?
Ko te “pobere”, ti tudi deset senzorjev več ne pomaga…
[/quote]
Dajte ga nehat srat s takimi teorijami, kako naj iz toplarne preko cevi v katerih je topla voda monoksid pride v radiator in predvsem kako iz radiatorja v prostor, avtorica, če nimaš v stanovanju kurišča naj bo na drva ali plin NE potrebuješ senzorja!


aja
kako ugotovijo, ali ga nimata?
če imata v stanovanju peč, bo itak vsako leto (ali celo večkrat na leto) prišel mimo dimnikar pregledat, zmerit pline, on tudi pogleda, ali je senzor.
če pa imata samo radiatorje, pa ni tega.
[/quote]
Seveda je res, dimnikar vedno pregleda ali imaš delujoč senzor CO!
Sosedje si vedno pridejo sposodit našega, kadar se jim najavi dimnikar:
Ne vem ali je res tako težko kupiti tisti dve bateriji, ki sta jim crknili že pred leti?

Pa saj imajo pri avtorici centralno kurjavo, ker pravi, da “so začeli kuriti” – torej so začeli z ogrevanjem na daljavo, verjetno iz toplarne.
O kakšnem senzorju ji svetujete? V blokih nihče nima senzorjev v stanovanju, razen tistih, ki imajo peči za ogrevanje še v stanovanjih. Te pa avtorica nima.

Peč imajo lahko sosedje. Če vsi pizdakate, kako pride od sosedov v vaša stanovanja cigaretni dim in vonj po praženi čebuli, lahko pride tudi ogljikov monoksid. Sosedje bodo šli ven, ker jih bo alarm opozoril, onadva pa bosta zaspala za vedno.

Mi ga tudi imamo, mislim da je bil 40 ali 50€. Se ne splača tvegati življenja samo zato, da privarčuješ teh nekaj €. Avtorica, pojdi in kupi. Čez gvišno ga ni.
[/quote]
lol

kar skozi stene bo prišel dim, ne?
LOOOL
in to v smrtni dozi

hahahah

da nekaj zavohaš, je dovolj par aromatičnih molekul v zraku, da te pa ista stvar ubije, moraš bit pa kar lepo pri viru…


Ogljikov monoksid je težji od zraka in meni ni logično, kateri bedak je postavil peč za centralno v klet?
V novi hiši jo bomo vgradili na podstrešje, kajti prihranili bomo pri senzorjih in imeli bomo tudi en mini dimnik, ki ga ne bomo več čistili ampak samo zamenjali.
[/quote]
Kakšne bedarije babe skup spravite. Ne moreš verjeti. 🙂


Kakšne bedarije babe skup spravite. Ne moreš verjeti. 🙂
[/quote]

a ni še bolj bedasto, da tak genij, za kakega se imaš, ni sposoben sarkazma in norčevanja prepoznat?


lol

kar skozi stene bo prišel dim, ne?
LOOOL
in to v smrtni dozi

hahahah

da nekaj zavohaš, je dovolj par aromatičnih molekul v zraku, da te pa ista stvar ubije, moraš bit pa kar lepo pri viru…
[/quote]

Pri nas imamo dva senzorja: eden je v spalnici, da ne zaspiš za vedno, drugega pa je mož vgradil zunaj pri sosedovem dimniku, ker se vedno prav po svinjsko kadi ven!


lol

kar skozi stene bo prišel dim, ne?
LOOOL
in to v smrtni dozi

hahahah

da nekaj zavohaš, je dovolj par aromatičnih molekul v zraku, da te pa ista stvar ubije, moraš bit pa kar lepo pri viru…
[/quote]

Če si tako ziher in pripravljen tvegati za tistih nekaj €, pa daj. Stvar pa le ni tako preprosta, kot si ti misliš. Ampak ok, vsak ve zase.


Seveda je res, dimnikar vedno pregleda ali imaš delujoč senzor CO!
Sosedje si vedno pridejo sposodit našega, kadar se jim najavi dimnikar:
Ne vem ali je res tako težko kupiti tisti dve bateriji, ki sta jim crknili že pred leti?
[/quote]
Tok butaste ljudi pa težko srečaš, avtorica NIMA KURILNICE ker ima daljinsko ogrevanje, torej k njej ne bo dimnikarja v kontrolo ker nima kaj kontrolirat, a sploh ločite daljinsko ogrevanje od individualnega, ki ga ima hiša ali pa res stara stanovanja brez daljinskega ogrevanja z etažnim ogrevanjem, očitno se vam sanja ne kaj sploh pomeni daljinsko ogrevanje.
Toplarna Lj. je v Mostah ogreva pa tudi stanovanja več kot km oddaljena od nje, daj mi razloži kako bo monoksid iz peči v toplarni prispel v neko stanovanje oddaljeno km stran?

New Report

Close